reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Nástěnné hodiny inspirované současným uměním

Výjimečné nástěnné hodiny vzešly ze spolupráce výrobce hodinek PRIM, společnosti ELTON hodinářská, a uznávaného výtvarníka Dominika Mareše. Jde o první počin připravované kolekce nástěnných hodin, inspirovaných díly současných výtvarníků a designérů.

Dvojice skleněných nástěnných hodin s motivy obrazů Dominika Mareše, jejíž prodej byl zahájen v těchto dnech, vznikla jako speciální edice 100 kusů (50 + 50).

Spolupráce výtvarníka Dominika Mareše a značky PRIM započala zhruba před rokem, kdy jeden z jeho obrazů byl použit jako předloha designu nástěnných hodin. Tyto hodiny byly jednou z výher ve vánoční soutěži časopisu LUI. Na úspěch nezvykle pojatých nástěnných hodin navázala další spolupráce, kdy se následně z několika obrazů vybraly dva a z těchto se vytvořil design hodin.  Světlým hodinám byl předlohou obraz "Posedlost" / 100 x 100 cm, olej na plátně, 2017. Tmavé hodiny poté reprezentují obraz "Interstellar" / 120 x 160" , olej na plátně, 2017. Oba obrazy vznikly v ateliéru Dominika Mareše v areálu původní továrny Pragovka (dnes Pragovka Art District).

Tyto nástěnné hodiny jsou první z nové řady "artových" nástěnných hodin, které se budou inspirovat (nejen) výtvarnými díly současných umělců. Další "artové" nástěnné hodiny, které ELTON hodinářská připravuje, budou uvedeny na trh počátkem příštího roku.

autor: Elton Prim | 2. 10. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama