Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Pandemie všechen pohyb jen urychluje. Není cesty zpět

komerční obsah
4. 12. 2020 15:19
Produkty a technologie společnosti Parker Hannifin najdete prakticky všude.
Pandemie všechen pohyb jen urychluje. Není cesty zpět
Pandemie všechen pohyb jen urychluje. Není cesty zpět | Foto: komerční obsah

V zemědělství, při výrobě potravin, při vývoji léků, ve strojích a zařízeních pro těžební průmysl, v dopravě, v letectví, při úpravě vody.

Parker Hannifin po dlouhá desetiletí patří mezi nejzásadnější světové technologické inovátory v oblasti řízení pohybu. Po celém světě má dnes 320 výrobních podniků a ročně dosahuje obratu kolem 14 miliard dolarů. V České republice působí už třicátým rokem - v Chomutově a Sadské má klíčové výrobní závody a v Praze obchodní pobočku, která zajišťuje prodeje a systémová řešení po České republice a na Slovensku.

Těží přitom i z letité tradice tuzemského průmyslu a tradičně šikovných českých inovátorů. "Vývoj nových technologií je naprosto klíčový pro úspěch firmy. Současně do firmy přicházejí inovace a skvělé technologie s novými akvizicemi. Ty posouvají firmu dále kupředu," říká Michal Grundfest, který z České republiky zodpovídá za zákaznický servis v regionu EMEA. "Řízení pohybu je komplexní obor sdružující řadu technologií, které musí pracovat pospolu. Budoucnost je v integraci těchto technologií tak, aby se maximálně využilo jejich výhod," doplňuje muž, který v Parker Hannifin působí už od roku 2003.

Analýza výrobních a strojních dat umožňuje zvýšit celkovou účinnost zařízení
Analýza výrobních a strojních dat umožňuje zvýšit celkovou účinnost zařízení | Foto: komerční obsah


Není cesty zpět

Přesto, že vývoj klíčových technologických inovací probíhá zejména ve Spojených státech nebo Německu, i ve výrobních závodech v Chomutově nebo Sadské se neustále něco mění. Ať už jde o produkty, automatizované procesy nebo digitalizaci obchodních a komerčních aktivit. Jejich tempo samozřejmě ještě umocnila letošní vlna pandemie.


"V poslední době se často objevují aplikace spojené s elektromobilitou, rozvojem infotainmentu nebo systémy aktivní bezpečnosti v tradičních i elektrických vozech," říká Richard Stejskal, manažer výrobního závodu v Sadské. A Michal Kupec, manažer chomutovského závodu, jej doplňuje: "Základní vývoj probíhá vždy v mateřské lokaci jednotlivých divizí. Na naší úrovni se jedná zejména o spoluúčast při DFMA (Design for Manufacturing and Assembly), a to zejména z důvodu minimalizace výrobních nákladů."

"Naštěstí digitalizaci a automatizaci zavádíme dlouhodobě, proto nás nezaskočila. Jen v tuhle chvíli máme rozjeté projekty na automatizaci interní materiálové logistiky s využitím pokročilé AMR technologie (Autonomous Mobile Robot), projekt na sběr dat z výrobních linek (MES) a samozřejmostí je také aktivní využívání platformy Power BI pro analýzu dostupných dat. Do výroby se pak instalovala linka pro nanášení těsnící elektricky vodivé pasty a termogelu či dispenzní linka řízená autonomním kamerovým systémem," shodují se Michal Kupec a Richard Stejskal.

Chytrá řešení v pneumatice
Chytrá řešení v pneumatice | Foto: komerční obsah

Digitalizace se však dotkla i samotného řízení společnosti a komunikace s lidmi. "Pandemie nás donutila mnohde nahrazovat přímý lidský kontakt videem. A to v míře, která pro většinu z nás byla ještě před rokem nepředstavitelná. Je jasné, že to je momentální extrém, ale cesta úplného návratu podle mne není," uzavírá Michal Grundfest.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
před 58 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy