reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Nikon D850 – nejlepší z nejlepších

Budeme-li uvedení Nikonu D850 brát jako jeden ze způsobů oslav stého výročí založení společnosti Nikon – a proč také ne –, pak je třeba jen dodat, že jde o narozeniny vskutku velkolepé. Samotný Nikon D850 totiž překonává všechny fotoaparáty, které byly doposud vyrobené – nejen v rámci vlastní značky, ale doslova globálně. Ne, tohle nejsou falešná slova chvály. Nikon D850 je prostě pecka, o tom nemůže být sporu!
Klíčové vlastnosti Nikonu D850

Snímač s největším rozlišením u Nikonu

Plnoformátový CMOS snímač má rozlišení 45 Mpx a poprvé u DSLR Nikonu se jedná o čip s tzv. "zadním podsvícením" - BSI (Back Side Illuminated). Výsledné fotografie mají rozměry 8 256 × 5 504 obrazových bodů!

Robustní, odolná a ergonomická konstrukce těla

Pro kostru fotoaparátu je využitá hořčíková slitina, tělo je pevnější také vzhledem k absenci výklopného blesku. Nikon D850  je utěsněný proti prachu a stříkající vodě. Nově tvarovaný grip zajišťuje perfektní držení fotoaparátu.

Výklopný dotykový displej s vysokým rozlišením

LCD s úhlopříčkou 8 cm má luxusní rozlišení 2 359 000 obrazových bodů (XGA), displej je konstruován jako výklopný a umožňuje dotykové ovládání.

 Nejlepší autofokus u Nikonu

AF modul Multi-CAM 20K, čili 153bodový ostřicí systém s 99 křížovými body, je shodný s autofokusem Nikonu D5. K rychlosti a spolehlivosti zaostřování tak nelze mít jedinou výtku.

 Měřicí RGB senzor s rozlišením 180 000 pixelů

Nový měřicí senzor umožňuje kromě jiného také využití režimu měření expozice se zaměřením na nejvyšší jasy ve snímku - a to jak pro fotografie, tak i pro natáčení videa. Skvěle díky němu funguje také detekce tváře při fotografování přes optický hledáček.

 Rychlé sériové snímání i přes vysoké rozlišení

Přestože Nikon D850 produkuje obrovské soubory, neztrácí nic ani na rychlosti. Při sériovém snímání pracuje rychlostí 7 sn./s, pořídíte-li si navíc vertikální grip, dostanete se až na 9 snímků za sekundu.

Velký rozsah citlivostí a malý šum

Nikon D850 umožňuje nastavit citlivost v rozsahu od ISO 32 do ISO 102 400. I přes to, že pixely snímače jsou vzhledem k vysokému rozlišení relativně malé, tento fotoaparát neprodukuje nadměrnou míru šumu.

 Plnoformátové 4K UHD video

Nikon D850 je první DSLR této značky, která umožňuje natáčet video v kvalitě 4K UHD (3 840 × 2 160 px) bez cropu čili s využitím plného obrazového formátu! K dispozici je samozřejmě také Full HD i HD video plus časosběrné snímání.

Bezdrátová konektivita Snap Bridge

K propojení a částečnému ovládání fotoaparátu pomocí mobilních zařízení s operačním systémem Android™ nebo iOS slouží již osvědčená technologie Snap Bridge, která kombinuje energeticky úsporné bezdrátové připojení Bluetooth s Wi-Fi.

Nikon D850 zakoupíte výhodně na megapixel.cz.

autor: Petr Lindner, Nikon | 19. 11. 2018 0:02

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama