Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Projekt Lipenecký park přináší do oázy klidu další zeleň

18. 4. 2019 14:34
Přinést do jedné z nejmalebnějších, nejklidnějších a nejzelenějších okrajových částí Prahy ještě více zeleně a možností trávení volného času, to je jedna z ambicí nového rezidenčního projektu Lipenecký park.
Foto: NATLAND Real Estate

Bydlení v něm v loňském roce nabídla společnost NATLAND Real Estate ze skupiny NATLAND. V Lipencích jižně od Prahy nyní dokončuje hrubou stavbu více než čtyřiceti bytů a zahajuje výstavbu devatenácti řadových rodinných domů.

Noví obyvatelé se postupně nastěhují do 43 bytových jednotek od 1+kk do 4+kk a velikosti 30 - 130 m², řadové rodinné domy budou mít dispozice 7+kk a 8+kk. Na přípravě projektu Lipenecký park se podílel architektonický ateliérem Hlaváček & Partner.

"V naší aktuální nabídce jsou poslední bytové jednotky a několik rodinných domů," upřesňuje vedoucí obchodního oddělení NATLAND Real Estate Šárka Kloučková.

Foto: NATLAND Real Estate

Bydlení v Lipencích kombinuje harmonickou a přátelskou atmosféru venkova s bohatou infrastrukturou obce. Jde o otevřený rezidenční areál, na který bude navazovat volnočasový park.

Park respektuje původní krajinu

"V těsné blízkosti rodinných domů vznikne nový přírodní park respektující původní krajinný ráz oblasti," říká Jana Sečkářová, partnerka Natland, která se v rámci skupiny dlouhodobě věnuje developerským aktivitám.

"Navázali jsme spolupráci s panem Ondřejem Fousem, který se v poslední době mimo jiné podílel na zahradnických úpravách okolí rekonstruovaného Národního muzea v Praze. Jeho jméno je pro nás i obyvatele Lipenců zárukou nejvyšší kvality," zdůrazňuje Sečkářová.

V návrhu architekt Ondřej Fous se svým týmem rozděluje prostor do několika relaxačních zón spojených křivolakými cestičkami a dřevěnými lávkami přes potok.

Foto: NATLAND Real Estate

Harmonicky rozložené objekty nízké, střední i vysoké zeleně vytvářejí perfektní přírodní kulisu, z níž vystupují vodní tělesa v podobě jezírka s molem a biotopového koupaliště. 

Pestré sportovní vyžití

Vybudovat tento park znamená revitalizovat území o rozloze šesti hektarů, kde bude mimo jiné obnoven původní třešňový sad doplněný o mlatové cesty a lavičky k odpočinku. Součástí záměru je také hřiště pro plážový volejbal, kurty na tenis a badminton, nebo BMX dráha či dráha pro inline bruslaře.

Celé okolí ale nabízí další široké možnosti aktivního trávení volného času. Natland, která projekt vlastní, patří nedaleko Lipenců i velké golfové hřiště nazvané Prague City Golf.

"Autem je to přitom 25 minut do centra Prahy, autobusem 25 minut na stanici metra B Smíchovské nádraží," upozorňuje Šárka Kloučková.

Foto: NATLAND Real Estate

Ke kolaudaci budou byty a domy připraveny letos na podzim, noví majitelé je převezmou na jaře 2020.

K nejznámějším projektům Natland dosud patřil Čakovický park v Praze 9, který postupně nabídl přes 800 bytů a získal řadu ocenění odborné i laické veřejnosti.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy