reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Nikon Coolpix P1000 – tulák ke hvězdám

Nejsem příznivcem zjednodušování či snad bulvarit, ale nedá mi hned na začátek napsat, že Nikon Coolpix P1000 je zkrátka… exot.

Na první pohled byste si mohli myslet, že máte před sebou profesionální zrcadlovku - minimálně úctyhodné rozměry aparátu k tomuto dojmu svádí. Při bližším ohledání však zjistíte, že mohutný objektiv není výměnný, nýbrž pevně vestavěný, a jeho fyzická ohnisková vzdálenost začíná na 4,3 milimetrech, což popravdě není zrovna "zrcadlovkové" ohnisko.

Ano, Nikon Coolpix P1000 je de facto kompaktní digitální fotoaparát. Zdá-li se vám pojem kompaktní v tomto případě nepatřičný, musím vás odkázat na slovník cizích slov. Slovo kompaktní skutečně neznamená malý. Byť takto ve spojitosti s fotoaparáty často bývá vnímáno.

Klíčové vlastnosti Nikonu Coolpix P1000:

Zoom s největším rozsahem na světě

Objektiv se 125násobným rozsahem má jen a pouze Nikon Coolpix P1000. Začíná na širokých 24 milimetrech a končí na… 3 000 mm (eq. 35mm filmu)!

Optická a hybridní stabilizace obrazu

Systém redukce vibrací s výkonem 5 EV současně detekuje pohyby pomocí objektivu (snímač úhlové rychlosti) a obrazového snímače (informace o vektoru pohybu) a tím lépe absorbuje vibrace. Ve videu pak lze navíc použít opticko-elektronickou stabilizaci.

16Mpx CMOS snímač

CMOS snímač typu Backside Illumination o rozlišení šestnáct megapixelů (4 608 × 3 456 obrazových bodů) má úhlopříčku 1/2,3".

Fotografování do formátu RAW

Kromě běžného formátu JPEG, umožňuje Coolpix P1000 pořizovat snímky také do formátu RAW (NRW) a využít tak obrazovou kvalitu na maximum.

Video 4K UHD

Full HD video (až 1 080/50 nebo 60p) je samozřejmostí, Coolpix P1000 navíc umožňuje také záznam 4K UHD videa se snímkovou frekvencí 25 nebo 30 sn./s. Vše se stereofonním zvukem.

Elektronický hledáček a displej na kloubovém uchycení

Elektronický hledáček s velkým a čistým obrazem má rozlišení 2,36 Mpx při zvětšení 0,68×, zadní třípalcový displej s rozlišením 921 tisíc px na kloubovém uchycení pak umožňuje fotografování a natáčení videa v nejrůznějších polohách.

Bezdrátová konektivita Snap Bridge

Pomocí technologie Snap Bridge můžete Coolpix P1000 bezdrátově propojit se smartphonem nebo tabletem s operačním systémem Android™ nebo iOS. Do chytrého zařízení tak můžete nejen stahovat fotografie či videa, ale také fotoaparát bezdrátově ovládat (zoomovat a fotografovat).

Výborné funkční vybavení

Kromě funkcí takříkajíc obvyklých zde najdete vychytávky vztahující se k dlouhým ohniskům, například program Sledování ptáků nebo režim Měsíc. Moderní funkci časosběrného videa můžete využívat díky motivovému programu s pěti různými nastaveními od Městské krajiny až po Stopy hvězd.

Základní modularita

Nikon Coolpix P1000 je vybavený klasickými sáňkami pro externí blesky Nikon Speedlight, a také konektorem pro připojení externího mikrofonu při natáčení videosekvencí.

Nikon Coolpix P1000 zakoupíte výhodně na megapixel.cz.

autor: Petr Lindner, Nikon | 19. 11. 2018 14:27

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama