reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Nikon Z7 očima fotografa

Když Nikon před téměř 60 lety představil světu kinofilmovou zrcadlovku Nikon F s novým bajonetem označeným jako “Nikon F-mount“, nikdo pravděpodobně netušil, že se rodí legenda…

Nová éra

Dnes, o šest desítek let později, možná stojíme na prahu nové éry digitálních fotoaparátů Nikon, které věřím, dosáhnou stejného věhlasu, jako jejich předchůdci s bajonetem F. Tuto pomyslnou revoluci zahájila profesionální digitální bezzrcadlovka Nikon Z7 osazená plnoformátovým snímačem velikosti kinofilmového pole.
 
Co přináší Nikon Z7

V kostce by se dalo říci, že v sobě tato žhavá novinka snoubí všechny vymoženosti jedné z nejpokročilejších digitálních zrcadlovek, kterou je Nikon D850 se všemi možnostmi a výhodami bezzrcadlovky. Ze zrcadlovky si odnesla špičkový snímač s velmi vysokým rozlišení 45,7 Mpx, vysoký dynamický rozsah a samozřejmě bezkonkurenční obrazovou kvalitu. Vzhledem k tomu, že jde o bezzrcadlovku, nabízí také náhled expozice a dalších důležitých hodnot v elektronickém hledáčku a to ještě před vyfocením snímku.

Další silnou zbraní Nikonu Z7 je mechanický stabilizátor snímače, který eliminuje rozmazané snímky i v případě použití objektivu bez stabilizace. Unikátní je také zbrusu nový systém automatického ostření, který nabízí 493 zaostřovacích bodů. Ty pokrývají 90 % plochy snímače. O tom si mohou digitální zrcadlovky nechat zdát.

Elektronická závěrka fotoaparátu nejen fyzicky šetří tu kovovou, mechanickou, ale nabízí také zcela bezhlučné fotografování, což ocení především milovníci reportážní fotografie a všichni ostatní, kteří chtějí fotit, aniž by na sebe upozorňovali zvuky a cvakáním fotoaparátu. Samozřejmostí je velmi odolná konstrukce, kterou tvoří tělo z hořčíkové slitiny. To je utěsněné proti prachu a vlhkosti.

Systém Nikon Z

Nikon Z7 ale není jen dalším modelem v kategorii bezzrcadlovek. Tento model je zároveň průkopníkem zcela nového systému Nikon Z. Ten kromě fotoaparátů zahrnuje také novou a velmi unikátní řadu objektivů s naprosto nevídanými a špičkovými optickými vlastnostmi. Konstruktérům Nikonu se totiž podařilo zvětšit průměr bajonetu a posunout zadní optický člen objektivu mnohem blíže k snímači. Objektivy nové řady proto mohou disponovat mnohem lepší světelností, než bylo zvykem u původního bajonetu.

Milovníky moderních technologií jistě potěší technické vychytávky jako PEAKING, FOCUS STACKING, TIMELAPS, 4K video nebo integrovaný Wi-Fi modul a Bluetooth.

Pokud by měl někdo obavu z toho, že Nikon hodil přes palubu všechny majitele té stovky miliónů objektivů, které byly dosud pro bajonet F vyrobeny, tak žádný strach. Systém Nikon Z nabízí adaptér Nikon FTZ, který umožňuje nasadit všechny stávající objektivy na nové fotoaparáty řady Z.

Nikon Z7 díky svým technickým možnostem míří do řad profesionálních fotoaparátů, na druhou stranu osloví i pokročilé amatéry, stejně jako všechny, kteří hledají přístroj, na který se mohou ve všech směrech spolehnout.

Celou recenzi najdete na megapixel.cz.

autor: Martin Lukeš, Megapixel | 12. 11. 2018 0:02

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama