reklama
 
 
Komerční sdělení - toto je komerční sdělení, Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Nová ŠKODA OCTAVIA. Třída sama pro sebe

Foto: komerční článek
ŠKODA OCTAVIA si prošla výraznou modernizací. Výsledkem je také řada nových bezpečnostních systémů.

První z nich, systém nouzového brzdění Front Assist , varuje řidiče před rizikem kolize a v případě nevyhnutelné srážky začne brzdit. Systém je nově vybaven prediktivní ochranou chodců.

Kontrola mrtvého úhlu Blind Spot Detect pomáhá bezpečně změnit jízdní pruh. Pomocí LED symbolu umístěného ve zpětném zrcátku upozorní řidiče na vozidla
v mrtvém úhlu. Systém je aktivní od 10 km/h až do maximální rychlosti vozu.

Funkce monitorování prostoru za vozidlem Rear Traffic Alert varuje řidiče pomocí akustického signálu a zobrazení na panelu infotainmentu na blížící se vozidla při vycouvávání z příčně umístěného parkovacího místa a v případě potřeby automaticky aktivuje brzdy.

Asistent jízdních pruhů neboli Lane Assist dokáže rozpoznat nezáměrné opuštění jízdního pruhu, na což upozorní vizuální zprávou v přístrojovém panelu
a korektivním pohybem volantu. Systém je aktivní v rychlostech nad 65 km/h.

Proaktivní ochrana cestujících na předních sedadlech, Crew Protect Assist, umí vyhodnotit potenciálně rizikovou situaci a začne připravovat prostor řidiče
i spolujezdce na blížící se kolizi.

Dokonalý přehled o dění na trase zajišťuje systém rozpoznávání dopravního značení Travel Assist. Systém sleduje a vyhodnocuje dopravní značení na aktuálním úseku silnice a o všem řidiče informuje pomocí piktogramů zobrazených na multifunkčním displeji.

Systém rozpoznávání únavy řidiče Driver Alert se stará o to, aby riziko krizové situace způsobené únavou řidiče bylo co nejmenší. Systém porovnává pohyby volantem s předdefinovanými charakteristikami chování unaveného řidiče, a pokud zaznamená shodu, upozorní na nutnost odpočinku.

Nová ŠKODA OCTAVIA nabízí osobité designové pojetí, tradičně ohromující prostor a variabilitu. Pohání ji dynamické jednotky s nízkou spotřebou a je doslova nabitá moderními technologiemi včetně inteligentních bezpečnostních systémů. To vše podtrhuje skutečnost, že OCTAVIA je třída sama pro sebe.

autor: komerční článek | 17. 3. 2017

Advertisement
reklama
reklama
reklama
Komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama