Oslavte Svátek práce s novou prací, lepší čas na změnu nebude

30. 4. 2018 14:06
Stejně jako každý rok, i letos oslavíme 1. května Svátek práce. Letos ale tato událost nabírá poněkud jiných rozměrů. Co za tím stojí?
Foto: VímVíc

Oslavy v duchu nejnižší nezaměstnanosti

Letošní rok se na trhu práce nese v duchu rekordně nízké nezaměstnanosti. Hodnota 3,7 % je rekordní jak historicky v České republice, tak i aktuálně v rámci Evropské unie. Kdy jindy by měl být tedy vhodnější čas na hledání lepší práce než teď? A právě 1. máj, tedy Svátek práce, může dodat tomuto rozhodnutí další symboliku.

Změna zaměstnání je v životě většiny lidí zásadním krokem. Nyní jsou ale na trhu práce nastoleny takové podmínky, které tomuto zásadnímu rozhodnutí více než přejí. Zaměstnanci si mohou diktovat podmínky a pracovat v takovém prostředí, které jim opravdu vyhovuje.

Nezaměstnaných lidí je málo a firmy se tak doslova rvou o každého uchazeče, který je alespoň trochu vhodný. O jejich upoutání se snaží pomocí nejrůznějších benefitů a mnoho firem se nevyhne ani přeplácení, se kterým jdou ruku v ruce platové třídy. Ty hrají do karet především zaměstnancům v soukromé sféře.

Situace se dostává tak daleko, že se začíná mluvit i o prvních signálech přehřívané ekonomiky. O co jde? Naše ekonomika se dostává nad svůj potenciál, roste tedy rychleji, než se očekávalo. To se odráží nejvíce právě na trhu práce.

Foto: VímVíc

Růst ekonomiky se očekává i nadále, což pomalu způsobuje nepoměr mezi nabídkou a poptávkou po práci. Pracovních nabídek je tedy více než samotných uchazečů o ni. Na co tedy čekat? Pokud stále uvažujete o tom, že podáte výpověď z pracovního poměru, teď je ta pravá chvíle to udělat a najít si lepší práci!

Není na co čekat, nejlepší čas na změnu je teď!

Proč právě Svátek práce je tím vhodným dnem, kdy se pro lepší práci rozhodnout? Kvůli jeho samotnému významu, který k tomuto kroku přímo vybízí. Tento svátek vznikl díky manifestaci dělníků za lepší pracovní podmínky.

U nás slavíme Svátek práce již od roku 1890. Dnes se ale karty otočili a zaměstnanci již nemusí proti špatným pracovním podmínkám protestovat. Každý z nás může tedy tento svátek oslavit mnohem příjemněji, a to právě cestou za lepší prací. Nikdy nebylo snadnější získat pracovní podmínky, o kterých toužíme a posunout se zároveň ve své kariéře o krok dál.

Hledání práce usnadní VímVíc

Rozhodli jste se využít situace a vydat se za lepší prací? S tím vám pomůže kariérní portál VímVíc. Ten začal již v roce 2014 s nabídkou online kurzů. Dnes je jeho zaměření posunuto především k HR sféře.

Naleznete zde magazín, kde získáte dostatek informací například o struktuře životopisu a články na další témata, která se vám budou nejen při hledání práce hodit. Užitečné jsou také profily firem, které vám poví něco o jednotlivých společnostech. Do jejich děje vás ale přivede zejména hodnocení zaměstnavatelů. To pomáhá jak uchazečům o práci, kteří si mohou přečíst reálná hodnocení, tak i firmám samotným, které získávají užitečný feedback. Nejvíce se vám ale bude hodit samotná nabídka práce, kterou vám kariérní portál VímVíc poskytne.

Posun firmy nyní mohou zaznamenat i občané Slovenska, kteří mohou naplno využít slovenský kariérní portál eKariera.sk.

Pár slov na závěr

Nepromeškejte toto příznivé období pro každého zaměstnance a chopte se své šance! Nebojte se prokázat své schopnosti a získat lepší práci, která bude zároveň vaším koníčkem. Stačí se jen usadit k počítači, kde na vás čeká pohodlná registrace na kariérním portálu VímVíc. Využijte všech možností, které vám nabízí a najděte to, co od zaměstnavatele opravdu žádáte. Oslavte Svátek práce příjemnou změnou, pro kterou je nejlepší čas právě teď!

 

Právě se děje

před 28 minutami

Poslanci opět přerušili schvalování zákona ke stavbě Dukovan

Sněmovna ve středu opětovně přerušila schvalování zákona ke stavbě nového bloku dukovanské elektrárny. Vynutila si to opozice, chce uzákonit bezpečnostní záruky výběrového řízení na dodavatele stavby nebo stanovit její maximální cenu. Přerušení si vyžádala TOP 09, která požádala o prověření pravidel omezení řečnické doby právníky dolní komory. Sněmovna se má znovu sejít po poledni.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Orbánův Fidesz opustil klub lidovců v Evropském parlamentu

Europoslanci strany Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána ve středu opustili poslanecký klub Evropské lidové strany (EPP). Orbán to oznámil v dopise šéfovi klubu Manfredu Weberovi. Reagoval tím na fakt, že klub schválil nová pravidla usnadňující vyloučení maďarských europoslanců, po němž dlouhodobě volala část frakce.

Odchod 11 poslanců Fideszu je vyústěním několikaletého vnitřního sporu největší europoslanecké skupiny, zda má v jejích řadách místo strana, která podle mnohých vzdaluje Maďarsko evropským hodnotám.

Europoslanci ve středu podpořili kompromisní návrh změny svého jednacího řádu, který klubu dává možnost vyloučit skupinu poslanců. Fideszu, s jehož politikou vymezování se vůči Evropské unii nesouhlasila řada lidoveckých poslanců, tak hrozilo, že klub bude hlasovat o jeho vyloučení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy