Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Pokud musíte cestovat do zahraničí, zvolte kvalitní pojištění

komerční článek
14. 1. 2021 8:50
Vhodné cestovní pojištění pomůže kdekoliv s nepříjemnostmi spojenými s nemocí covid-19.
Foto: komerční článek

V loňském roce nebyl příliš prostor pro zahraniční cesty a exotické dovolené kvůli celosvětové pandemii koronaviru. Situace se zatím nelepší a cestovat do zahraničí se stále nedoporučuje. Pokud však cestovat musíte, dbejte na podmínky týkající se vstupu do cizí země, neriskujte a vyberte si také nejvhodnější cestovní pojištění. To by mělo ideálně pokrýt všechna rizika spojená jak s cestováním, tak i s nákazou covidem-19 v průběhu cesty. Cestovní pojištění od Pojišťovny VZP, a.s., (PVZP) nabízí úhradu výloh spojených s nemocí covid-19 a s tím související karanténou kdekoliv na světě, včetně rizikových zemí.

Foto: komerční článek

"Řada pojištění má své ,mouchy‘ v podobě situací, na které se nevztahuje pojistné krytí. Naše cestovní pojištění hradí kromě standardní zdravotní péče v dané oblasti především léčbu spojenou s koronavirem, náklady na cestu zpět domů, pobyt a stravu v karanténě," vysvětluje produktový manažer cestovního pojištění PVZP Jiří Ševčík.

Při plánování cesty do zahraničí je potřeba věnovat pozornost zejména tomu, zda je možné do dané destinace vycestovat a za jakých podmínek. Ke zjednodušení orientace slouží cestovní mapa na stránkách Ministerstva zahraničních věcí (MZV ČR), která je pravidelně aktualizována.

Foto: komerční článek

"Na mapě jsou země označeny zelenou, oranžovou a červenou barvou, stejně jako na semaforu, dle stupně rizika. Podle těchto barev se odvíjejí i možnosti výše léčebných výloh našeho pojištění v rámci Evropy. V případě mimoevropských zemí se rovněž řídíme doporučeními MZV ČR," říká místopředsedkyně představenstva PVZP Ing. Halina Trsková.

"Pro oranžově a zeleně označené oblasti platí, že veškeré úhrady léčebných výloh spojené s koronavirem  jsou úplně stejné jako při sjednání standardního cestovního pojištění. Náklady jsou klientům plně hrazeny, i když onemocní v zemi označené červeně, což jsou země, kam ministerstvo nedoporučuje cestovat. Ovšem pouze v případě, že cestování právě do této destinace bylo nezbytné, ať už za účelem služební cesty, studia, nebo z rodinných důvodů," doplňuje Trsková.

Foto: komerční článek

"Když klient uvízne v karanténě v zahraničí, může to trvat několik dní, ale I týdnů. V takovém případě je tento nemile prodloužený pobyt včetně stravného plně hrazen z cestovního pojištění, a to bez omezení až do výše limitu pro léčebné výlohy. Ke splnění podmínek pro uzavření pojistné události je potřeba lékařská zpráva, že klient trpěl příznaky covidu-19, a proto byl umístěn do karantény. Výlohy hradíme i v případě, že se později onemocnění neprokáže," doplňuje Jiří Ševčík. "Pokud má klient navíc sjednáno pojištění stornovacích poplatků, tak v situaci, kdy mu je nařízena karanténa a zároveň nevykazuje žádné příznaky nemoci, pomůžeme se všemi jeho náklady až do výše 80 % ze sjednané pojistné částky pro pojištění stornovacích poplatků," dodává.

Foto: komerční článek

"V této nelehké době chceme našim zákazníkům ulehčit cestování alespoň tím, že budou mít jistotu, že je nenecháme ve štychu. Mohou se na nás spolehnout kdykoliv a kdekoliv na světě," uzavírá Halina Trsková.

 

Právě se děje

Další zprávy