Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Povlečení s motivy oblíbených hrdinů vašich dětí

9. 12. 2019 13:52
Vánoce jsou za rohem a Ježíšek si láme hlavu s tím, co dětem nadělit. Přeci nedonese jen samé hračky, které za pár týdnů budou ležet v koutě. Chtělo by to i něco praktického, užitečného. Co třeba povlečení s motivy oblíbených hrdinů?
Foto: komerční článek

My jsme si o tom v dětství mohli nechat leda zdát. Naše dětské povlečení na sobě mělo leda nějaká zvířátka, panenky, princezny a autíčka. Ale pohádkové hrdiny? Dneska je to jinak, dopřejme tedy dětem průvodce do říše snů v podobě oblíbené postavičky.

Jaké pohádky jsou u dětí "v kurzu"?

Zapomeňte na Popelku, Jen počkej zajíci, Boba a Bobka nebo Rákosníčka. Dneska malé děti koukají na Mášu a medvěda, Tlapkovou patrolu, Mašinku Tomáše, Požárníka Sama, Prasátko Pepinu a Ledové království.

Že se vám tyhle pohádky moc nelíbí? Nic s tím nenaděláte. Povlečení s jejich obrázkem ale děti potěší. Dobrou zprávou je, že s rostoucím věkem se oblíbení hrdinové mění. I když, možná to až tak dobrá zpráva není. Princezny a autíčka vystřídá Spiderman, Ironman, Star Wars a další.

Náš tip: Moderní a mezi dětmi oblíbené je i povlečení s 3D potiskem

Je originální, jde s dobou a skvěle vypadá. Co takhle usínat ve společnosti krásného ježka, bílého koně na louce plné levandulí, koťátkem s modrýma očima, bagru nebo odvážného horolezce?

Foto: komerční článek

 

Nejen na motivu ale záleží

Dětem se to těžko vysvětluje, ale je ještě něco mnohem důležitějšího, podle čeho vybrat povlečení než jen motiv. Pro klidný spánek je zásadnější volba materiálu.

U povlečení pro děti to platí dvojnásob, protože dětská pokožka je mnohem citlivější a náchylnější k podráždění než pokožka dospělých. Co musí povlečení pro děti splňovat?

  • Povlečení musí být vhodné pro děti.

  • Mělo by být označeno certifikátem Öko-Tex.

  • Mělo by snést i častější praní.

  • Materiál, ze kterého je vyrobené, musí být prodyšný, savý a jemný.

Náš tip: Při výběru povlečení dbejte i toho, zda dítě netrpí astmatem, alergií, nebo ekzémem.

Čtěte také: 5 tipů, jak vybrat dětské povlečení

Jaký materiál se hodí pro děti?

Nejlepší je klasická bavlna. Snese časté praní při vysokých teplotách, je prodyšná, savá a jemná. Nevýhodou je, že se mačká a dlouho schne.

Dalším oblíbeným materiálem pro dětské povlečení je mikrovlákno. Povlečení, ve kterém se nezabydlí ani roztoči je hebké a jemné jako pírko, antibakteriální, rychle schne a snadno se udržuje.

Pro osoby, které trápí kožní potíže je ideální krepové povlečení. Zachovalo si všechny vlastnosti bavlny, ale nemačká se, ani nežehlí. To je dokonce přísně zakázáno.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Výpadek proudu zastavil část vlaků na koridoru z Prahy na Plzeň

Výpadek napájení zastavil vlaky na hlavní trati na Plzeň mezi pražským Smíchovem a Dobřichovicemi. Jak dlouho výluka potrvá, není zatím jasné. Osobní vlaky na lince S7 budou nahrazeny autobusy, rychlíky R17 budou přes stanici Praha-Radotín přetahovány motorovou lokomotivou, za místem proto vlaky mohou nabírat zpoždění.

Další zprávy