reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Pražské Quadriennale 2019 na Výstavišti: 11 dní, 79 zemí, 800 umělců, 600 akcí

Čtrnáctý ročník největší mezinárodní přehlídky divadla a scénografie proběhne od 6. do 16. června 2019 v prostorách pražského Výstaviště. Během 11 dnů nabídne PQ expozice ze 79 zemí, více než 800 umělců z celého světa a přes 600 performancí, workshopů a přednášek. Program najdete na www.pq.cz.

Mezi hlavními hvězdami je například ilustrátorka Olivia Lomenech Gill, italský operní režisér a scénograf Stefano Poda, či audiovizuální umělec Romain Tardy. PQ představí tři soutěžní výstavní části: Výstava zemí a regionů, Studentská výstava a Výstava divadelního prostoru. Nebudou chybět ani performativní projekty ve veřejném prostoru - Formace a Site specific festival. Fragmenty představí ikonické objekty a artefakty. Audiovizuální projekt 36Q° ovládne Malou sportovní halu. Studio PQ Festival ukáže práce mladých tvůrců. V rámci PQ Talks se budou konat přednášky a diskuze s hvězdami světového divadla a scénografie. Připraven je i dětský program PQ dětem. Program najdete na www.pq.cz.

//Hvězdy PQ: ilustrátorka Olivia Lomenech Gill, operní režisér Stefano Poda či audiovizuální umělec Romain Tardy
Mezi hvězdy letošního ročníku patří ilustrátorka Olivia Lomenech Gill, kterou proslavila ilustrace knihy J. K. Rowlingové (Fantastická zvířata a kde je najít, 2017). V rámci PQ Talks představí svoji tvorbu a dokonce zařadí i přednášku určenou dětským návštěvníkům. Francouzský vizuální umělec Romain Tardy, známý jako zakladatel vizuální umělecké skupiny ANTIVJ, je uměleckým vedoucím audiovizuálního projektu 36Q°. Koordinuje skupinu významných umělců z mnoha oborů - od hudby přes VR technologie až po světelný design. Jádrem projektu bude instalace Blue Hour - experimentální, interaktivní prostředí, které zaplní Malou sportovní halu na Výstavišti. Dalším významným hostem je slavný operní režisér, kostýmní výtvarník a choreograf Stefano Poda. Do Prahy zavítá také výrazná kostýmní výtvarnice Fruzsina Nagy, která svou práci představila už během PQ 2011 v projektu Extrémní kostým.

//PQ 2019 ovládne pražské Výstaviště i jeho přilehlé okolí
Netradiční symfonie, kterou svými pohyby vytvoří holubi za letu, obří ryby toulající se Prahou, geolokační zvuková procházka, zeď z tisíce cihel, tichý karnevalový průvod, novocirkusoví akrobati či falešné fronty. To je jen několik z mnoha projektů programových částí Formace a Site specific festival, které naruší každodennost městského veřejného prostoru. Odehrají se převážně v parku Stromovka a v okolí holešovického Výstaviště, kam se PQ vrací po dvanácti letech, aby oživilo nejen Průmyslový palác ale i celý přilehlý areál včetně Křižíkových pavilonů a Malé sportovní haly. S místem je PQ historicky spjato - proběhl zde i úplně první ročník v roce 1967. Nenechte si ujít 11 červnových dní nabitých divadelními zážitky!

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru
Prague Quadrennial of Performance Design and Space
6. - 16. 6. 2019
www.pq.cz
www.fb.com/praguequadrennial
www.instagram.com/praguequadrennial/
www.twitter.com/PQ_2019

20. 5. 2019 13:46

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama