Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Nejkrásnější růže světa

12. 7. 2019 16:18
Růžím se říká královny květin. Právem. Jedná se o ušlechtilé květiny mnoha druhů a barev, s bohatstvím květů. Jsou nejen krásné, ale také náročné. Je třeba jim věnovat pravidelnou a správnou péči. Jen zdravé růže vám budou dělat radost po dlouhou dobu. Ke svému růstu a tvorbě květů potřebují živiny, které čerpají z půdy. Když je vyčerpají, je třeba je prostřednictvím hnojení do půdy vrátit, aby je růže mohly čerpat i nadále. Jen tak posílíte obranyschopnost růží proti nemocem a škůdcům.
Foto: komerční článek

Nejkrásnější růže světa

Kdo chce mít krásné a zdravé růže i na své zahrádce, měl by sáhnout po růžích Kordes. To jsou ty nejkrásnější růže světa. Většina jejich kultivarů je odolná proti padlí a černé skvrnitosti. A to je sen každého zahrádkáře.

Společnost založil roku 1887 Wilhelm Kordes, kdy vybral a dovezl nové odrůdy růží z Francie a začal s prvními pokusy o jejich křížení. Společnost má dlouholetou zkušenost, cenné zkušenosti a je stále v rukou rodiny - nyní ji vede již čtvrtá a pátá generace. Za tu dobu se zrodilo více než 500 různých odrůd růží.

Při šlechtění nových a nových odrůd se zaměřují nejen na krásné květy, ale hlavně také na odolnost vůči chorobám. Jak dokládá certifikát ADR, daří se jim to. Většina kultivarů vyšlechtěných společností Kordes nevyžaduje žádnou chemickou ochranu, a přitom odolává černé skvrnitostí i padlí.

Foto: komerční článek

Jaká je nabídka růží Kordes?

Jedním slovem - široká. Můžete vybírat z růží mnoha barev, velikostí květů, intenzity vůně i prostorové náročnosti. Podle typu je můžeme dělit do několika skupin.

Historické růže Kordes

Na trhu se objevily již před rokem 1867. Většinou jde o keřové růže plných květů se silnou vůní. Někdy se jim přezdívá "parkové růže". Patří mezi ně odrůdy jako Rose de Resht, Muscosa, nebo Fritz Nobis.

Keřové růže Kordes

Vyšší a robustnější růže, které dosahují výšky 120-150 cm, někdy i 2 m. Jsou mrazuvzdorné, hodí se i do kvetoucích živých plotů. Mezi odrůdy patří Alexandra - Princesse de Luxembourg, Cinderella, Flora Olomouc nebo Rosenstadt Freising.

Mnohokvěté růže Kordes

Odrůdy jako Abracadabra, Airbrush, Bordeaux, Diamant, Firebird a další dosahují výšky 60-90 cm, jsou velmi odolné vůči chorobám, pyšní se bohatými květy. Jejich výsadbu klidně můžete kombinovat s levandulí, šalvějí a jinými trvalkami.

Velkokvěté růže Kordes

Jinak se jim říká také růže čajové. Mají velké, plné květy na dlouhých stoncích. Jejich výška je 80 cm až 1 m a krásně voní. Patří sem růže Athena, Beverly, Concorde, La Perla a mnohé další.

Nemáte zahrádku? Nevadí. Královny květin se báječně vyjímají i ve váze. Kytice růží působí elegantně a prozáří celý byt.

Miniaturní růže Kordes

Narostou jen do výšky 40 cm a jsou plné drobných kvítků. Hodí se pro výsadbu do květináčů nebo truhlíků. Dařit se jim ale bude i na skalce. 5adí se do skupiny Lilliputs a patří sem Charmant, Little Sunset, Mandarin a další.

Foto: komerční článek

Pnoucí růže Kordes

Dosahují výšky minimálně 2 metry a dělíme je do dvou skupin. Na ty, které potřebují pro růst oporu a rostou do výšky maximálně 3 metrů (climbery), a ty, které dosahují výšky 5-8 metrů a jsou svými trny schopné zachytit se v korunách stromů (ramblery). Mezi nejznámější odrůdy patří Aloha, Amadeus, Florentina, Jasmina a další.

Plané růže Kordes

Přezdívá se jim divoké růže a poskytují domov zvířatům a ptákům. Mají spoustu šípků. Patří sem Canina, Rugosa, Carolina a další odrůdy.

Půdopokryvné růže Kordes

Nenáročné malé keřové růže, které jsou velmi odolné a bohatě kvetou. V jejich větvích mohou hnízdit ptáci. Jaké odrůdy sem patří? Alexander von Humboldt, Cubana, Innocencia, Lemon Fizz a další.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ozbrojenci propustili unesené studenty z nigerijské školy

Ozbrojenci v sobotu propustili 42 lidí, včetně 27 studentů, které unesli minulý týden z internátní školy v nigerijském státě Niger. Oznámil to podle agentury Reuters guvernér státu v severní centrální části nejlidnatější africké země.

Propuštěno bylo 27 školáků, tři zaměstnanci státní střední školy a jejich příbuzní. Ozbrojený gang minulý týden vtrhl do školy v okrese Kagara a přemohl ostrahu. Při útoku byl zabit jeden chlapec.

Unesení studenti, personál a příbuzní Vládní vědecké střední školy v Kagaře jsou opět na svobodě a v péči vlády státu Niger, oznámil na guvernér Abubakar Sani Bello.

Únosy ozbrojenými skupinami s požadavky výkupného jsou v mnoha severních státech Nigérie běžné, poznamenala agentura Reuters. Mnozí únosci bývají ozbrojeni a přijíždějí na motocyklech. Dříve za únosy v Nigérii stáli především bojovníci teroristické organizace Boko Haram, nyní ale stále častěji tuto taktiku využívají i jiné ozbrojené skupiny.

Ještě rozsáhlejší únos než ten z minulého týdne se odehrál v noci ze čtvrtka na pátek, kdy neznámí ozbrojenci v noci na dnešek z dívčí školy v obci Jangebe ve státě Zamfara na severozápadě Nigérie unesli 317 studentek. K okamžitému a nepodmíněnému propuštění dívek vyzval i generální tajemník OSN António Guterres.

Zdroj: ČTK , Zahraničí
před 1 hodinou

USA uvolnily na pomoc ekonomice 1,9 bilionu dolarů

Americká Sněmovna reprezentantů schválila v sobotu návrh souboru opatření na podporu americké ekonomiky zasažené pandemií covidu-19 v objemu 1,9 bilionu dolarů (41 bilionů korun). O navrhovaném balíčku bude ještě hlasovat Senát.

Pro amerického prezidenta Joea Bidena je schválení podpůrných opatření prvním legislativním vítězstvím v Kongresu. Jeho demokraté však ještě musí vyřešit, jak v souboru opatření ponechat návrh na zvýšení minimální hodinové mzdy ze 7,25 dolaru na 15 dolarů. Návrh, který je hlavní prioritou pro progresivistickou část demokratů by mohl z balíku vypadnout kvůli komplikovaným schvalovacím pravidlům v Senátu.

Díky demokratům, kteří na rozdíl od Senátu těsně ovládají Sněmovnu reprezentantů, balíček nad ránem prošel v poměru hlasů 219 ku 212. Z amerického záchranného plánu mají být financovány vakcíny a zdravotnický materiál a další finanční pomoc postiženým domácnostem, malým firmám i regionálním a místním vládám.

Demokraté tvrdí, že balíček je nezbytný v boji s pandemií, která si v USA vyžádala už přes 500 000 životů. Miliony lidí kvůli ní přišly o práci. "Američané musí vědět, že jejich vláda je tu pro ně," prohlásila šéfka sněmovny Nancy Pelosiová. Podle republikánů je takový pomoc zbytná, podle nich jde jen 9 procent přímo na boj proti koronaviru.

Zdroj: ČTK , Zahraničí
Další zprávy