reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Nikon D750 do detailu

Nikon D750 je už pár let na světě, zájem je o něj podle všeho velmi vysoký, ale stejně tak kolem této FX zrcadlovky kolují ne úplně pravdivé informace či spekulace.

Ty se týkají číslovky sedm v typovém označení fotoaparátu - spousta lidí totiž považuje Nikon D750 za nástupce v roce 2008 uvedeného modelu Nikon D700. Ne. Nikon D750 není nástupce modelu D700. To jsem si nevymyslel sám u klávesnice, jde o naprosto jasné oficiální stanovisko společnosti Nikon. Model D750 tvoří samostatnou novou kategorii, stojící v portfoliu FX zrcadlovek mezi vyššími Nikony série D8xx a nejnižší řadou D6xx. Myslím, že více k tomu není třeba dodávat, pojďme se raději podívat na tento výborný fotoaparát podrobněji.

Klíčové vlastnosti Nikonu D750:

Kompaktní konstrukce s výklopným displejem

Tělo je ještě o něco málo menší a lehčí nežli dosud nejmenší Nikon D610. Typická odolnost FX Nikonů je však zaručena, novinku představuje výklopný 3,2palcový displej.

FX snímač s rozlišením 24 Mpx

Full-framový CMOS snímač o rozměrech 35,9 × 24 mm zajišťuje špičkovou kvalitu obrazu jak fotografií, tak i videosekvencí pořízených tímto přístrojem.

Obrazový procesor EXPEED 4

Nejnovější obrazový procesor nabízí kromě jiného vynikající reprodukci snímků a špičkovou citlivost ISO, a umožňuje vysoké snímací frekvence při záznamu videa.

Rozšířené možnosti Picture Control

Nově se i u Nikonu D750 objevuje režim Ploché (Flat), parametr Zřetelnost a také jemnější odstupňování kroků jednotlivých hodnot.

Velký rozsah citlivostí snímací soustavy

V základní konfiguraci má Nikon D750 citlivost ISO 100-12 800, v rozšířeném módu pak ISO 50 až 51 200. O neakceptovatelnou hladinu šumu se však obávat nemusíte.

Špičkový 51bodový autofokus

AF modul Multi-CAM 3500 FX patří mezi nejlepší technologie Nikonu. Poskytuje vysokou citlivost, rychlost a přesnost, plus nové funkce, které starší modely neměly.

3,2″ výklopný displej s rozlišením 1 229 000 obrazových bodů

Displej typu RGBW poskytuje kontrastní a barevně korektní obraz. Možnost naklápění usnadňuje používání v netypických polohách nebo také například při natáčení videa.

Vestavěné rozhraní Wi-Fi

Díky integrované konektivitě Wi-Fi můžete Nikon D750 propojit se smartphonem nebo tabletem se systémem Android™ nebo iOS, a bezdrátově jej ovládat, stahovat fotografie apod.

Nikon D750 zakoupíte výhodně na megapixel.cz.

autor: Petr Lindner, Nikon | 19. 11. 2018 13:36

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama