reklama
 
 
Komerční sdělení - toto je komerční sdělení, Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Lícové cihly pouze pro venkovní použití? Již dávno zbořený mýtus!

Foto: Klinker Centrum
Léto se nám již nachýlilo ke svému konci a krom pár, toužebně očekávaných, dní babího léta si zase budeme muset zvykat na nižší teploty a trávení času v interiéru. Přestože nás počasí vyžene od venkovních projektů, nemusíme zahálet. I interiéry si zaslouží naši pozornost a podzimní a zimní měsíce jsou pro to úplně ideální. Přinášíme vám pár tipů, jak dát i vašemu interiéru jedinečný vzhled, který bude každá návštěva obdivovat.

Stejně jako na fasádu vašeho domu, můžete i ve vnitřních prostorách použít lícové cihlové pásky. Jedná se o přírodní materiál, který nepotřebuje žádnou speciální péči. Ba naopak. Perfektně se hodí pro použití na více zatěžovaných místech, jako jsou schodiště, kuchyně, nebo třeba krby. Lícové cihly jsou produktem zdánlivě obyčejným, přitom však vskutku nenapodobitelným a jedinečným. Pálená cihla je čistě přírodní materiál, který vzniká spojením základních přírodních živlů, tedy země, vody, vzduchu a ohně. Krom úžasného vzhledu si tak do vašeho domu či bytu přenesete i část přírody.

Ozvláštněte svůj pokoj stěnou obloženou lícovými cihlovými pásky. Paleta nabízených barevných odstínů vám poskytne celou řadu možností, jak tento prvek sladit se zbytkem vašeho interiéru. Barevnost ovlivníte i spárovací hmotou, proto se vaší fantazii meze nekladou. A když už jsme u barev, lícové materiály jsou stálobarevné. Nemusíte se tak bát, že vaše investice po pár letech vybledne a ztratí na své kráse. Je pro vás celá stěna moc odvážná? Zkuste obložit jen pruh za televizí nebo roh. Budete překvapeni, jak úžasně to vypadá!

Lícové cihlové pásky vznikly za pomoci ohně. Jejich použití na rodinném krbu se tak přímo nabízí. Cihlový krb byl již v minulosti považován za jeden z nejvíce dekorativních prvků a v dnešní době tomu není jinak. Upozorníme ale, že lícové materiály nejsou určeny na přímý kontakt s ohněm. Topeniště krbu z tohoto důvodu doporučujeme vyzdít ideálně ze šamotových cihel a příslušných žáruvzdorných malt, nebo použít vhodnou krbovou vložku.

S celou řadou variant použití lícových cihlových pásků má zkušenosti společnost Klinker Centrum s.r.o., specialista na lícové materiály. Inspiraci můžete čerpat z již hotových realizací, které najdete na webových stránkách www.klinkercentrum.cz, nebo přijďte na největší stavební veletrh FOR ARCH ve dnech 19. - 23. 9. do hal letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA. I zde na vás na pozici 1A10 bude čekat expozice společnosti Klinker Centrum s.r.o. Rádi vám poradíme, jak nejlépe uchopit právě váš projekt.

autor: | 12. 9. 2017

reklama
reklama
reklama
Komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama