reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Objevte neznámou tropickou perlu Vietnamu - Phu Quoc

Když se řekne dovolená na tropickém ostrově a prst na mapě zapíchnete někam do oblasti jihovýchodní Asie, jako první vás asi napadnou ostrovy v Indonésii, Thajsku nebo na Filipínách. I Vietnam má ale svůj malý poklad, nenápadný ostrůvek na jihu země, Phu Quoc.

Království pepře s pohnutou historií

Phu Quoc je sice pro mnohé zatím neznámým ostrovem, ale alespoň vzdáleně se s ním potkala velká část světové populace. Je totiž významným producentem černého pepře - navzdory své relativně malé rozloze vyprodukuje ročně přibližně 60 % světové produkce, a návštěva pepřové farmy je skvělou příležitostí, jak do tajů jeho pěstování proniknout. Můžete se přidat k organizovanému zájezdu z hotelu, nebo, pokud se rozhodnete pro poznávací zájezd Vietnam od severu k jihu od 39 890 Kč můžete si nejen odpočinout na plážích, ale svoji dovolenou pojmout i dobrodružně a vyrazit na půjčené motorce. Je jednoduché si jednu z mnoha farem u silnice vybrat a zeptat se, zda k nim můžete nahlédnout. Ať už zvolíte kteroukoliv z možností, Nikola, specialistka na Vietnam z CK Go2, která má tuto zemi v malíku, doporučuje nakoupit výtečné směsi pepře a dalšího koření, je to jeden z nejlepších suvenýrů!

Pokud se nezajímáte o koloniální minulost Vietnamu, pravděpodobně netušíte, že v minulém století se na Phu Quoc nejezdilo za bílým pískem a relaxovat ve stínu palem. Ostrov sloužil jako velké vězení pro ty, kteří protestovali proti francouzské nadvládě, stejný úděl měl i později, když vládu nad ním převzali Američané. Dnes jako připomínka této smutné doby slouží muzeum v areálu bývalé věznice, a i když jeho návštěva není veselá, k pochopení pohnuté historie ostrova je důležitá.

Národní park a nádherné pláže

Autenticitu a přírodu ostrova pomáhá před invazí velkých developerských projektů chránit národní park s bohatou faunou a florou, který se rozkládá téměř na 70% plochy ostrova.

Pláže na Phu Quocu mohou směle konkurovat i těm nejznámějším, na které každoročně do Asie míří tisíce turistů, tady je ale můžete mít i sami pro sebe. Nejznámější pláží je Long Beach, kde si užijete večery v baru na pláži nebo večeře při západu slunce, vše za ceny srovnatelné s restauracemi v méně lukrativních lokalitách. Oblíbenou pláží je kvůli tyrkysové barvě vody také Sao Beach, na té se ale dost možná setkáte se smutnou realitou znečištěného oceánu, která na fotkách není tolik patrná. Vyberte si raději pláže na druhé straně ostrova,které jsou všeobecně čistší, potěší vás málo známá Starfish Beach, kde, jak název napovídá, potkáte krásné mořské hvězdice, nebo na Ong Lang Beach, ke které vede trochu hrbolatá cesta, nicméně vyvážená dlouhou, klidnou pláží se zlatým pískem a čistým mořem.

Zábava pro celou rodinu

Malí i velcí si užijí tu nejdelší jízdu lanovkou na světě. Nově otevřená lanovka vás z Phu Quocu odveze na Pineapple Island a 8 kilometrů vás budou provázet fascinující 360° výhledy na ostrůvky a lodě pod vámi. V cílové destinaci je malý národní park s krásnou pláží stvořený pro líné odpoledne u vody, a potom vás čekají stejně půvabné výhledy cestou zpět.

Dovolená na Phu Quocu má ještě jedno příjemné plus. Je jedinou oblastí ve Vietnamu, kam nepotřebujete víza, plánovat tedy můžete opravdu bez starostí, aktivit i míst k poznání je tu na týdenní dovolenou určitě dostatek. Vyberte si jeden ze zájezdů do Vietnamu od CK Go2 a objevujte skrytá místa této země.

12. 12. 2018 11:42

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama