reklama
 
 
Komerční sdělení - toto je komerční sdělení, Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Rozhovor: Místo jídla nápoj – budoucnost nebo realita?

Foto: MANA
V roce 2014 rozvířil poklidné vody stravování nový český produkt, který přišel s řešením chytrého a efektivního jídla. Že by snad něco mohlo nahradit oblíbenou svíčkovou se šesti nebo kachnu se zelím? Neuvěřitelné?

mojemana.cz

Zdálo se, že ano, ale prvotní skepse byla naprosto rozdrcena a za dva roky se nápoj MANA zařadil na jídelníček desetitisíců lidí z celé Evropy a nyní míří do mainstreamu s novým produktem.

Odpovídá tvůrce MANY Jakub Krejčík.

Co je vlastně MANA?

Jedná se o jídlo ve formě lahodného nápoje, které poskytuje tělu vše, co potřebuje. Může nahradit jakékoli jídlo. Pro každého.

Vždy jste se zajímal o jídlo jako takové a zdravou výživu?

Stravu jsem v minulosti v podstatě moc neřešil a nezamýšlel se nad tím, co jím a už vůbec ne, z čeho se to skládá. Prvotním motivem mého zájmu bylo onkologické onemocnění v naší rodině, kdy jsme v průběhu léčby neustále řešili, jaké nejvhodnější jídlo zvolit s ohledem na výživovou hodnotu a také na omezení, která jsou s léčbou spojená. Od toho okamžiku jsem se začal celkově zabývat způsoby stravování a kvalitou a výživovou hodnotou potravin. Začal jsem si uvědomovat, že většinou jíme v podstatě prázdné potraviny o nicotné výživové hodnotě, které vlastně primárně prodává jejich líbivý obal. To je přesně to, co jsem nechtěl a MANA je toho důkazem. Celé jsme to otočili, u nás uvidíte jednoduchý obal s nadupanou nutriční skladbou.

Jaký je podle vás v současné době vztah k jídlu?

Primárně většinu lidí zajímá chuť, podoba jídla a samozřejmě cena, přitom nic z toho nemá fyzický vliv na naše tělo. U večeře většina lidí nepřemýšlí nad tím, jak se mají zvířata, ze kterých jsou produkty na jejich stole, kolik oxidu uhličitého se kvůli jejich snídani vypustilo do vzduchu nebo kolik km2 půdy pokrývají odpadky z potravin, kterých se na celém světě vyhodí více než polovina. My jsme to u našeho jídla chtěli jinak. Na první místo jsme postavili výživové hodnoty ruku v ruce s dostupnou cenou. Co nejmenší ekologický dopad a co nejefektivnější využití a zpracování pro nás bylo samozřejmostí. Už od první verze je MANA bez použití GMO surovin a bez vody, což snižuje nároky na přepravu i skladování. Samozřejmě k výrobě MANY nevyužíváme živočišné produkty.

Zakoupit MANU můžete zde: http://mojemana.cz/

Pro koho je vlastně MANA vhodná a kdo jsou vaši současní uživatelé?

MANA je určená v podstatě pro kohokoli, kdo chce mít jistotu, z čeho se skládá to, co jí a jaký to bude mít vliv pro jeho tělo. Mezi našimi uživateli jsou sportovci, studenti, programátoři, vědci, cestovatelé, pracovníci z kanceláří, řidiči, ale i špičkoví kuchaři nebo gurmáni obecně, zkrátka lidé, kteří si skulinu na kvalitní a vyvážené jídlo hledají někdy velmi těžko. Pokud bych měl mluvit v číslech, tak v současné době máme více než 36 tis. jednotlivých uživatelů z 19 zemí Evropy. Více než 55% zákazníků objednává doplnění zásob a to je pro nás ta největší radost - dělat produkt, který si člověk oblíbí a stane se součástí nejen jeho jídelníčku, ale především života.

Video: komerční článek

Z jakých surovin je vaše potravina složená?

Za více než dva roky našeho fungování a s pomocí intenzivní práce, odborných studií a vývoje jsme našli pro nás nejvhodnější suroviny v podstatě z celého světa. Ty pak všechny analyzujeme ve státem certifikované laboratoři a na základě daných výsledků potravinu poskládáme do posledního miligramu jako Tetris nebo počítačový program. Abych byl konkrétní, MANA se skládá ze široké škály zušlechtěných přírodních surovin, které obsahují pouze přírodní látky a dále z některých vitaminů, minerálů a aromatu, které je dílem přírodní a dílem umělé, ačkoliv obsažené látky jsou totožné s těmi, které vytváří příroda a nejsou nijak rozlišitelné. Nerozezná je ani tělo, ani ty nejcitlivější analytické přístroje. Je potřeba říct, že třeba vitamin E, přírodní, izolovaný ze sojového oleje a syntetický, jsou totožné látky. Že příroda i člověk v průmyslu využívají jen trochu odlišné a v obou případech chemické cesty k syntéze těchto látek, vždy jde ale o chemický proces.

Nemá konzumace práškové náhrady jídla negativní společenský vliv?

Je třeba moderace a balanc. Nemusíte přeci nahradit všechna jídla pouze Manou, ale v podstatě můžete nahradit jakékoli jídlo, které zrovna potřebujete, na které jste neměl čas a nejedl ho případně vůbec. MANA je tu proto, aby sloužila svému uživateli, když zrovna potřebuje. Své společenské potřeby si  můžete pořádně užít třeba jednou denně. Je velmi zajímavé, že velká většina uživatelů zmiňuje, že teprve s MANOU si začala klasické jídlo konečně užívat, vybírat si, co si uvaří nebo objedná v restauraci a především si dané jídlo i setkání zapamatovali.

Jak se dá MANA kombinovat s klasickým jídlem?

Velmi lehce a jakkoli. Je na vás, kolik jídel chcete nahradit a s jakou pravidelností. Jsou tací, kteří MANU pravidelně snídají, jiní nahrazují dvě jídla denně nebo si ji nechávají pouze na konkrétní příležitosti jako cestování, sport nebo nějaké náročné pracovní období. Pro mě bylo překvapením, když jsem zjistil, kolik lidí bere jídlo jako nutné zlo a celkově si ho vůbec neužívají. Pro ně byla MANA opravdu dar z nebe v tom pravém slova smyslu:).

Nyní je v nabídce pouze prášková forma Many. Máte v plánu nabídnout také jiné formy?

Ano. Právě dokončujeme poslední testy nového produktu - již hotového nápoje, který bude připraven k okamžité konzumaci. Pouze otevřete a vypijete. Pracujeme také na dalších produktech, ale o tom jindy :). Veškeré info bude včas na mojemana.cz, kde je k zakoupení současná prášková verze MANA Mark 3.

autor: MANA | 8. 9. 2016

reklama
reklama
reklama
Komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama