Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

PRAMARK na poli průmyslového značení již více jak 20let.

komerční článek
14. 10. 2020 9:02
Jakým vývojem prošel segment průmyslového značení, metody pro zajištění tracebility výrobků.
Vláknový popisovací laser GRAPHIX INLINE
Vláknový popisovací laser GRAPHIX INLINE | Foto: komerční článek

Společnost PRAMARK s.r.o. je historickým dodavatelem systémů průmyslového značení od roku 2000. Za zrodem obchodního modelu stál francouzským kapitál. Z tohoto logicky vyplívá orientace na převážně francouzské dodavatele od samého počátku existence. V roce 2013 přešla společnost PRAMARK prodejem 100% obchodního do českých rukou, a to do holdingové skupiny FRANCO DE POISD'EAU & CIE akciová společnost. Změna vlastníka přinesla nový impuls v rozvoji společnosti. V roce 2013 byla dokončena stavba nové provozovny ve Slaném, za 2 roky byla přistavěna další část skladové haly.

Mikroúderový popis – dot peen marking
Mikroúderový popis – dot peen marking | Foto: komerční článek

PRAMARK zaváděl nové standardy v oblasti průmyslového značení. Na úplných počátcích stálo dost úsilí a času změnit myšlení a zažité návyky v tradičních českých strojírenských firmách. Příkladem může být zavádění z dnešního pohledu primitivních metod průmyslového značení pomocí kuličkových popisovačů pro popis oceli. Běžné bylo používání plechovky s barvou a štětcem. Zvyk je železná košile a tak v některých firmách trvalo i několik let než si uživatelé připustili, že neustále rozlitá barva, zaschlé štětce a celkově vysoká spotřeba se dá nahradit kuličkovým popisovačem v tubě. Výsledek se dostavil a dnes lze tvrdit, že se těžko najde firma, kde by se používala plechovka barvy a štětec. Důvod je prostý - komfort používání a současně ekonomická stránka.

Číslovací hlavy – ruční i automatické
Číslovací hlavy – ruční i automatické | Foto: komerční článek

Sortiment ve svých počátcích startoval na základních technikách průmyslového značení, jako jsou průmyslové popisovače, razidla a elektrochemické značení. Velmi brzy nastoupily i pokročilejší technologie jako číslovací hlavy, razící lisy, vypalovačky do dřeva, gravírovací pera, technologie pevného inkoustu, mikroúderové značení až po technologický vrchol v podobě popisovacích laserů. Mimo technologií průmyslového značení se stal PRAMARK výhradním distributorem orbitálních / radiálních nýtovacích strojů značky GUILLEMIN, lisů značky EMG a vyjiskřovaček zalomených nástrojů DESINTEGRARC. Dnes je PRAMARK distributorem značky MARKAL - průmyslové popisovače a výhradním distributorem značek BGI ( razidla, vypalovačky), TECHNOMARK ( mikroúderové značení + popisovací lasery), ES TECHNOLOGY ( popisovací lasery ), SOMAUT ( razící a odvalovací lisy ) MECAGRAV ( číslovací hlavy ), FRAMARK ( elektrochemické značení ).

Laserový popis strojního dílu
Laserový popis strojního dílu | Foto: komerční článek

V současné době jsou v segmentu průmyslového značení technologickým tahounem laserový popis a mikroúderová technologie. Konvenční metody značení klasickou ražbou jsou čím dál častěji nahrazovány laserem a mikroúderem ( dot pin marking ). To však neznamená, že klasická ražba již nemá své místo na trhu. Jsou aplikace, kde ražba zůstává nejefektivnější, nejrychlejší a současně nejlevnější metodou značení.

Laserový popis - čárový kód
Laserový popis - čárový kód | Foto: komerční článek

V letošním roce byly spuštěny nové e-shopy s průmyslovými popisovači značky MARKAL pro český, polský i slovenský trh. Jedná se o www.markal-obchod.czwww.markal-shop.pl a www.markal-shop.sk. Jedná se o e-shopy primárně určené pro B2B.

PRAMARK na poli průmyslového značení již více jak 20let.
PRAMARK na poli průmyslového značení již více jak 20let. | Foto: komerční článek

www.pramark.cz                     

 

Právě se děje

před 12 minutami

Na japonském ostrově Suwanose vybuchla sopka Mt. Otake

Sopka Mt. Otake ležící na ostrově Suwanose na jihozápadě Japonska ve středu vybuchla. Velké kameny vymrštěné z kráteru dopadaly téměř kilometr daleko. Místní úřady zvýšily stupeň varování a omezily přístup obyvatel do okolí sopky, informovala agentura Kjódó.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Phoenix zvládl závěr a získal v semifinále NBA proti Clippers druhou výhru

Basketbalisté Phoenixu pojedou do Kalifornie na třetí a čtvrté semifinále NBA proti Los Angeles Clippers za stavu 2:0 na zápasy. Vítězství 104:103 zajistil druhému týmu Západní konference košem 0,7 sekundy před koncem Deandre Ayton, autor 24 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem Suns byl s 29 body Cameron Payne. Clippers táhl s 26 body Paul George, ale osm vteřin před koncem minul dva trestné hody.

Další zprávy