Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Nečekaně silný hráč se chystá zamíchat trhem s doručováním zásilek

25. 11. 2020 16:07
Společnost CONTEG Payment4U vstupuje na český trh běžných i potravinových zásilek.
Společnost CONTEG Payment4U
Společnost CONTEG Payment4U | Foto: Komerční sdělení

Joint venture společností CONTEG GROUP a.s.Payment4U a.s.  je ryze česká společnost, která nabízí nové, plně automatické doručovací a ukládací boxy, které jsou revoluční díky unikátnímu softwaru, dezinfekci interiéru a chlazení. Boxy jsou určeny pro uložení běžných i potravinových zásilek jak pro velké distributory na trhu, tak i pro státní správu např. pro bezdotykové předávání osobních dokumentů či platby pro občany.

"Spojením našeho dvacetiletého know-how v oblasti vývoje softwarových platebních řešení a mobilních aplikací se společností CONTEG Group a jejími zkušenosti v oblasti strojařské výroby a vývoje chlazení v IT, vzniká skvělá spolupráce, která toho může hodně nabídnout, nejen do oblastí e-commerce, státní správy, ale obecně i do života běžných lidí", říká Zdeněk Vacek, CEO společnosti Payment4U.

Společnost CONTEG Payment4U nabízí několik druhů boxů postavených na IoT modulech podporující hotovostní i bezhotovostní platby v kombinaci se samoobslužnými výdejními boxy v chlazené, nebo nechlazené verzi. Modulární systém je komplexním řešením pro tzv. last and first mile (první a poslední míle), a proto se hodí například pro doručování klasických zásilek, jako jsou oblečení nebo elektronika a zároveň pro sběr zásilek z trhu v případě reklamace nebo vratky obchodům apod. Vyšší řady pak nabídnou i chlazení, které je ideální pro doručování potravinových zásilek nebo léků. Další upgrady jsou pak v podobě autonomního provozu na bázi radiové sítě, automatické detekce obsahu boxu, dezinfekce vnitřního prostoru apod. Součástí všech produktových řad je vzdálená správa, která detekuje obsazenost boxů, dokáže jednotlivé jednotky na dálku otevřít a funguje také jako kontrola v případě vandalismu nebo požáru.

"Nové boxy neslouží jen k bezdotykovému předávání a doručování zásilek, ale díky centrálnímu modulu umožňují provoz služeb, které jsou spojené s hotovostní nebo bezhotovostní platbou. To ocení obecní nebo městské úřady, které tak mohou nabídnout komplexní službu svým občanům, a zvýšit tak dostupnost a bezpečnost občanů bez nutnosti investic," vysvětluje fungování boxů předseda představenstva společnosti CONTEG Group, Vít Voláček.

První samoobslužné boxy CONTEG Payment4U budou v rámci pilotního programu umístěny na 10ti vybraných místech po Praze již na přelomu roku 2020/2021. V průběhu roku 2021 je také v plánu s partnery vybudovat rozsáhlou síť doručovacích boxů po celé České republice pro řadu logistických firem, doplněnou o soukromé entity, kterým budou boxy postaveny na míru. Díky propracovanému modulárnímu systému, stabilnímu finančnímu zázemí obou společností a dlouholetým zkušenostem, kterými společnost CONTEG Payment4U v oblasti výroby a vývoje disponuje, budou krátká doba dodání a propracovaný software samozřejmostí a velkou výhodou.

 

Právě se děje

před 33 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy