reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

„Mluvící knihy“. Učení bez mučení jako doplněk klasických knih

Foto: AUDIOTÉKA.CZ
Čtení je nejlepší učení. V dnešní uspěchané době však na něj času ubývá. Audioknihy fungují jako skvělý doplněk k tištěným zdrojům informací.

Čtením prohlubujeme myšlení, povzbuzujeme mysl a hledáme nové směry a cíle. Jenže donutit lidi číst, učit se a rozvíjet sebe sama je někdy úkol nadlidský. Kdo si dnes udělá čas hodinu denně, posadí se do křesla pod lampu a zalistuje si v knížce, ať už jenom pro zábavu, nebo kvůli vlastnímu vzdělávání? Je tu možnost, která nestojí žádný čas, ale svůj úkol splní.

Mluvící knihy, zvukové knihy, četba do ucha… Nazývejme audioknihy jakýmikoliv slovy - stejně vždy půjde o namluvené knihy na multimediálním nosiči, které si můžeme poslechnout, kdykoliv se nám zlíbí.

Určitě jste je poslouchali i vy, i když si to nemyslíte: Vzpomeňte si, když jste si pouštěli s rodiči jako malí gramofonové desky s pohádkami. A s trochou nadsázky lze taky říci, že jako prťata jste skoro každý den hltali audioknihu v přímém přenosu, z úst vašich rodičů před spaním.

Využití mluveného slova se však od těch dob výrazně posunulo. Stále si ho poslechnete jako zábavnou pohádku, nebo rozhlasovou detektivku, ale na popularitě rostou naučné audioknihy.

Ve školách, před spaním i jako společník cestou do práce

Užití naučných audioknih má skrytý potenciál: Zatím si je spíš kupují a stahují jednotlivci, kteří mají zájem zlepšit se ve svém oboru, odstartovat kariéru, nebo začít od píky s podnikáním.

Představte si, jak bychom ve školách zpestřili žákům učení, kdyby si na chvilku mohli odfrknout a poslechnout si kapitolu o ekonomii. Nebo kdyby za domácí úkol dostali 30 minut četby uchem o tom, jak být v životě úspěšný. Takové vzdělávání jde samo, protože nikdo by se na žáka nezlobil, že si v MHD pomocí sluchátek "vypracovává" domácí úlohu.

Stejně tak snadno si zajímavé informace poslechne každý člověk, který se nudí v autě cestou do zaměstnání, či chce nasávat nová moudra při kopání brambor na zahrádce… Neomezeně.

Má to jeden malý háček: Naučné audioknihy nejsou doposud tak populární jako například v zahraničí, kde jsou rovnocennou alternativou tištěných knih. Neklesejme na mysli, protože česká nakladatelství audioknih je dohání mílovými kroky.

Všechny vzdělávací audioknihy naleznete ve formátu mp3 na Audiotéce. Audioknihy poslouchejte a stahujte v mobilní aplikaci Audioteka.

autor: Progres Guru a Audiotéka.cz | 16. 6. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama