Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

PUR panely – nejen pro haly

22. 3. 2019 8:45
Sendvičové izolační PUR panely jsou nejen kvalitní a účinná teplená izolace, ale také velmi moderní stavební materiál. Sendvičové panely mají široké využití, lze je použít opravdu k jakémukoliv záměru.
Foto: Halové systémy s.r.o.

Nejčastěji je známe při použití ve výstavbě průmyslových a výrobních hal a skladovacích prostorů, avšak jsou využívány také pro příčky, zastřešení prostorů chladírenské a mrazírenské boxy, rodinné domy, gastronomické objekty, garáže, kontejnery, dveře a vrata, potravinářských provozů a zemědělských budov.

Foto: Halové systémy s.r.o.

Jaké jsou výhody sendvičových panelů? Tyto panely mají jednoduchý systém montáže, což umožňuje rychlé provedení staveb. Navíc kromě výborných tepelných a izolačních vlastností mají dlouhou životnost a panely jsou bezúdržbové. Desky jsou odolné proti chemikáliím i agresivnímu prostředí v průmyslu, plynným zplodinám, houbám, hnilobě i mikrobům.

Foto: Halové systémy s.r.o.

A co jsou to vlastně ty sendvičové izolační PUR panely? Sendvičové panely proto, že jejich skladba je opravdu obdobná sendviči. Vnější plech, většinou pozinkovaný s lakoplastovou úpravou v tloušťce 0,5 mm, dále polyuretanové jádro a vnitřní plech, opět většinou pozinkovaný s lakoplastovou úpravou v tloušťce 0,4 - 0,5 mm. Barvy lakoplastové úpravy se určují dle vzorníku barev RAL. Izolační vlastnosti panelů se mění v návaznosti tloušťky polyuretanového jádra. Tvrdá polyuretanová pěna, zkráceně PUR pěna, patří k tepelně izolačním hmotám, jejichž vlastnosti splňují požadavky na zateplení i hospodárnost.

Foto: Halové systémy s.r.o.

Panely rozlišujeme střešní a stěnové. Stěnové panely se vyrábějí v různých profilacích nebo zcela hladké. Může být kladen jak horizontálně, tak i vertikálně. Střešní panely jsou dodávány s trapézovou profilací a montáž panelu je možná již od klonu střechy 5°.

PUR panely se většinou dodávají šířkách 1 - 1,15 m a v délkách dle potřebných požadavků stavby. Některé společnosti drží určité druhy sendvičových panelů skladem, ale nejčastěji se vyrábějí přímo na míru.

 

Právě se děje

Další zprávy