reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Odpovědné firmy oceněny

Ceny TOP Odpovědná firma vyhlašované aliancí Byznys pro společnost již patnáctým rokem mapují české prostředí udržitelného a odpovědného podnikání. Jednou z oceněných se stala neziskově hospodařící společnost ASEKOL, která uspěla v kategorii pro malé a střední firmy. Toto ocenění je určeno pro ty společnosti, které systematicky, komplexně a strategicky rozvíjejí své podnikání směrem k dlouhodobé udržitelnosti.

Ocenění včetně zlatého certifikátu převzala na slavnostním galavečeru v pražském Kongresovém centru Dana Duchečková, manažerka komunikace společnosti ASEKOL. "Odpovědnost k životnímu prostředí je hlavním tématem činnosti naší společnosti, která se zabývá zpětným odběrem vysloužilého elektrozařízení. Proto se snažíme naše aktivity posunout dál, ať už se jedná o vztah k zaměstnancům, klientům nebo organizacím, které dlouhodobě podporujeme. Letos už podruhé místo klasických vánočních dárků nadělujeme poukázky, kterými mohou naši klienti přispět na dobročinné projekty. Zároveň se třídění starého elektra snažíme přiblížit široké veřejnosti, ať už prostřednictvím spojení umění a červených kontejnerů, nebo vhodným propojením s opravárenskými projekty. Velmi nás těší, že naše práce má smysl a podařilo se nám znovu získat toto prestižní ocenění," komentovala udělení zlatého certifikátu Dana Duchečková.

BpS TOP Odpovědná firma je v České republice ojedinělý nezávislý systém ratingu, který každoročně hodnotí a oceňuje odpovědnost a udržitelnost v přístupu k podnikání. Rating BpS TOP Odpovědná firma, který sestavuje aliance BpS - Byznys pro společnost, je otevřen všem firmám v různých fázích přístupu k udržitelnosti. Projektové kategorie hodnotí úsilí firem ve prospěch životního prostředí, diverzity, vzdělávání, firemního dobrovolnictví a mnoha dalších.

"Oceněním se snažíme již patnáct let pomoci vytvářet prostředí, ve kterém i v Česku působící firmy uvažují dlouhodobě, chovají se eticky, váží si svých zaměstnanců a chtějí pozitivně ovlivňovat své okolí. Chceme, aby firmy samy přijaly udržitelnost za vlastní přístup k byznysu, podporovaly prospěšné inovace a dokázaly přizpůsobit své fungování změnám v prostředí, kde podnikají. Neplýtvání je naší klíčovou hodnotou. Plýtvat by se nemělo s lidským potenciálem a zkušenostmi, ani s přírodními zdroji," říká Pavlína Kalousová, předsedkyně aliance BpS - Byznys pro společnost, která rating sestavuje.

Letos se do ocenění přihlásilo 75 firem s více než stovkou strategií a projektů. Nezávislost hodnocení je garantována porotou složenou ze 44 odborníků.

www.asekol.cz

autor: komerční článek | 20. 11. 2018 9:10

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama