Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Oblíbený krep aneb Jak vybrat kvalitní krepové povlečení?

komerční článek
27. 2. 2019 12:09
Krepové povlečení získává na oblibě. A není se čemu divit. Jeho údržba je snadná, a navíc pěkné vypadá. V pruzích se střídá hladký a nařasený povrch a je vhodný pro děti i dospělé. Toužíte po povlečení, se kterým nemusíte svádět boj na žehlicím prkně? Krep je jasná volba.
Foto: B.E.S. Petrovice, s.r.o.

Ty tam jsou doby, kdy nebylo na výběr a povlečení bylo bavlněné, navíc pouze v bílé barvě. Dnes už je výběr rozmanitý jak do materiálu, tak barev a vzorů.

Není krep jako krep

I když se to může zdát nemožné, i při výběru krepového povlečení se můžete spálit. Na trhu totiž najdete dva zcela rozdílné druhy. Abyste je rozeznali i tehdy, kdy si na ně nemůžete sáhnout, stačí pozorně číst popisky a etikety.

Rozdíl totiž spočívá v materiálu. Zatímco pravý krep je vyroben ze 100% bavlny, je hebký na dotek a má skvělé izolační vlastnosti, ten druhý je ze směsi tkanin, nebo polyesteru. Můžete se pod ním potit, na dotek je hrubý a neprodyšný.

Když investujete do bavlněného krepu, budete odměněni dlouhou životností, v létě bude chladit a v zimě hřát. Je vhodný pro alergiky i astmatiky.

Foto: B.E.S. Petrovice, s.r.o.

Na co dalšího si dát pozor?

Kromě materiálu také na zpracování (s knoflíky, nebo se zipem) a velikost. Potřebujete rozměr 140×200 cm (základní rozměr), 140×220 (prodlouženou délku), nebo peřiny na dvoulůžko v rozměrech 200×200 cm (případně 200×240 cm)?

Jaké jsou výhody krepového povlečení?

Kromě vzhledu také jeho snadná údržba. V dnešní uspěchané době učiněné požehnání. Proč neušetřit drahocenné minuty?

Krepové povlečení:

  • Stačí vyprat a pověsit na sušák
  • Rychle schne
  • Není třeba ho žehlit
Foto: B.E.S. Petrovice, s.r.o.

Jakou péči je třeba povlečení z krepu věnovat?

Věnujte mu řádnou péči. Odmění se vám zářivými barvami a dlouhým životem.

  • Před prvním použitím ho vyperte na 60°.
  • Perte ho v pračce samostatně a zapnuté.
  • Použijte prací prostředek na barevné prádlo.
  • Pověste ho na sušák, ale v žádném případě ho nekolíčkujte za rohy. Zdeformovalo by se.
  • Pozor na sušičku. Vysoké teploty by mu mohly ublížit.
  • Nežehlete ho.

Zdá se vám, že krepové povlečení je pro vás to pravé? Podívejte se na širokou nabídku barev, motivů i velikostí. Každý si vybere.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Projevy budou trvat maximálně čtyři dny, plánuje si úvod impeachmentu proti Trumpovi Senát

Úvodní projevy obžaloby a obhajoby v procesu impeachmentu proti americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi by měly trvat 24 hodin na každé straně sporu. V předloze organizační rezoluce, která unikla do amerických médií, to navrhuje šéf republikánské většiny v Senátu Mitch McConnell.

Projevy by přitom měly být rozloženy maximálně do čtyř dnů. O návrhu McConnellovy organizační rezoluce by se podle agentury Reuters mohlo hlasovat ještě v úterý. Demokraté ji kritizují.

Po čtyřech dnech úvodních řečí by podle návrhu měli senátoři dostat až 16 hodin na dotazy na zástupce obžaloby i obhajoby. Následovat má čtyřhodinová debata. O tom, zda budou pozváni svědci a zda budou moci být předloženy nové důkazy, by se podle McConnellova návrhu mělo rozhodnout až po otázkách senátorů a debatě, tedy pravděpodobně až příští týden. Demokraté požadovali, aby se o svědcích rozhodlo co nejdříve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy