Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Pozvěte přírodu domů: dřevostavba s velkoformátovým prosklením

komerční článek
25. 6. 2018 8:58
Panel z masivního dřeva, ocelové nosníky jako podpěry pro vysunutí do prostoru a luxusní fasáda elegantně vyhlazená bezrámovým zasklením. A na místě, které stavbu přijalo s otevřenou náručí. Rodinný dům plný přirozeného světla a souznění útulného interiéru s jedinečným výhledem.
Foto: OBSIDIAN a.s.

Když se rozhlížel architekt Přemysl Kokeš po místě na okraji Žamberka, na kterém chtěl investor postavit nové neobvyklé bydlení, zastavil se uprostřed svahu. "Úkolem architekta je mimo jiné právě to, aby pochopil, co mu lokální atmosféra - genius loci - sděluje. A já věděl, tady a teď, že takový impuls nemůžeme nechat vyšumět bez využití. Ten kontext s krajinou a kontakt s okolím je prostě úžasný. Představil jsem si výtvarnou skulpturu: kvádr levitující nad původní zástavbou. Výhled na historické centrum města s chrámem v pozadí jednoduše vytvářel unikátní vzhled domu."

Okna, která nemají žádný limit

Na něm se podílí i bezrámové zasklení NOframe4 dodavatele oken společnosti OBSIDIAN a.s. "Pánové z této firmy mi dokázali, že moje snaha instalovat do dřevostavby bezrámové zasklení ve velké ploše je správná," říká architekt Kokeš. "Ale pouze takováto výrazná gesta nestačí. Musíte naslouchat potřebám budoucího uživatele, aby dům dobře fungoval a měl i estetickou podobu, třeba s brilantními detaily, které jinde neuvidíte. A unikátní okna k tomu přispěla výrazně. Dodávají stavbě glanc."

Panely z izolačního čtyřskla působí hladce a čistě. Díky předsazené montáži jsou bezrámově ukotvené na vnější líc nosné konstrukce domu. Z interiéru k nim dobíhá podlaha a ostění. Výhodou bezrámového zasklení NOframe4 je možnost realizace pasivních solárních zisků. Poznáte to na své peněžence, protože z velké části pokryjí výdaje
za vytápění.

Výrobce a dodavatel nezapomíná ani na větrání. Součástí panelů - od podlahy ke stropu - jsou otvírací prvky - tzv. žiletky. Jsou ze dřeva, zevnitř lazurované a zvenku kryté černým sklem. Vše je v jedné rovině, takže vidíte kompaktní skleněnou stěnu. K nadstandardnímu propojení interiéru s venkovním prostředím si můžete nechat namontovat zdvižná posuvná okna - portály, třeba v dřevoskle.

Prosklené konstrukce na míru

Společnost OBSIDIAN a.s. vyvíjí vlastní technologii pro velkoprostorová zasklení. Kompletuje izolační dvojskla, trojskla a čtyřskla až do formátu 6000 x 3210 mm, o maximální tloušťce zasklení 150 mm a váze až 2000 kg. Ideální na náročné projekty prosklených konstrukcí.

Ve spojení s dalšími konstrukčními prvky, jako jsou dřevo, hliníkové a ocelové profily, připraví izolační zasklení jakéhokoli objektu. A pokud je třeba, namontuje ho i z vrtulníku nebo z pontonu. Nebo se vám na léto bude hodit exteriérové stínění ve formě screenových rolet? Pak určitě oceníte jejich částečnou světelnou propustnost. I sklo může být chytré: přináší stín, aniž byste ztratili výhled.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Česko by mělo dostat 20 miliard eur z balíku, který navrhuje Evropská komise

Česká republika by měla dostat téměř 20 miliard ze 750 miliard eur, které Evropská komise plánuje jako krizovou pomoc státům Evropské unie. Vyplývá to z návrhu, který má ČTK k dispozici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy