Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Mluvit anglicky nebo německy? Prectime.cz vás to naučí za tři měsíce!

prectime.cz
30. 8. 2016 13:44
Snažíte se marně naučit cizí jazyk? Považujete se za věčné začátečníky a chcete to vzdát? Zkuste to ještě jednou s webovým portálem prectime.cz. Stačí mu totiž věnovat 15 minut denně a za tři měsíce jste za vodou.
Foto: prectime.cz

Nemusíte žít rok v cizí zemi ani mít talent na jazyky. S aplikací prectime.cz objevíte moderní výukové techniky, které vám pomohou překonat jednou pro vždy všechny překážky s výukou angličtiny nebo němčiny. Naučení právě těchto dvou jazyků totiž v současnosti portál nabízí. To vše s pomocí celé řady technik osobního rozvoje a s důrazem na zlepšení fungování mozku a paměti.

Za projektem stojí dvojice bývalých vysokoškolských učitelů - Jan Hovad a Milan Tomeš. „Nebyli jsme úplně spokojení se způsobem výuky, který se v současnosti v českém školství uplatňuje. Rozhodli jsme se proto, že nabídneme alternativu, pro začátek právě v oblasti jazykového vzdělávání,“ vysvětluje druhý jmenovaný s tím, že nejlepším způsobem, jak se něco naučit, je začít u toho, jak to učení dělat správně a efektivně.

Raketový start

Impulsů, které stály za spuštěním projektu prectime.cz bylo ovšem víc. Jedním z těch nejdůležitějších bylo paradoxně osobní zhroucení. „Pracoval jsem ve svých 28 letech průměrně asi 18 hodin denně, což vedlo ke kolapsu. To byla chvíle, kdy jsem se rozhodl změnit radikálně způsob života a hledat jiné cesty k osobnímu rozvoji,“ vysvětluje Jan Hovad, který následně naprogramoval první verzi aplikace, což byl už jen krůček od založení úspěšného startupu.

Ten už toho má za sebou poměrně dost. Druhé místo v krajském kole prestižní soutěže Rozjezdy roku, úspěšnou crowdfundingovou kampaň a betatest, který se proměnil v ostrou verzi. Tu využívá den ode dne víc a víc lidí. Jsou mezi nimi studenti, kteří to berou jako doplněk ke studiu, maminky dětí, lidé hledající nové cesty seberozvoje i ti, kteří potřebují zvládnout nějaký jazyk opravdu rychle.

Jak vycvičit mozek

Skutečně ale stačí tři měsíce? Autoři prectime.cz slibují, že rozhodně ano. Opírají se totiž o moderní metody práce s pamětí a motivací, které se ve vědeckém světě ukazují jako možná budoucnost výuky. Základem všeho je tzv. Paretovo pravidlo, které v přeneseném slova smyslu říká, že stačí naučit se z daného jazyka 20 procent toho nejdůležitějšího, aby člověk dokázal využívat v podstatě vše, co potřebuje. Například základy gramatiky, které vám umožní jazyk používat, budete mít hotové za pouhé dvě hodiny!

Foto: prectime.cz

A Paretovo pravidlo není zdaleka jediným stavebním kamenem projektu. Prectime.cz pracuje také s nejnovějšími poznatky v oblasti metalearningu. Lektoři se zaměřují i na správnou motivaci, krátké a pravidelné učení a samozřejmě na trénink mozku a paměti. Díky tomu se prý kdokoliv dokáže naučit až dvacet cizích slovíček denně a to během pouhých deseti minut! „Techniky jako memory palace, perfektní asociace, speed reading, major systém, meditace, mindfulness a mnoho dalších. To všechno má jediný cíl: Naučit vás, jak se efektivněji učit, abyste nemuseli strávit biflováním se cizího jazyka mnoho let,“ vysvětluje Milan Tomeš. Ostatně pokud nevěříte, zkuste si pustit krátkou nahrávku, která slibuje, že vás naučí 15 slovíček za pouhých pět minut.

Jak na to?

Co přesně tedy budete po třech měsících s projektem prectime.cz umět? Až 600 slovíček z daného jazyka, znalost základní gramatiky a mozek schopný velmi rychle doplňovat všechno ostatní, co potřebuje. „I kdyby vše trvalo 1 rok, tak za pět let umíte pět jazyků, které dokážete prakticky používat. Bez stresu a vypětí,“ dodává Milan Tomeš a zdůrazňuje, že si každý může výuku zdarma vyzkoušet a sám uvidí, zda ho to zaujme. „Stačí přejít na prectime.cz a dál už vás aplikace sama povede.

 

Právě se děje

před 55 minutami

O situaci v dole Turów u českých hranic chceme detailněji informovat, řekl na jednání s protějškem Petříček

Česko by uvítalo detailnější informace o dalším vývoji v záležitosti prodloužení těžby v polském dolu Turów u českých hranic. Po jednání se svým polským protějškem Jackem Czaputowiczem to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Ministerstvo životního prostředí o dalším postupu kvůli prodloužení těžby rozhodne podle dřívějšího vyjádření ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) do konce června na základě právní analýzy.

Polský hnědouhelný důl Turów zásobuje uhlím hlavně sousední elektrárnu. Skupina PGE, která důl i elektrárnu vlastní, tam chce těžit do roku 2044. Koncese pro těžbu měla firmě teď v dubnu skončit, polské ministerstvo klimatu ji ale v březnu přes námitky sousedů o šest let prodloužilo. Polsko vydalo rozhodnutí o prodloužení i přes výslovný nesouhlas české vlády a výtky poslanců Evropského parlamentu.

"Já jsem pana ministra požádal o lepší komunikaci v této záležitosti. Česko by uvítalo více detailnější informace o dalším vývoji," poznamenal Petříček. Liberecký kraj chce, aby Česko podalo žalobu k evropskému soudu. K posouzení této možnosti dříve vyzval ministerstva životního prostředí a zahraničí také sněmovní výbor pro životní prostředí.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Evropská komise chce investovat do obnovy unijních ekonomik 750 miliard eur

Evropská komise chce v rámci pokrizové obnovy evropských ekonomik poskytnout členským zemím Evropské unie 750 miliard eur (přes 20 bilionů korun). Půl bilionu eur z částky, kterou si plánuje bezprecedentně vypůjčit na finančních trzích, budou přímé platby, zbylých 250 miliard úvěry. Komise chce za dluh ručit příštím sedmiletým rozpočtem, který navrhuje kromě dosavadních zdrojů naplnit příjmy v podobě nových ekologických či digitálních daní. ČTK to sdělily zdroje obeznámené s návrhem, který předsedkyně EK Ursula von der Leyenová odpoledne oficiálně představí Evropskému parlamentu.

ČTK s odkazem na zdroje současně informovala o tom, že objem rozpočtu Evropské unii na příštích sedm let bude podle návrhu EK 1,1 bilionu eur. Jako nové zdroje příjmů navrhuje emisní povolenky či uhlíkovou daň

Zdroj: ČTK
Další zprávy