Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Letní prázdniny jsou výzvou pro řidiče i stavaře

EUROVIA CS
23. 6. 2016 14:01
S prvními prázdninovými dny musejí řidiči na silnicích počítat s houstnoucím provozem. První a poslední prázdninový víkend patří už tradičně na našich silnicích k dopravně nejvytíženějším. V letních měsících usedá za volant i vyšší podíl řidičů, kteří během zbylé části roku autem příliš často nejezdí, nebo jezdí jen krátké trasy v okolí svého bydliště a nemají zkušenosti s hustotou provozu v dopravních špičkách. Do hry může vstupovat také nervozita, stres, únava a neznalost trasy. Zvýšené riziko představuje i zvýšený pohyb cyklistů a chodců v silničním provozu.
Foto: Ilustrační foto
Foto: Ilustrační foto

Teplé letní období představuje ale také nejpříhodnější podmínky pro stavaře. V této době se nejintenzivněji pracuje na stavbě nových silnic a dálnic, stejně jako na jejich opravách a rekonstrukcích. Jedna z největších tuzemských stavebních firem EUROVIA CS nyní pracuje současně na modernizaci dálnice D1 mezi Měřínem a Velkým Meziříčím, na rekonstrukci brněnského začátku dálnice D2 i na několika nových úsecích dálnice D3 – z Veselí n/L. do Bošilce, z Borku do Úsilné na Českobudějovicku. Zároveň pracovníci EUROVIA CS usilovně pracují na dostavbě dálnice D11 do Hradce Králové. V plném proudu jsou však i opravy řady úseků silnic nižších tříd v regionech.

Letní opravy silnic

Opravy silnic s sebou vždy nesou pro řidiče jistý stupeň nepohodlí a omezení. Uzavírkám a objízdným trasám se zkrátka v létě zcela vyhnout nedá. Příhodné počasí často umožní zkrátit nezbytnou dobu oprav a s tím spojenou délku dopravních omezení jen na nezbytně nutnou dobu. Příkladem je třeba celková rekonstrukce důležité spojnice jižních Čech s Třebíčí a Brnem – silnice I/23 u Náměšti nad Oslavou. První etapu oprav se podařilo ukončit o celé dva týdny před plánovaným termínem a navíc se stihl opravit i úsek původně plánovaný až na říjen. Rozsáhlé rekonstrukce se stavbaři snaží vždy rozdělit a realizovat po několika etapách tak, aby bylo možné zachovat maximální možnou průjezdnost.

Foto: Ilustrační foto

Prázdninové měsíce patří bohužel tradičně na našich silnicích k těm nejtragičtějším za celý rok. Právě proto je potřeba zvýšit ostražitost a opatrnost za volantem i ohleduplnost k sobě navzájem. To platí jak pro ostatní řidiče a další účastníky silničního provozu, tak i pracovníky stavebních firem, kteří pracují na silnicích, aby se nám na nich v budoucno jezdilo lépe a pohodlněji. Stavaři se snaží provést plánované rekonstrukce co nejrychleji a zároveň respektovat zájmy řidičů. Respektujme také jejich práci a životy.

Hlavním cílem přece zůstává především to, abychom vždy všichni dorazili šťastné a bezpečně do cíle našich cest. Za volantem se chovejme zodpovědně, nepodceňujme rizika prázdninového silničního provozu a pokud možno: spěchejme pomalu.

 

Právě se děje

Další zprávy