reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Pravidelné investování do podílových fondů

Foto: ING Bank
Pokud si finanční rezervu teprve vytváříte, a navíc před sebou máte nějaký dlouhodobý cíl, jako je třeba přilepšení na penzi, může být pro vás vhodné pravidelné investování do podílových fondů.

Pravidelnými dlouhodobými investicemi, byť nevelkými, totiž můžete časem získat zajímavé výnosy. V čem tkví výhody pravidelného investování? A proč může být lepší investovat delší dobu menší částky než vsadit více peněz na jednu kartu?

Investovat pravidelně znamená investovat stále stejné částky v pravidelných intervalech a do konkrétního fondu. Hlavní výhoda spočívá v tom, že tato varianta nezatíží váš měsíční rozpočet tolik jako jednorázová investice. Tu si můžete dovolit v případě, že máte k dispozici větší sumu peněz, ale zároveň i dostatečnou finanční rezervu pro případ řešení nenadálé finanční krize nebo výpadku příjmů. U tohoto typu investice vás ale může ohrozit špatné načasování, pokud nakoupíte vše naráz za cenu, která bude s velkou pravděpodobností následně kolísat.

I přes noc můžete vydělat miliony - v loterii. Výhra je tam ale mnohem nejistější než výše výnosu při pravidelném investování. Tento typ investic člověka naučí  pravidelně odkládat stranou určitou částku peněz a dodržovat investiční záměr, ale kromě toho je jeho výhodou především takzvané průměrování nákladů. Jde o to, že nakupujete za stejný objem finančních prostředků, ať jsou trhy nahoře nebo dole a kolísání trhů tak do značné míry vyhladíte.

Video: ING Bank

Například u základní nabídky ING Podílových fondů můžete investovat již od stokoruny měsíčně. Takové investice téměř nebolí, a pokud si nastavíte platbu trvalým příkazem, nemusíte na ni vůbec myslet a peníze budou pracovat a mohou se zhodnocovat samy. Zároveň vám odpadne starost s přemýšlením, kdy je vhodný čas k investování.

Výhodou pravidelného investování je tedy diverzifikace v čase. Tento efekt spočívá v tom, že když investujete každý měsíc stále stejnou částku, nakupujete při růstu cen menší množství podílových listů, a naopak za nižší ceny jich nakupujete více. Pokud se cena fondu vrátí zpět, vyděláte, protože máte nakoupeno větší množství podílových listů než v případě jednorázové investice. Cena se prakticky průměruje, a proto tento dlouhodobý typ investic lépe snáší případné výkyvy na trhu a může svému vlastníkovi přinést zajímavé výnosy.

Pokud se o investování chcete dozvědět více, navštivte stránky www.vseoinvestovani.cz.

autor: komerční článek | 2. 6. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama