reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Půjčit si rychle a levně není problém. Banky nabízí úvěry s úrokem od 4,9 %

Nejen hypotéky jsou levné. Za výhodnou cenu banky stále nabízí i spotřebitelské úvěry. Ty lze dnes sjednat s úrokem kolem 6 %, přitom ještě před pěti lety úrokové sazby dosahovaly necelých 15 %. Víte, kde vám půjčí nejlevněji?

Ukládat peníze na spořicích účtech se nevyplatí. Minimální úroky peníze nezhodnotí, ba naopak. Kvůli 2,5% inflaci dochází u bankovních vkladů ke znehodnocení. Co se ale v současné době vyplatí, je půjčit si.

České ekonomice se daří a banky mají ve svých zásobárnách dostatek peněz, a tak je půjčují za nízké ceny. K tomu se navíc bankovní domy přetahují o zákazníky, a proto v rámci konkurenčního boje lákají na nejrůznější akční nabídky. Není výjimkou půjčit si expres, bezúročně i s bonusem v podobě vrácení peněz zpět.

Před pěti lety sazby dosahovaly 15 %, dnes klesají až k 5 %

Od roku 2004 do roku 2013 se úrokové sazby spotřebitelských úvěrů pohybovaly v rozmezí 13 až 15 %. Dnes si sjednáte půjčku téměř o deset procentních bodů levnější. Ty nejnižší sazby u MONETA Money bank i Raiffeisenbank začínají už na 4,9 %. Avšak na úroveň těchto úroků dosáhnou jen zákazníci s dobrou bonitou, rozhodně se tak nejedná o sazby dostupné všem žadatelům o půjčku.

Ještě nižší úrok nabízí mBank, kde lze získat první mPůjčku Plus s úrokem 0 %. Za bezúročný úvěr s RPSN 3,81 % zaplatí zákazník jen 2 % z půjčené částky. Maximální výše úvěru činí 40 000 Kč, poplatek za sjednání tak dosahuje až 800 Kč. Druhou a další půjčku pak můžete v mBank sjednat s úrokem od 7,9 %.

V Air Bank nezískáte úrok vyšší jak 9,9 %

Kromě Expres půjčky od MONETA Money bank získáte nízkou úrokovou sazbu pod 6 % i v Equa bank. Minutová půjčka nabízí sazbu od 5,7 %. Půjčit si můžete od 5 000 Kč do 600 000 Kč s dobou splatnosti až deset let.

Lákavý úrok 4,9 % nabízí i Air Bank, avšak pouze při půjčce nad 300 000 Kč. U nižších půjčených sum banka garantuje sazbu od 6,9 % do 9,9 %.

Levné půjčky ale není nutné hledat jen u mladých bankovních domů. Velké konkurenci šlape na paty i stálice, jako je Česká spořitelna. Banka klientům, kteří splácí řádně, vrací zpět až 15 splátek, díky tomu si lze půjčit u České spořitelny až 700 000 Kč s úrokem od 5,9 %.

Drahé půjčky nejsou výjimkou u nebankovních společností

Opakem nízkých úrokových sazeb u bankovních spotřebitelských úvěrů jsou ty nebankovní. U pofiderních úvěrových poskytovatelů lze získat půjčku nejen s úrokem, který byl před rokem 2013 zcela běžný, ale i s mnohem vyšším.

Výjimkou nejsou ani sazby přesahující 30 %. Proto se při výběru úvěru vyplatí porovnat aktuální nabídku na trhu a vybrat si tu nejvýhodnější. Především pak dát přednost bankovním půjčkám a v případě nebankovních volit jen ty od férových a ověřených společností.

autor: komerční článek | 6. 4. 2018 14:11

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama