Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Podívejte se do nových kanceláří Colonnade. Mají tu golf i poprockové hvězdy

komerční článek
14. 3. 2019 9:01
Co definuje dobré pracovní zázemí? Je to špičkový design, nadstandardní vybavení dostupné pro všechny zaměstnance nebo nepolapitelná energie konkrétní firmy? Na tyto otázky odpovědělo studio CAPEXUS, které vytvořilo nové kanceláře pro firmu Colonnade Insurance.
Video: Capexus

Cílem bylo navrhnout barevně i materiálově sladěný atraktivní interiér, který splní nároky co do počtu pracovních míst. "Chtěli jsme, aby se v nových kancelářích snoubila identita společnosti spolu s pohodlím pro naše zaměstnance. Realita dokonce předčila naše očekávání," říká o návrhu Dominik Štros, General Manager firmy Colonnade.

Klient v tomto případě ponechal velkou míru volnosti a důvěry, a tak se mohla naplno projevit kreativita architektky z firmy CAPEXUS. Celý interiér je laděn do výrazných barevných odstínů s využitím neobvyklých tvarů. Klasický kancelářský prostor se tak proměnil v inspirativní prostředí nejen pro práci.

Účelem projektu z funkčního hlediska bylo i začlenění dostatečného množství úložných prostor a akustických prvků. Tyto prvky společně s dostatkem zeleně openspace ozvláštnily a zútulnily.

Vzhledem k dnes tolik důležitému zaměření na pohodlí najdou zaměstnanci v relaxační zóně kromě kavárenského koutku i vybavení, které slouží k protažení. Mimo jiné jde o žebřiny, stepper, jógamatku, gymbally, patovací koberec či šipky.

Relax zóna s cvičebními a hravými prvky
Relax zóna s cvičebními a hravými prvky | Foto: Petr Andrlík

V prostoru recepce použila architektka dřevěné lamely se zelení, které prostor rozdělují. Právě díky použitému dřevodekoru působí vstupní prostor nadčasovým a odlehčeným dojmem.

Moderní recepce společnosti Colonnade s posezením a dělícími dřevěnými lamelami se zelení.
Moderní recepce společnosti Colonnade s posezením a dělícími dřevěnými lamelami se zelení. | Foto: Petr Andrlík

"Celý návrh je provázen rozvolněnou linií oblouků, která se propisuje v kobercích, akustických i truhlářských prvcích. Tímto elementem je celý prostor určitým způsobem provázán a sjednocen," říká o svém návrhu architektka Tereza Kondělková.

Odlišení jednotlivých oddělení společnosti architektka nápaditě promítla do neobvyklého řešení koberců. Základ tvoří koberec v šedé barvě, jež vymezuje koridory a společné prostory. Jednotlivá oddělení pak definují barevné koberce, které z šedého základu vybíhají ve vlnách.

Ty pak proplouvají až do prostoru recepce, kde je doplňuje koberec ve tvaru kruhu, jehož dominanci podtrhuje sezení v podobě dvou ikonických křesel Actiu Badminton. Kobercový kruh se následně opakuje i v části openspace, která je vhodná ke kratším schůzkám.

Zbarvení koberců se propisuje do barevnosti vinylů v kuchyňkách i do barevného akcentu samotné kuchyňské linky.

Openspace s barevně sladěnými úložnými prostory a akustickými prvky
Openspace s barevně sladěnými úložnými prostory a akustickými prvky | Foto: Petr Andrlík

Hravost zasedacích místností tvoří tematická výzdoba zobrazující kanadské hudební interprety - Leonarda Cohena, Bryana Adamse, Avril Lavigne a Simple Plan. "Nechtěli jsme další tuctovou zasedací místo Praha, Bratislava, Brno, Ostrava, Varšava, a tehdy nás napadlo využít některé z kanadských pop-rockových hvězd. Máme neuvěřitelnou odezvu," komentuje výzdobu, která rezonuje s původem firmy, Dominik Štros.

Zasedací místnost s motivem Bryana Adamse
Zasedací místnost s motivem Bryana Adamse | Foto: Petr Andrlík

Sedly by vám podobné kanceláře? Oslovte architekty a workplace konzultanty ze společnosti CAPEXUS a objednejte si nezávaznou konzultaci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

Armin Laschet skončil v úřadu premiéra německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko

Neúspěšný kancléřský kandidát německé konzervativní unie CDU/CSU Armin Laschet oficiálně skončil v úřadu premiéra spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. Lascheta, který bude nově působit v Berlíně jako poslanec Spolkového sněmu, vystřídá v čele zemské vlády tamní ministr dopravy Hendrik Wüst. Zemský sněm chce zvolit Wüsta premiérem ve středu.

Wüst, kterého si Laschet vybral za svého nástupce, již od soboty vede zemskou organizaci Křesťanskodemokratické unie (CDU) v Severním Porýní-Vestfálsku. Tento post Laschet, který je zároveň celoněmeckým předsedou CDU, rovněž uvolnil.

CDU/CSU v zářijových parlamentních volbách skončila těsně druhá za sociální demokracií (SPD). Jednání o vládní koalici vede sociální demokrat Olaf Scholz se Zelenými a liberálními svobodnými demokraty (FDP), což pro unii po 16leté vládě dosluhující konzervativní kancléřky Angely Merkelové znamená odchod do opozice.

Laschet již před volbami prohlásil, že se nehledě na výsledek vzdá svých funkcí v Severním Porýní-Vestfálsku. Po volebním neúspěchu neusiloval o to, aby zůstal zemským premiérem, funkci dal proto k dispozici. Souběh premiérské funkce a poslaneckého mandátu ve Spolkovém sněmu navíc neumožňuje zemská ústava Severního Porýní-Vestfálska. V úterý se Laschet v Berlíně zúčastní ustavujícího zasedání Spolkového sněmu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 41 minutami

Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla, snížila se tak čtvrtý měsíc za sebou

Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla o 0,9 bodu na 95,3 bodu, snížila se tak čtvrtý měsíc za sebou. Pesimističtější jsou podnikatelé i spotřebitelé. Důvěru firem v ekonomiku ovlivňuje nepříznivá situace v automobilovém průmyslu a nedostatek materiálů, u spotřebitelů zejména obavy ze zdražování. Vyplynulo to z informací, které na webu dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s loňským říjnem jsou uvedené indikátory vyšší.

U podnikatelů důvěra v ekonomiku v říjnu meziměsíčně klesla o 0,6 bodu na 94,7 bodu a u spotřebitelů o 2,2 bodu na hodnotu 98,5. Na pohledu firem na ekonomiku ČR se podle vedoucího oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiřího Obsta negativně podepisuje vedle situace v automobilovém průmyslu a návazných odvětvích nedostatek materiálů. Podniky jej vnímají jako zásadní bariéru, která mnohdy vede k útlumu či zastavení výroby, a to se odráží mimo jiné ve výrazně nižším využití výrobních kapacit, doplnil Obst. Spotřebitelé ze všeho nejvíce pak vnímají současné výrazné zvýšení cenové hladiny, přičemž až polovina z nich očekává v příštích měsících její další růst, uvedla Anastasija Nejasova z oddělení konjunkturálních průzkumů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy