reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Nikdy není pozdě získat lepší práci

Foto: Komerční sdělení
IT nabízí vysoké platové ohodnocení. Není čas na změnu práce? Tipy, kde sehnat potřebné znalosti.

Zvyšují se finanční náklady vaší rodiny, ať už kvůli narození dítěte, hypotéce, nebo jiné rodinné situaci? Ve vaší stávající práci se zvýšení platu nedočkáte? Jestliže jste v situaci, kdy se děsíte každého neočekávaného výdaje, pak je načase začít pomýšlet na zásadní změnu a pokusit se obrátit vaši finanční situaci k lepšímu.

Právě teď je ideální doba k radikálnějšímu kroku a hledání nové práce. Míra nezaměstnanosti je nejnižší za poslední roky, což uchazečům o zaměstnání hraje do karet. Firmám chybí kvalifikovaná pracovní síla, a jsou proto ochotny si takové pracovníky "vychovat" a investovat do jejich dalšího vzdělávání a osobního rozvoje.

Obor plný příležitostí

Jedním z nejlukrativnějších oborů současnosti, který umožňuje rychlý profesní růst, je rozhodně oblast informačních technologií. Obor IT se dynamicky rozvíjí a poptávka po pracovní síle neustále roste. Je však nutné se v dané problematice aspoň částečně orientovat a také mít předpoklady pro další profesní rozvoj. Nové informace a poznatky totiž přicházejí doslova každý den… Téměř každý může získat pracovní místo s dobrým platovým ohodnocením. Vyžaduje to však samozřejmě značné odhodlání a píli, dále jsou nezbytné jisté vstupní znalosti.

Jak tedy získat dobrou pracovní pozici v oblasti IT? V první řadě si musíte uvědomit, že vědomosti vám nikdo nesebere. Právě investice do vzdělání je tou nejjistější a z budoucího hlediska se také vždycky bohatě vyplatí. Způsobů, jak se dále vzdělávat a zvyšovat si kvalifikaci je mnoho, avšak jejich efektivita je velmi rozdílná. Pojďme se podívat na jejich výhody a nevýhody.

Internetová fóra mohou vypomoci

Specifické informace lze nalézt v internetových fórech, tyto odpovědi však postrádají komplexnost. Další nevýhodou diskuzí je, že na získané informace, které na sebe mohou nechat dlouho čekat, se nemůžete spolehnout.

Video tutoriálům i knihám chybí interakce

Další možnost představují video tutoriály. Youtube nabízí spoustu tutoriálů a tedy i spoustu informací, včetně důležitých novinek, ovšem postrádá možnost interakce. V případě potřeby se nemůžete zeptat na to, čemu nerozumíte. Snadno se tak může stát, že se "zaseknete" na nějaké drobnosti. A co více, většina přínosných kanálů je k dispozici pouze v angličtině, samozřejmě velmi odborné, což může ztížit porozumění i poměrně zkušenému mluvčímu.

Do zcela okrajové pozice se dostávají knihy a příručky. Vzhledem k hektickému vývoji na poli informačních technologií všechny příručky velmi rychle zastarávají a neposkytují tak aktuální rady a informace.

Školení nabídne komplexní znalosti

V porovnání s předchozími způsoby poskytuje školení celistvý pohled na danou problematiku. Rozhodnete-li se pro školení, je třeba si pečlivě vybrat. I v oblasti IT se pohybuje spousta rádoby odborníků a školitelů. Nechat se o Vmware nebo Linuxu školit od někoho, kdo s tímto systémem denně nepracuje? To by byla ztráta času! Bohaté možnosti do budoucna skýtá také znalost programovacího jazyka Java a investice do Java školení se vám jistě mnohonásobně vrátí.

Znalosti nejsou všechno

Rozhodně se však nevyplatí sázet pouze na získané vědomosti. Neméně důležitou roli hraje při přijímacím řízení také vystupování. Trápí vás nervozita a pocit nejistoty? Potom zkuste získat sebedůvěru. Sebejisté vystupování je totiž jedním z klíčů k úspěchu v jakémkoli odvětví.

A vždy mějte na paměti, že nikdy není pozdě zkusit něco nového!

autor: komerční článek | 30. 5. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama