reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Prezidentští kandidáti budou debatovat na 4. Broumovských diskusích

Broumovský klášter přivítá na začátku listopadu prezidentské kandidáty, kteří spolu s dalšími hosty vystoupí na 4. Broumovských diskusích. Dvoudenní diskusní setkání, které se uskuteční ve dnech 6.–7. listopadu, se zaměří na téma Vize vzdělanosti. Konference je přístupná veřejnosti a nabídne také doprovodný program.

4. Broumovské diskuse odstartují v pondělí 6. listopadu ve 14:30 v sále Dřevník broumovského kláštera. Po slavnostním úvodu bude zahájen první diskusní panel, na němž vystoupí prezidentští kandidáti Jiří Drahoš, Pavel Fischer a Michal Horáček.

Hosty dalších dvou panelů v úterý 7. listopadu budou novinář a spoluzakladatel společnosti EDUin Tomáš Feřtek, bývalý ředitel gymnázia PORG Václav Klaus ml., fyzioložka, biochemička a bývalá předsedkyně Akademie věd České republiky Helena Illnerová, lékař, pedagog a vydavatel Přítomnosti Martin Jan Stránský, zakladatel společnosti Scio a první soukromé školy v ČR Ondřej Šteffl a politoložka Vladimíra Dvořáková. Diskusní panely budou moderovat novináři Petr Honzejk, Veronika Sedláčková, Robert Čásenský a Daniela Brůhová.

"Je naší ambicí přispívat ke kultivaci veřejné diskuse v České republice a střední Evropě. Máme již vyzkoušeno, že netradiční formát tříhodinových panelů umožní jít v tématech do hloubky, dát dostatek prostoru k diskusi veřejnosti a vést kultivovanou diskusi, i proto klademe každý rok důraz na výběr pozvaných hostů, stejně jako moderátorů," konstatuje ředitel Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov Jan Školník. "Letos jsme chtěli v souvislosti s nadcházející prezidentskou volbou představit také relevantní kandidáty, kteří přednesou své představy a východiska k tématu letošních diskusí, tedy vizi vzdělanosti," dodává Školník.

Záštitu nad 4. Broumovskými diskusemi převzali místopředseda vlády ČR Pavel Bělobrádek, převor břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek a hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán. Konference je přístupná veřejnosti, která se může registrovat online. Diskusí se zúčastní také zájemci z řad studentů, pro které byla vypsána výběrová stipendia.

"Specifikem naší konference je důraz na principy kultivované demokratické diskuse: věcnost, otevřenost, poctivost, trpělivost a zdvořilost - tedy principy, které ve veřejné diskusi mnohdy chybí," doplňuje koordinátorka konference Hana Valentová. "Věříme, že k inspirativní atmosféře konference přispěje i prostředí broumovského kláštera a že si účastníci Broumovských diskusí odnesou z konference zážitky a nové podněty. Zveme proto do auditoria Broumovských diskusí všechny, kteří považují téma vize vzdělanosti v českém a evropském kontextu za důležité. Vedle samotných panelů, jejichž součástí budou samozřejmě i otázky z publika, bude dost času na diskusi a setkávání i v rámci doprovodného programu."

Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov pořádá Broumovské diskuse pod taktovkou neziskové organizace Agentura pro rozvoj Broumovska od roku 2014. Předchozí ročníky se zamýšlely nad tématy Evropská identita, Mír a Demokracie.

Ti, kteří to mají do Broumova daleko, si mohou návštěvu Broumovska prodloužit o bezprostředně předcházející víkend. Chráněná krajinná oblast Broumovska je krajem barokních památek a pískovcových skal, a tak je možné využít výletu k poklidné podzimní relaxaci.

autor: komerční článek | 20. 10. 2017 13:47

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama