Oslavte Svátek práce s novou prací, lepší čas na změnu nebude

30. 4. 2018 14:06
Stejně jako každý rok, i letos oslavíme 1. května Svátek práce. Letos ale tato událost nabírá poněkud jiných rozměrů. Co za tím stojí?
Foto: VímVíc

Oslavy v duchu nejnižší nezaměstnanosti

Letošní rok se na trhu práce nese v duchu rekordně nízké nezaměstnanosti. Hodnota 3,7 % je rekordní jak historicky v České republice, tak i aktuálně v rámci Evropské unie. Kdy jindy by měl být tedy vhodnější čas na hledání lepší práce než teď? A právě 1. máj, tedy Svátek práce, může dodat tomuto rozhodnutí další symboliku.

Změna zaměstnání je v životě většiny lidí zásadním krokem. Nyní jsou ale na trhu práce nastoleny takové podmínky, které tomuto zásadnímu rozhodnutí více než přejí. Zaměstnanci si mohou diktovat podmínky a pracovat v takovém prostředí, které jim opravdu vyhovuje.

Nezaměstnaných lidí je málo a firmy se tak doslova rvou o každého uchazeče, který je alespoň trochu vhodný. O jejich upoutání se snaží pomocí nejrůznějších benefitů a mnoho firem se nevyhne ani přeplácení, se kterým jdou ruku v ruce platové třídy. Ty hrají do karet především zaměstnancům v soukromé sféře.

Situace se dostává tak daleko, že se začíná mluvit i o prvních signálech přehřívané ekonomiky. O co jde? Naše ekonomika se dostává nad svůj potenciál, roste tedy rychleji, než se očekávalo. To se odráží nejvíce právě na trhu práce.

Foto: VímVíc

Růst ekonomiky se očekává i nadále, což pomalu způsobuje nepoměr mezi nabídkou a poptávkou po práci. Pracovních nabídek je tedy více než samotných uchazečů o ni. Na co tedy čekat? Pokud stále uvažujete o tom, že podáte výpověď z pracovního poměru, teď je ta pravá chvíle to udělat a najít si lepší práci!

Není na co čekat, nejlepší čas na změnu je teď!

Proč právě Svátek práce je tím vhodným dnem, kdy se pro lepší práci rozhodnout? Kvůli jeho samotnému významu, který k tomuto kroku přímo vybízí. Tento svátek vznikl díky manifestaci dělníků za lepší pracovní podmínky.

U nás slavíme Svátek práce již od roku 1890. Dnes se ale karty otočili a zaměstnanci již nemusí proti špatným pracovním podmínkám protestovat. Každý z nás může tedy tento svátek oslavit mnohem příjemněji, a to právě cestou za lepší prací. Nikdy nebylo snadnější získat pracovní podmínky, o kterých toužíme a posunout se zároveň ve své kariéře o krok dál.

Hledání práce usnadní VímVíc

Rozhodli jste se využít situace a vydat se za lepší prací? S tím vám pomůže kariérní portál VímVíc. Ten začal již v roce 2014 s nabídkou online kurzů. Dnes je jeho zaměření posunuto především k HR sféře.

Naleznete zde magazín, kde získáte dostatek informací například o struktuře životopisu a články na další témata, která se vám budou nejen při hledání práce hodit. Užitečné jsou také profily firem, které vám poví něco o jednotlivých společnostech. Do jejich děje vás ale přivede zejména hodnocení zaměstnavatelů. To pomáhá jak uchazečům o práci, kteří si mohou přečíst reálná hodnocení, tak i firmám samotným, které získávají užitečný feedback. Nejvíce se vám ale bude hodit samotná nabídka práce, kterou vám kariérní portál VímVíc poskytne.

Posun firmy nyní mohou zaznamenat i občané Slovenska, kteří mohou naplno využít slovenský kariérní portál eKariera.sk.

Pár slov na závěr

Nepromeškejte toto příznivé období pro každého zaměstnance a chopte se své šance! Nebojte se prokázat své schopnosti a získat lepší práci, která bude zároveň vaším koníčkem. Stačí se jen usadit k počítači, kde na vás čeká pohodlná registrace na kariérním portálu VímVíc. Využijte všech možností, které vám nabízí a najděte to, co od zaměstnavatele opravdu žádáte. Oslavte Svátek práce příjemnou změnou, pro kterou je nejlepší čas právě teď!

 

Právě se děje

před 49 minutami

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Demonstrace proti Babišovi bude v úterý na Václavském náměstí v Praze, pak přijdou akce v regionech

Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z Karlova na Václavské náměstí. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Po pražské demonstraci, která se symbolicky uskuteční na Den lidských práv a začne v 18:00, budou následovat 16. a 19. prosince další protesty mimo hlavní město.

Původně chtěli aktivisté oznámit další protesty až v lednu, poslední vývoj kolem auditní zprávy Evropské komise týkající se premiéra a obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je ale přiměl svolat je ještě do konce roku. "Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," tvrdí Milion chvilek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy