Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Montáž tepelného čerpadla: Na co nezapomenout?

24. 5. 2019 11:09
Tepelná čerpadla mohou snížit pravidelné náklady na energie až o 60 %. Pouhou koupí zařízení to však nekončí. Neodborná instalace může celou investici promarnit. Přečtěte si, jak na to vyzrát.
Foto: Komerční sdělení

Hlavní je spolehlivý parťák! Nestyďte se vyslechnout několik nabídek od prodejců a porovnávejte. A to nejen typ tepelného čerpadla, ale i ostatní služby. Může jimi být prodloužená záruční doba, vyřízení žádosti o dotaci nebo montáž a pravidelný servis. Kromě toho se také zeptejte na reference a nechte si tepelné čerpadlo převést v provozu.

Tepelná čerpadla vzduch/voda bývala v minulosti považována za hlučné stroje, proti kterým se ohradil nejeden soused. To již není pravda. Díky moderním technologiím a pečlivé práci designérů se hlučnost kvalitních tepelných čerpadel snížila až na 35 dB (A). To jako byste poslouchali tikot budíku, který je od vás 2 metry.

Instalace tepelné čerpadla vzduch/voda

Dbejte na to, aby samotnou instalaci i všechny předchozí kroky prováděl pouze odborně proškolený technik či řemeslník. I pro něj je důležité vidět zpracovaný projekt. Nejlepší je zvolit hned na začátku takovou firmu, která vám navrhne projekt, zajistí tepelné čerpadlo a sama následně provede instalaci. Spoléhat se při každém kroku na jiného dodavatele může být ošidné.

Projekt je pro zřízení tepelného čerpadla vzduch/voda klíčový. Podle něj je nutné do prostoru, ve kterém bude stát vnitřní jednotka, přivést veškeré rozvody (voda, elektřina) a připravit vše na napojení otopné sestavy. Pokud neinstalujete tepelné čerpadlo do novostavby, doporučujeme i chemické čištění otopného systému a instalaci odlučovače kalů s magnetem.

Foto: Komerční sdělení

Po této přípravě již nic nebrání instalaci venkovní i vnitřní jednotky. Venkovní jednotka má stát na betonovém podstavci nebo kovových nohách v blízkosti domu. Nedoporučuje se však umístění přímo pod okna domu či směrem do oken sousedům. Instalace vnitřní jednotky je nejčastěji naplánována v technické místnosti, prádelně nebo sklepě. Po jejím zapojení probíhá napuštění celé soustavy a její odvzdušnění.

Technici vám po kontrole všech funkcí vysvětlí obsluhu tepelného čerpadla. Ta je však téměř nulová, kromě zajištění pravidelných servisních prohlídek. Využijte teplo z udržitelných zdrojů, které jsou navíc zadarmo.

 

Právě se děje

Další zprávy