Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Mluvit anglicky nebo německy? Prectime.cz vás to naučí za tři měsíce!

prectime.cz
30. 8. 2016 13:44
Snažíte se marně naučit cizí jazyk? Považujete se za věčné začátečníky a chcete to vzdát? Zkuste to ještě jednou s webovým portálem prectime.cz. Stačí mu totiž věnovat 15 minut denně a za tři měsíce jste za vodou.
Foto: prectime.cz

Nemusíte žít rok v cizí zemi ani mít talent na jazyky. S aplikací prectime.cz objevíte moderní výukové techniky, které vám pomohou překonat jednou pro vždy všechny překážky s výukou angličtiny nebo němčiny. Naučení právě těchto dvou jazyků totiž v současnosti portál nabízí. To vše s pomocí celé řady technik osobního rozvoje a s důrazem na zlepšení fungování mozku a paměti.

Za projektem stojí dvojice bývalých vysokoškolských učitelů - Jan Hovad a Milan Tomeš. „Nebyli jsme úplně spokojení se způsobem výuky, který se v současnosti v českém školství uplatňuje. Rozhodli jsme se proto, že nabídneme alternativu, pro začátek právě v oblasti jazykového vzdělávání,“ vysvětluje druhý jmenovaný s tím, že nejlepším způsobem, jak se něco naučit, je začít u toho, jak to učení dělat správně a efektivně.

Raketový start

Impulsů, které stály za spuštěním projektu prectime.cz bylo ovšem víc. Jedním z těch nejdůležitějších bylo paradoxně osobní zhroucení. „Pracoval jsem ve svých 28 letech průměrně asi 18 hodin denně, což vedlo ke kolapsu. To byla chvíle, kdy jsem se rozhodl změnit radikálně způsob života a hledat jiné cesty k osobnímu rozvoji,“ vysvětluje Jan Hovad, který následně naprogramoval první verzi aplikace, což byl už jen krůček od založení úspěšného startupu.

Ten už toho má za sebou poměrně dost. Druhé místo v krajském kole prestižní soutěže Rozjezdy roku, úspěšnou crowdfundingovou kampaň a betatest, který se proměnil v ostrou verzi. Tu využívá den ode dne víc a víc lidí. Jsou mezi nimi studenti, kteří to berou jako doplněk ke studiu, maminky dětí, lidé hledající nové cesty seberozvoje i ti, kteří potřebují zvládnout nějaký jazyk opravdu rychle.

Jak vycvičit mozek

Skutečně ale stačí tři měsíce? Autoři prectime.cz slibují, že rozhodně ano. Opírají se totiž o moderní metody práce s pamětí a motivací, které se ve vědeckém světě ukazují jako možná budoucnost výuky. Základem všeho je tzv. Paretovo pravidlo, které v přeneseném slova smyslu říká, že stačí naučit se z daného jazyka 20 procent toho nejdůležitějšího, aby člověk dokázal využívat v podstatě vše, co potřebuje. Například základy gramatiky, které vám umožní jazyk používat, budete mít hotové za pouhé dvě hodiny!

Foto: prectime.cz

A Paretovo pravidlo není zdaleka jediným stavebním kamenem projektu. Prectime.cz pracuje také s nejnovějšími poznatky v oblasti metalearningu. Lektoři se zaměřují i na správnou motivaci, krátké a pravidelné učení a samozřejmě na trénink mozku a paměti. Díky tomu se prý kdokoliv dokáže naučit až dvacet cizích slovíček denně a to během pouhých deseti minut! „Techniky jako memory palace, perfektní asociace, speed reading, major systém, meditace, mindfulness a mnoho dalších. To všechno má jediný cíl: Naučit vás, jak se efektivněji učit, abyste nemuseli strávit biflováním se cizího jazyka mnoho let,“ vysvětluje Milan Tomeš. Ostatně pokud nevěříte, zkuste si pustit krátkou nahrávku, která slibuje, že vás naučí 15 slovíček za pouhých pět minut.

Jak na to?

Co přesně tedy budete po třech měsících s projektem prectime.cz umět? Až 600 slovíček z daného jazyka, znalost základní gramatiky a mozek schopný velmi rychle doplňovat všechno ostatní, co potřebuje. „I kdyby vše trvalo 1 rok, tak za pět let umíte pět jazyků, které dokážete prakticky používat. Bez stresu a vypětí,“ dodává Milan Tomeš a zdůrazňuje, že si každý může výuku zdarma vyzkoušet a sám uvidí, zda ho to zaujme. „Stačí přejít na prectime.cz a dál už vás aplikace sama povede.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Bouřky rozvodnily některé toky, dopravu komplikovaly popadané stromy

Bouřky a vydatné večerní deště ve středu večer rozvodnily v Česku některé toky, poničily střechy a komplikovaly dopravu na železnici. V jižních Čechách vystoupaly dva potoky, Křemžský a Zlatý na 3. povodňový stupeň, tedy ohrožení. Obec Ktiš na Prachaticku voda odřízla od okolí, před 23:00 se ale situace uklidnila. Třetího stupně dosáhl večer také potok Botič v Jesenici u Prahy, v osadě Kocanda večer pytlovali.

Silné bouřky dnes přecházejí v pásu od východu Středočeského kraje přes Vysočinu do Pardubického a Královéhradeckého kraje. Podle meteorologů při nich může napršet až 90 litrů na metr čtvereční a řeky odvodňující Šumavu a Novohradské hory mohou dosáhnout i na třetí povodňový stupeň.

Zdroj: ČTK
Další zprávy