Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Plaťte v zahraničí efektivně. Ušetříte čas i peníze

12. 7. 2021 14:25
Je lepší mít s sebou na dovolenou v zahraničí hotovost v cizí měně, nebo platit kartou? Klientům mBank se rozhodně vyplatí druhá možnost.
Foto: mBank

U řady lidí převládá názor, že když jedou do ciziny, měli by s sebou mít hotovost v tamní měně. Uprostřed předdovolenkového shonu tak často řeší i návštěvu směnárny, což je však stojí další čas a samozřejmě i peníze. Navíc si musí pořádně promyslet, jakou sumu v cizí měně vůbec budou potřebovat, aby jí neměli málo, ale aby jim zároveň po návratu nezbyla.

mKartou Svět od mBank tyto starosti odpadají. V případě, že lidé potřebují hotovost, mohou si ji za skvělý kurz vybrat z bankomatu přímo ve své destinaci. Pokud ovšem jedou do země, kde jsou platby kartou velmi rozšířené, vystačí si pouze s placením kartou či mobilem, a to třeba i při koupi párku v rohlíku. Nejdůležitější však je, že u toho nemusí myslet na směnný kurz, protože ten bude vždycky výhodný.

"Ať už budete v zahraničí mKartou Svět platit zmrzlinu, nebo týdenní ubytování pro celou rodinu, díky skvělým kurzům se vám každá platba vyplatí. A budete-li potřebovat hotovost, můžete si vybrat z jakéhokoliv bankomatu na světě. Výběr nad 1500 Kč nebo nad odpovídající částku v cizí měně je zdarma," říká Michal Staněk, produktový specialista platebních karet mBank.

Cestování s mKartou Svět je levnější i v případě zemí s exotickými měnami, které v českých směnárnách nejsou k dostání. Odpadá tak totiž nutnost nejprve vyměnit české koruny za eura nebo dolary a za ty pak v cílové zemi nakoupit lokální měnu, což by v zásadě znamenalo, že dotyčný za služby směnárníků zaplatí dvakrát - ať už přímo ve formě poplatku, nebo skrytě v rámci směnného kurzu.

"Někteří lidé se domnívají, že brát si na dovolenou do zahraničí hotovost je bezpečnější, protože kartu by mohl někdo zneužít. Ve skutečnosti je to spíše naopak. Hotovost je pro zloděje mnohem snazším cílem než karta, jelikož ta je dobře chráněna, a to nejen PIN kódem. K vyšší bezpečnosti slouží například i nastavení nízkého limitu pro platby kartou či její dočasná blokace a odblokování pouze v případě potřeby placení. Navíc kartu na rozdíl od hotovosti často ani nemusíme vytahovat, protože můžeme zaplatit bezkontaktně mobilním telefonem nebo chytrými hodinkami. Při placení kartou se také nestane, že by nám vypočítaví obchodníci, kteří spoléhají na to, že se v cizí měně tolik nevyznáme, schválně vrátili méně," dodává Michal Staněk. Pokud by navíc ke krádeži karty opravdu došlo, lze ji pouhými pár kliky okamžitě zablokovat v mobilní aplikaci mBank.

A jak mKartu Svět se skvělými kurzy získat? Noví klienti mBank ji dostanou automaticky při zřízení účtu mKonto. Ti stávající o ni mohou zdarma požádat několika kliky v mobilní aplikaci nebo v internetovém bankovnictví.  mKarta Svět se vyplatí nejen v zahraničí, ale i doma, a tak můžete mít jen jednu kartu na každý den.

Více informací o mKartě Svět najdete zde.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Na Českokrumlovsku se srazilo na přejezdu auto s vlakem, zranili se tři lidé

Při srážce automobilu s vlakem u Holubova na Českokrumlovsku se zranili dospělý člověk a dvě děti z auta. Záchranáři je převezli do nemocnice. Podle prvotních informací řidič auta vjel na přejezd i přes výstražné znamení. Novináře o tom informovala ve zprávě mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

"Na místě záchranáři ošetřovali tři zraněné osoby: Muž musel být v rámci poskytnutí akutní přednemocniční péče napojen na umělou plicní ventilaci a ze závažnými mnohačetnými poraněními převezen ve stabilním stavu na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Dodala, že o zdravotním stavu dětí nelze poskytnout detailní informace kvůli jejich věku.

Ve vlaku cestovalo přibližně 45 lidí. Nehoda se stala po 14:00 na železniční trase mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem. Provoz na trati je vdaném úseku podle odhadů Českých drah minimálně do 17:00 přerušen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy