Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Letní Výtvarný Salon představuje přední současné umělce

19. 6. 2019 15:03
Zajímáte se o současnou výtvarnou scénu? Jste sběratelé nebo uvažujete o investici do umění? Pak si nenechte ujít Letní Výtvarný Salon, který představuje přední soudobé umělce. Výstavu můžete zhlédnout v Galerii KODL na Národní třídě až do 30. srpna.
Foto: Galerie Kodl

Letošní Salon představuje tvorbu předních českých umělců, jejichž řady rozšířil přední solitér současné rakouské malby a umělec se světovou výstavní historií Hubert Scheibl. Je zde zastoupena hlavně silná střední generace, která je reprezentována nejen v českém prostředí etablovanými umělci. V prostorách galerie se tak společně setkávají takoví individualisté, jakým je Pasta Oner, Jan Kaláb či Ivana Štenclová. Letní Salon se tentokrát rozrostl i do prostoru, což reflektuje unikátní kolekce zmenšených slavných plastik od Lukáše Rittsteina. Dalším zvučným jménem je Jan Pištěk, který vůbec poprvé vystavuje průřezovou kolekci své tvorby od 90. let po současnou polohu.

Galerie KODL prostřednictvím této výstavy navazuje na unikátní tradici, díky které po mnoho let představuje vynikající české umění široké veřejnosti. Tato myšlenka byla jedním z podnětů, které vedly k uspořádání Letních Výtvarných Salonů. Výstav, jejichž středobodem se stal důraz na kvalitu a originalitu. Již po třetí se podařilo sestavit kolekci od výrazných představitelů české, ale i zahraniční scény a vytvořit tak jedinečný soubor prezentující to nejlepší ze současné výtvarné produkce.

"Jsem velice potěšen, že se na letošním Salonu sešlo tolik významných umělců, kteří nám svými díly velmi výstižně a nenásilně předkládají obraz naší doby a vůbec celé západní civilizace. Umělci čerpají inspiraci i z americké kultury a mnoho z nich ve Spojených státech také pobývalo, tvořilo, vystavovalo nebo byli jinak ovlivněni. Zachycení ducha doby je jedno z hlavních poslání umění a já jsem přesvědčen, že letošní Letní Výtvarný Salon to bezpochyby splňuje," uvádí Matyáš Kodl, ředitel Kodl Contemporary.

Kodl Contemporary pokračuje v tradici podpory významných nadačních či charitativních projektů. Část výtěžku z prodeje obrazů vystavených během Letního Výtvarného Salonu bude tentokrát předána Nadaci Terezy Maxové, jejímž cílem je všestranná podpora a pomoc znevýhodněným a opuštěným dětem s cílem umožnit jim zdravý a bezpečný život v rodinném prostředí.

Další informace a videa s umělci najdete na www.kodlcontemporary.cz

 

Právě se děje

před 5 minutami

Klíčový svědek v kauze letounů CASA dostane odškodné 312 tisíc korun

Klíčový svědek v kauze letounů CASA Karel Daňhel dostane od Národního bezpečnostního úřadu a ministerstva financí 312 500 korun za odebrání prověrky a zničení profesní kariéry. Původně u soudu žádal o 400 tisíc.

před 23 minutami

Nový Zéland odmítl propustit z vězení Čecha, který pašoval drogy

Novozélandské úřady odmítly žádost českého občana Karla Šroubka o podmínečné propuštění z vězení, kde si odpykává šestiletý trest za pašování drog. Informoval o tom ve středu novozélandský list The New Zealand Herald. Podle výboru, který o podmínečném propuštění rozhoduje, představuje Šroubek nadále příliš velké riziko pro společnost a na svobodu by se teď dostat neměl.

"Má na kontě řadu ilegálních aktivit jak v České republice, tak na Novém Zélandu. Některé jsou spojeny s násilím, jiné s drogami a další s podvody," konstatoval výbor. Poukázal i na Šroubkovo "spojení se zločinci v Česku a s motorkářským gangem Hells Angels na Novém Zélandu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy