reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Nejznámější české a světové klenoty

Nemusíte patřit do královské rodiny, abyste se mohli pyšnit krásným šperkem. Dnes jsou to hlavně ženy, které jím podtrhují svou krásu. Na půvabu jim dodávají luxusní diamantové náhrdelníky, prsteny nebo náušnice, které mohou časem dosahovat stejné hodnoty jako korunovační klenoty. Unikátní šperky s drahými kameny jsou totiž více než chloubou. Díky růstu cen drahokamů jsou dnes jedním z nejlepších způsobů, jak bezpečně uchovat své finance.

Přepychové klenoty slavných

Nejen módní ikony, ale také filmové hvězdy a slavné osobnosti udávají, co je IN. Nový trend inspirovaný někým známým se tak čas od času objeví i v klenotnictví. Příkladem je princezna Diana, která se odmítla podvolit tehdejším zavedeným tradicím a pro zásnubní prsten si vybrala tmavý safír obklopený diamanty. Prsten, který stál v roce 1981 kolem 1,3 milionu korun, ovlivnil světovou ekonomiku a prudce vzrostla i poptávka po safíru. Dnes by se tento šperk dal koupit za minimálně 20 milionů korun.

Mezi světovými klenoty mají své místo i perly. Tou nejznámější je La Peregrina, čistě bílá perla v dokonalém tvaru kapky. Nalezena byla počátkem 16. století v Panamském zálivu a v roce 1969 ji koupil Richard Burton své manželce Elisabeth Taylor, která si potrpěla na překrásné doplňky. Ta si perlu, po vzoru Marie Tudorovny, nechala později zasadit do diamantového náhrdelníku, který byl po její smrti vydražen za více než 11,8 milionů dolarů.

Českou chloubou jsou korunovační klenoty. Jejich nejstarší a nejvýznamnější součástí je Svatováclavská koruna, kterou nechal pro svou vlastní korunovaci v roce 1347 zhotovit Karel IV. Koruna váží 2,358 kg a jejím hlavním materiálem je 21-22karátové zlato. Dále ji zdobí 20 perel, 19 safírů, 44 spinelů, 30 smaragdů a jeden rubín, přičemž safíry patří mezi ty největší na světě.

Nejzajímavější diamanty světa

Chcete-li se zorientovat v cenách i kvalitě diamantů a zhodnotit své peníze koupí drahého kamene, dejte na radu zkušeného odborníka. Jak postupovat při nákupu investičních šperků Vám ochotně poradí v renomovaném klenotnictví ALO diamonds. V příjemném prostředí privátního showroomu společnosti Vám profesionálové ochotně zodpoví veškeré otázky a poskytnou nadstandardní péči. Ke šperkům s kameny o velikosti nad jeden karát získáváte i mezinárodní osvědčení o pravosti, například GIA, EGL nebo HRD, díky kterým máte jistotu, že jste finance uložili bezpečně.

autor: ALO diamonds | 25. 10. 2017 13:37

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama