Mimořádná zpráva
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

PRAMARK na poli průmyslového značení již více jak 20let.

komerční článek
14. 10. 2020 9:02
Jakým vývojem prošel segment průmyslového značení, metody pro zajištění tracebility výrobků.
Vláknový popisovací laser GRAPHIX INLINE
Vláknový popisovací laser GRAPHIX INLINE | Foto: komerční článek

Společnost PRAMARK s.r.o. je historickým dodavatelem systémů průmyslového značení od roku 2000. Za zrodem obchodního modelu stál francouzským kapitál. Z tohoto logicky vyplívá orientace na převážně francouzské dodavatele od samého počátku existence. V roce 2013 přešla společnost PRAMARK prodejem 100% obchodního do českých rukou, a to do holdingové skupiny FRANCO DE POISD'EAU & CIE akciová společnost. Změna vlastníka přinesla nový impuls v rozvoji společnosti. V roce 2013 byla dokončena stavba nové provozovny ve Slaném, za 2 roky byla přistavěna další část skladové haly.

Mikroúderový popis – dot peen marking
Mikroúderový popis – dot peen marking | Foto: komerční článek

PRAMARK zaváděl nové standardy v oblasti průmyslového značení. Na úplných počátcích stálo dost úsilí a času změnit myšlení a zažité návyky v tradičních českých strojírenských firmách. Příkladem může být zavádění z dnešního pohledu primitivních metod průmyslového značení pomocí kuličkových popisovačů pro popis oceli. Běžné bylo používání plechovky s barvou a štětcem. Zvyk je železná košile a tak v některých firmách trvalo i několik let než si uživatelé připustili, že neustále rozlitá barva, zaschlé štětce a celkově vysoká spotřeba se dá nahradit kuličkovým popisovačem v tubě. Výsledek se dostavil a dnes lze tvrdit, že se těžko najde firma, kde by se používala plechovka barvy a štětec. Důvod je prostý - komfort používání a současně ekonomická stránka.

Číslovací hlavy – ruční i automatické
Číslovací hlavy – ruční i automatické | Foto: komerční článek

Sortiment ve svých počátcích startoval na základních technikách průmyslového značení, jako jsou průmyslové popisovače, razidla a elektrochemické značení. Velmi brzy nastoupily i pokročilejší technologie jako číslovací hlavy, razící lisy, vypalovačky do dřeva, gravírovací pera, technologie pevného inkoustu,  mikroúderové značení až po technologický vrchol v podobě popisovacích laserů. Mimo technologií průmyslového značení se stal PRAMARK výhradním distributorem orbitálních / radiálních nýtovacích strojů značky GUILLEMIN, lisů značky EMG a vyjiskřovaček zalomených nástrojů DESINTEGRARC. Dnes je PRAMARK distributorem značky MARKAL - průmyslové popisovače a výhradním distributorem značek BGI ( razidla, vypalovačky), TECHNOMARK ( mikroúderové značení + popisovací lasery), ES TECHNOLOGY ( popisovací lasery ), SOMAUT ( razící a odvalovací lisy ) MECAGRAV ( číslovací hlavy ),  FRAMARK ( elektrochemické značení ).

Laserový popis strojního dílu
Laserový popis strojního dílu | Foto: komerční článek

V současné době jsou v segmentu průmyslového značení technologickým tahounem laserový popis a mikroúderová technologie. Konvenční metody značení klasickou ražbou jsou čím dál častěji nahrazovány laserem a mikroúderem ( dot pin marking ). To však neznamená, že klasická ražba již nemá své místo na trhu. Jsou aplikace, kde ražba zůstává nejefektivnější, nejrychlejší a současně nejlevnější metodou značení.

Laserový popis - čárový kód
Laserový popis - čárový kód | Foto: komerční článek

V letošním roce byly spuštěny nové e-shopy s průmyslovými popisovači značky MARKAL pro český, polský i slovenský trh. Jedná se o www.markal-obchod.cz www.markal-shop.pl a www.markal-shop.sk. Jedná se o e-shopy primárně určené pro B2B.

PRAMARK na poli průmyslového značení již více jak 20let.
PRAMARK na poli průmyslového značení již více jak 20let. | Foto: komerční článek

www.pramark.cz                     

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Leverkusen před duelem na Slavii porazil 3:1 Augsburg

Fotbalisté Leverkusenu před čtvrtečním duelem na Slavii porazili v dohrávce 5. kola bundesligy Augsburg 3:1. Dva góly Bayeru dal argentinský útočník Lucas Alario, který se střelecky prosadil ve třetím soutěžním utkání za sebou. V nastavení završil skóre jeho francouzský kolega z útoku Moussa Diaby.

Alario po čtvrthodině hry proměnil penaltu za hru rukou. Krátce po přestávce domácí neuhlídali rychlý protiútok a záložník Daniel Caligiuri vyrovnal, ale čtvrt hodiny před koncem si Alario naběhl na centr z přímého kopu a hlavou rozhodl. Diaby v závěru zpečetil výsledek střelou do prázdné branky po zoufalé snaze hostů o vyrovnání i s brankářem v útoku.

Leverkusenu stále chyběl zraněný útočník Patrik Schick. Ze stejného důvodu nebyl připraven na druhé straně záložník Jan Morávek, jen na lavičce strávili zápas brankář Tomáš Koubek a obránce Marek Suchý.

Leverkusen drží v bundeslize neporazitelnost, po úvodních třech remízách teď podruhé za sebou vyhrál a posunul se na čtvrté místo. Ve čtvrtek se Bayer od 21:00 představí v Edenu ve 2. kole Evropské ligy, v tom prvním v minulém týdnu deklasoval Nice 6:2. Pražané vstoupili do soutěže porážkou 1:3 na hřišti izraelského týmu Beer Ševa.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Leverkusen - Augsburg 3:1 (16. z pen. a 74. Alario, 90.+4 Diaby - 51. Caligiuri).

Zdroj: ČTK
Další zprávy