reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Podívejte se do nových kanceláří Colonnade. Mají tu golf i poprockové hvězdy

Video: Capexus |  02:34
Co definuje dobré pracovní zázemí? Je to špičkový design, nadstandardní vybavení dostupné pro všechny zaměstnance nebo nepolapitelná energie konkrétní firmy? Na tyto otázky odpovědělo studio CAPEXUS, které vytvořilo nové kanceláře pro firmu Colonnade Insurance.

Cílem bylo navrhnout barevně i materiálově sladěný atraktivní interiér, který splní nároky co do počtu pracovních míst. "Chtěli jsme, aby se v nových kancelářích snoubila identita společnosti spolu s pohodlím pro naše zaměstnance. Realita dokonce předčila naše očekávání," říká o návrhu Dominik Štros, General Manager firmy Colonnade.

Klient v tomto případě ponechal velkou míru volnosti a důvěry, a tak se mohla naplno projevit kreativita architektky z firmy CAPEXUS. Celý interiér je laděn do výrazných barevných odstínů s využitím neobvyklých tvarů. Klasický kancelářský prostor se tak proměnil v inspirativní prostředí nejen pro práci.

Účelem projektu z funkčního hlediska bylo i začlenění dostatečného množství úložných prostor a akustických prvků. Tyto prvky společně s dostatkem zeleně openspace ozvláštnily a zútulnily.

Vzhledem k dnes tolik důležitému zaměření na pohodlí najdou zaměstnanci v relaxační zóně kromě kavárenského koutku i vybavení, které slouží k protažení. Mimo jiné jde o žebřiny, stepper, jógamatku, gymbally, patovací koberec či šipky.

V prostoru recepce použila architektka dřevěné lamely se zelení, které prostor rozdělují. Právě díky použitému dřevodekoru působí vstupní prostor nadčasovým a odlehčeným dojmem.

"Celý návrh je provázen rozvolněnou linií oblouků, která se propisuje v kobercích, akustických i truhlářských prvcích. Tímto elementem je celý prostor určitým způsobem provázán a sjednocen," říká o svém návrhu architektka Tereza Kondělková.

Odlišení jednotlivých oddělení společnosti architektka nápaditě promítla do neobvyklého řešení koberců. Základ tvoří koberec v šedé barvě, jež vymezuje koridory a společné prostory. Jednotlivá oddělení pak definují barevné koberce, které z šedého základu vybíhají ve vlnách.

Ty pak proplouvají až do prostoru recepce, kde je doplňuje koberec ve tvaru kruhu, jehož dominanci podtrhuje sezení v podobě dvou ikonických křesel Actiu Badminton. Kobercový kruh se následně opakuje i v části openspace, která je vhodná ke kratším schůzkám.

Zbarvení koberců se propisuje do barevnosti vinylů v kuchyňkách i do barevného akcentu samotné kuchyňské linky.

Hravost zasedacích místností tvoří tematická výzdoba zobrazující kanadské hudební interprety - Leonarda Cohena, Bryana Adamse, Avril Lavigne a Simple Plan. "Nechtěli jsme další tuctovou zasedací místo Praha, Bratislava, Brno, Ostrava, Varšava, a tehdy nás napadlo využít některé z kanadských pop-rockových hvězd. Máme neuvěřitelnou odezvu," komentuje výzdobu, která rezonuje s původem firmy, Dominik Štros.

Sedly by vám podobné kanceláře? Oslovte architekty a workplace konzultanty ze společnosti CAPEXUS a objednejte si nezávaznou konzultaci.

autor: komerční článek | 14. 3. 2019 9:01

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama