reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Na elektrokole nebo koloběžce poznejte nejkrásnější místa Krkonoš

Východní Krkonoše jsou letos v létě přímo nabité novými atrakcemi. Výhledy i adrenalin si užijete při sjezdech na terénních koloběžkách. Nejkrásnější místa poznáte při výletech na elektrokolech a děti se vyřádí na velkém dětském hřišti s obří trampolínou a minigolfem.

Východní Krkonoše patří k nejvyhledávanějším letním destinacím v Česku. Oblíbené jsou hřebenové túry s výhledy na Sněžku a další horské velikány. Největší převýšení tu navíc můžete překonat některou ze tří lanovek SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC z Janských Lázní, Pece pod Sněžkou i Velké Úpy.

Letos si turistiku můžete zpestřit řadou atrakcí. Třeba si užít sjezd z Černé hory na nových terénních koloběžkách. Na start dvou tras vyjedete pohodlně kabinkovou lanovkou z Janských Lázní, v jejíž dolní i horní stanici se dají nové koloběžky Crussis půjčit. "Pro sjezd jsme vytipovali dvě trasy z vrcholu Černé hory, z nichž každá měří zhruba 8 kilometrů. Nabízí nejen adrenalin a potěšení z jízdy, ale i nádherné výhledy. Při trase směřující ke Stezce korunami stromů křižujete sjezdovky areálu na Černé hoře. Pokud zvolíte směr k Hospůdce na Formánkách, s velkým dětským hřištěm, trampolínou a minigolfem, můžete se zastavit na skalní vyhlídce zvané Modré kameny," dodává Jakub Janda z půjčovny SkiResort LIVE. Za odpoledne stihnete s rodinou vyzkoušet obě trasy. Na vrchol Černé hory, kde obě trasy začínají, Vás vyveze kabinková lanovka.

Lanovkou a pěšky až na vrchol Sněžky

Rozhodně stojí za to naplánovat si v Krkonoších i vícedenní pobyt. Jasným lákadlem je nejvyšší česká hora Sněžka, na kterou se můžete vydat lanovkou Portášky z Velké Úpy a od její horní stanice pěšky přes Růžohorky až na vrchol. U této lanovky pohodlně zaparkujete a vyjedete bez čekání.

Na nejkrásnější místa Krkonoš bez námahy

I těm, které by mohl kopcovitý terén Krkonoš odradit, doporučujeme naplánovat si z Janských Lázní cyklovýlet. I když v tomto případě by se asi lépe hodilo říct elektro-cyklovýlet. Letos poprvé si totiž můžete v Janských Lázních v půjčovně SkiResort LIVE vypůjčit špičková horská elektrokola Scott, která jsou vybavena teleskopickou sedlovkou, motorem Bosch a širokými pneumatikami pro maximálně pohodlnou jízdu. V nabídce je má půjčovna SkiResort LIVE v Janských Lázních v budově kabinkové lanovky.

Na jedné z doporučených tras si, prakticky bez námahy, prohlédnete Sněžku z pěti úhlů. Při výletě na Horní Malou Úpu zase překonáte šest hřebenů. To vše bez strachu, že Vám v některém kopci dojde dech, energie, nebo baterka. "Elektrokola jsou do hornatého terénu Krkonoš ideálním pomocníkem. Dá se říct, že díky pohonu si na ta nejkrásnější místa může zajet každý, bez ohledu na to, kolik má natrénováno," vysvětluje Jakub Janda ze SkiResort LIVE.

A pokud chcete mít prohlídku východních Krkonoš kompletní, doporučujeme také návštěvu nejvyšší krkonošské rozhledny, kterou najdete v Peci pod Sněžkou na Hnědém vrchu. Stojí u horní stanice stejnojmenné sedačkové lanovky a za dobrého počasí odtud dohlédnete do Jeseníků, nebo Orlických hor.

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC v číslech:

- 3 lanovky - kabinková lanovka Černohorský Express (Janské Lázně - Černá hora), sedačkové lanovky Hnědý vrch (Pec pod Sněžkou), Portášky (Velká Úpa)
- 8 km - délka sjezdových tras pro koloběžky z Černé hory do Janských Lázní
- 42 km - prohlédněte si Sněžku z pěti úhlů při trase pro elektrokola z Janských Lázní na Luční boudu a zpět
- 45 km - přejeďte šest hřebenů při trase pro elektrokola z Janských Lázní na Horní Malou Úpu a zpět
- SkiResort LIVE půjčovna: rezervace elektrokol a koloběžek na live@skiresort.cz nebo na 733 737 840

www.skiresort.cz

autor: SkiResort ČERNÁ HORA - PEC | 15. 6. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama