Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

PRAMARK na poli průmyslového značení již více jak 20let.

komerční článek
14. 10. 2020 9:02
Jakým vývojem prošel segment průmyslového značení, metody pro zajištění tracebility výrobků.
Vláknový popisovací laser GRAPHIX INLINE
Vláknový popisovací laser GRAPHIX INLINE | Foto: komerční článek

Společnost PRAMARK s.r.o. je historickým dodavatelem systémů průmyslového značení od roku 2000. Za zrodem obchodního modelu stál francouzským kapitál. Z tohoto logicky vyplívá orientace na převážně francouzské dodavatele od samého počátku existence. V roce 2013 přešla společnost PRAMARK prodejem 100% obchodního do českých rukou, a to do holdingové skupiny FRANCO DE POISD'EAU & CIE akciová společnost. Změna vlastníka přinesla nový impuls v rozvoji společnosti. V roce 2013 byla dokončena stavba nové provozovny ve Slaném, za 2 roky byla přistavěna další část skladové haly.

Mikroúderový popis – dot peen marking
Mikroúderový popis – dot peen marking | Foto: komerční článek

PRAMARK zaváděl nové standardy v oblasti průmyslového značení. Na úplných počátcích stálo dost úsilí a času změnit myšlení a zažité návyky v tradičních českých strojírenských firmách. Příkladem může být zavádění z dnešního pohledu primitivních metod průmyslového značení pomocí kuličkových popisovačů pro popis oceli. Běžné bylo používání plechovky s barvou a štětcem. Zvyk je železná košile a tak v některých firmách trvalo i několik let než si uživatelé připustili, že neustále rozlitá barva, zaschlé štětce a celkově vysoká spotřeba se dá nahradit kuličkovým popisovačem v tubě. Výsledek se dostavil a dnes lze tvrdit, že se těžko najde firma, kde by se používala plechovka barvy a štětec. Důvod je prostý - komfort používání a současně ekonomická stránka.

Číslovací hlavy – ruční i automatické
Číslovací hlavy – ruční i automatické | Foto: komerční článek

Sortiment ve svých počátcích startoval na základních technikách průmyslového značení, jako jsou průmyslové popisovače, razidla a elektrochemické značení. Velmi brzy nastoupily i pokročilejší technologie jako číslovací hlavy, razící lisy, vypalovačky do dřeva, gravírovací pera, technologie pevného inkoustu, mikroúderové značení až po technologický vrchol v podobě popisovacích laserů. Mimo technologií průmyslového značení se stal PRAMARK výhradním distributorem orbitálních / radiálních nýtovacích strojů značky GUILLEMIN, lisů značky EMG a vyjiskřovaček zalomených nástrojů DESINTEGRARC. Dnes je PRAMARK distributorem značky MARKAL - průmyslové popisovače a výhradním distributorem značek BGI ( razidla, vypalovačky), TECHNOMARK ( mikroúderové značení + popisovací lasery), ES TECHNOLOGY ( popisovací lasery ), SOMAUT ( razící a odvalovací lisy ) MECAGRAV ( číslovací hlavy ), FRAMARK ( elektrochemické značení ).

Laserový popis strojního dílu
Laserový popis strojního dílu | Foto: komerční článek

V současné době jsou v segmentu průmyslového značení technologickým tahounem laserový popis a mikroúderová technologie. Konvenční metody značení klasickou ražbou jsou čím dál častěji nahrazovány laserem a mikroúderem ( dot pin marking ). To však neznamená, že klasická ražba již nemá své místo na trhu. Jsou aplikace, kde ražba zůstává nejefektivnější, nejrychlejší a současně nejlevnější metodou značení.

Laserový popis - čárový kód
Laserový popis - čárový kód | Foto: komerční článek

V letošním roce byly spuštěny nové e-shopy s průmyslovými popisovači značky MARKAL pro český, polský i slovenský trh. Jedná se o www.markal-obchod.czwww.markal-shop.pl a www.markal-shop.sk. Jedná se o e-shopy primárně určené pro B2B.

PRAMARK na poli průmyslového značení již více jak 20let.
PRAMARK na poli průmyslového značení již více jak 20let. | Foto: komerční článek

www.pramark.cz                     

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy