reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Kvalitní spánek je předpokladem úspěšného života

S loňským oživením české ekonomiky se opět začalo více chápat kvalitní bydlení jako nejdůležitější součást života. Lidé stále více přemýšlejí o hodnotách, které jsou pro ně v rámci spokojeného života důležité. Kromě kuchyní či koupelen je konečně dáván důraz také na zařízení ložnice, zejména tedy nejdůležitější prvek ložnice, a sice na postel. Je to jediný kus nábytku, v němž trávíme nejvíce času oproti jinému nábytku.

Do povědomí se začaly dostávat postele vysoké, kontinentální a v neposlední řadě postele s přidanou užitnou hodnotou, které poskytují rozšířený komfort díky polohovacím systémům.

Pokud si ovšem chcete dopřát skutečnou kvalitu a maximum komfortu při spánku, je třeba věnovat pozornost několika zásadním faktorům při výběru Vaší postele.

Vzhledem k tomu, že každý člověk má odlišné potřeby, je zakázková výroba postele na míru pro dosažení maximálního požitku ze spánku naprostou nutností.

Proto je důležité při rozhodování o pořízení své postele soustředit se v první řadě na výrobce, zhotovujícího postele na míru, se zárukou kvality zaručenou dlouholetou tradicí výroby postelí.

Položili jsme několik dotazů specialistce v oboru kvalitního spánku, paní Ivaně Guthové, majitelce multi-brandového obchodu LUXURY SLEEPING, v němž naleznete postele značek renomovaných zahraničních výrobců:

Jak si má člověk vybrat tu nejvhodnější postel pro sebe?

Nejdůležitější při výběru správné postele je jedinečnost každého z nás. Každý má jiné spací návyky, pozici, v níž usíná nejčastěji, množství pohybu či fyzické námahy během dne, potřeby a požadavky na to, co by jeho postel měla splňovat…, zkrátka je to všechno o individualitě, vlastních pocitech, o rozlišném vnímání pohodlí a preferencích každého jedince. V našem showroomu nejdříve klientům pokládáme otázky tak, abychom jim mohli poskytnout správnou radu pro výběr jejich postele. Postel je kus nábytku, proto se musí svému majiteli také líbit vzhledově. Jsme schopni splnit jakékoliv požadavky i na design postele tak, aby ladila s interiérem ložnice. Požadavky na funkčnost postele pro náročné zákazníky dokážeme splnit nabídkou několika typů polohovacích systémů na dálkové ovládání, zabudovaných přímo v posteli. Pohodlí postele můžeme vylepšit navíc i masážními systémy v matracích, osvětlením postele a dalšími vychytávkami.

Důležitou roli samozřejmě hraje rozměr. Můžete si přát jakýkoliv rozměr postele co do šíře a délky, ať už se jedná o jednolůžko nebo manželskou postel. Dovoluje-li to prostor ložnice, je vždy lepší pořídit si větší postel, aby měl každý spáč svobodu pohybu nejen během spánku. Zvolit si lze také celkovou výšku postele. Zde platí čím vyšší, tím lepší. Esenciální je podpora, kterou od své postele potřebujete. Hlavní je zvolit si vhodnou tvrdost matrace v kombinaci s podkladovým systémem, tzv. boxspringem a vrchní top matrací.  U ní zvolíte náplň, která Vám v kombinaci s hlavní matrací, dodá ten nejlepší pocit při uléhání. Jsme rádi, že jako jediní na trhu můžeme našim klientům nabídnout vrchní top matraci s jádrem tvořeným taštičkovou mini-pružinkou.

V čem se toto jádro liší od ostatních?

Tato speciální vrchní top matrace obsahuje skutečně jako hlavní náplň vrstvu tvořenou mini-pružinkami, které jsou individuálně zabaleny do kapsiček. Díky tomu poskytuje tato vrchní matrace ideální podporu páteře, jelikož působí na tělo bodově. To znamená, že jednotlivé části těla správně podrží tam, kde je potřeba, a naopak uvolní ty části těla, které jsou tužší. Mnoho lidí slyšelo o náplni z koňských žíní. Tu samozřejmě také máme v nabídce. Tento materiál je však tvarově nestálý a vrchní top matrace je inertní. Oproti tomu je vrchní top matrace s náplní taštičkových mini-pružinek dynamická. Tato unikátní vrchní matrace může být zhotovena, kromě klasické verze s roznášecí vrstvou tvořenou bavlnou, lnem a ovčí vlnou, také v luxusní verzi, kdy je navíc obohacena o vrstvu koňských žíní a její výška činí 20 cm. Celková výška postele v kombinaci s touto špičkovou vrchní top matrací pak může dosahovat až 83 cm, a to už je skutečně královská postel.

Luxusní postel si člověk kupuje většinou jen párkrát za život. Jak takový nákup a výběr postele na míru probíhá?

Každá postel od nás je originál vyrobený klientovi na míru. Pokud vezmeme jako příměr např. kvalitní oblek, lze si koupit model od nějaké značky známého módního domu, ovšem takových obleků bude na světě mnoho. Chce-li se člověk cítit dobře v perfektně padnoucím obleku, zajde ke krejčímu. A přesně toto platí o našich postelích. Poskytujeme vlastně takovou "vysokou krejčovinu" pro zdravý a pohodlný spánek každého klienta.

Když člověk zná nejdůležitější požadavky na svou postel, doporučujeme navštívit náš showroom, kde si vyzkouší typy tvrdostí matrací v kombinaci s různými druhy vrchních top matrací. Z toho nám vyplývá velmi široká škála kombinací finálního pocitu při ulehnutí do postele.

Každé tělo potřebuje jinou podporu a tvrdost.

Poté, kdy máme vybranou kombinaci hlavní matrace a typ vrchní top matrace, přejdeme k požadavkům na funkčnost postele. Chceme-li si dopřát masáž, doplníme hlavní matraci o masážní systém. Jedná se o postel na celý život, proto je třeba brát v úvahu i možnost polohování, které můžeme třeba ve vyšším věku potřebovat. Polohovací systémy mohou být v několika variantách, dokonce máme i typ Slide Back, který vytvoří z postele křeslo. To vše díky dálkovému ovladači.

Co se týče vzhledu postele, udává ho zejména záhlaví, jehož tvar, dekor i rozměry podléhají opět výběru klienta. Vybírat lze z mnoha typů, které je možno ještě modifikovat na míru, výjimkou není ani možnost výroby záhlaví dle vlastního návrhu zákazníka.

Charakter celé posteli vtiskne potahový materiál, jejichž nabídka skýtá neomezené možnosti k výběru toho nejvhodnějšího pro jakýkoliv typ ložnice. Vybere si skutečně každý, nejen ze široké palety barevných odstínů, nýbrž i z různých druhů materiálů, včetně hladkých omyvatelných látek, vysoce elegantních látek s delším či kratším vláknem, a samozřejmě i z pravé kůže. Někdo si přeje ozdobit čelo postele třeba kameny Swarowski, někdo má speciální přání na výšivku, která má být na jeho matraci… fantazii se meze nekladou.

Po výběru veškerých komponentů se klient už může těšit, až jeho postel bude vyrobena v holandské výrobě stejnými mistry, kteří vyrábí postele pro holandskou královskou rodinu a kteří si toto umění předávají z generace na generaci více než 100 let. Po 6 - 8 týdnech přivezeme postel klientovi domů.

Máte zkušenosti s výrobou atypických postelí pro náročné zákazníky, kteří přicházejí s vlastními požadavky na provedení postele. Můžete jmenovat nějaké opravdu nestandardní požadavky?

V dnešní době je patrný trend nárůstu počtu lidí, kteří se v domácím prostředí starají o své nejbližší, kteří jsou dlouhodobě nemocní. Naše postele s funkcí pokrokového polohování ulehčují péči a zároveň zachovávají pocit domácího prostředí, což je pro řadu našich klientů velmi důležité.

Nedávno jsme například zajišťovali zakázku na speciální postel pro osobu s fyzickým omezením. Postel byla polohovací s velmi atypickými rozměry. Zejména výška postele musela být upravena, aby vyhovovala právě možnostem této osoby. Bylo také nutno vyrobit speciální záhlaví postele se speciálním odnímatelným uchycením přímo na stěnu.

Kapitolou samy pro sebe jsou nové rodiny, které si pořizují kvalitní postel v polohovací verzi, která usnadní život maminkám, které i během noci potřebují nakrmit své miminko.

Dokážeme také zajistit výrobu kvalitního spánku v kombinaci s již existující postelí. Klientům, kteří mají např. starožitný rám postele, kterého se nechtějí vzdát, avšak chtějí si dopřát i zdravý spánek, zajišťujeme výrobu podkladového systému - boxspringu, matrace a vrchní top matrace tak, aby vše bylo vloženo do již existujícího rámu postele a nenarušovalo její vzhled. Uživatel si tak zachovává vzhledově svou postel, ovšem kvalitně spí, což je nejdůležitější.

Na každou postel pro naše klienty se vždy těšíme, jelikož každá je skutečně jiná.

Jak je časově náročná zakázková výroba luxusních vysokých postelí a matrací na míru?

Výroba postele na míru od našeho holandského výrobce trvá v průměru 5x déle než výroba standardní postele výrobců, kteří výrobu řeší strojově. Např. jen po-výrobní proces balení je ve větších továrnách prováděn právě pomocí strojů. Značky výrobců, které nabízíme, zachovávají provedení veškeré činnosti, včetně balení jednotlivých komponentů postele, manuálně.

Každá postel je unikátní kus, a tak je k tomu přistupováno během celého procesu výroby až po dodání ke klientovi domů.

Můžeme říci, že výroba našich postelí není prováděna v továrně, nýbrž v ateliéru, jako unikátní umělecké dílo. Každá postel tak vyžaduje odlišnou dobu pro své zhotovení v závislosti na její kompozici. K výrobě některých postelí je zapotřebí přes 128 hodin ruční práce.

Jste multibrand showroom, jaké značky mohou klienti ve Vašem showroomu v Rezidenci Korunní na Vinohradech vidět a vyzkoušet?

Máme tu čest zastupovat exkluzivně na našem trhu značky s dlouholetou tradicí od těch nejlepších výrobců postelí. Najdete u nás postele renomovaných světových značek PULLMAN, Treca, Trump Home či rodinnou holandskou značku KUPERUS, který získal ocenění Královské garance kvality, jež je udělována výhradně výrobcům, kteří existují minimálně 100 let a splňují standardy nejvyšší kvality výrobků a služeb a jsou prověřenými dodavateli produktů pro holandskou královskou rodinu. Kromě těchto značek výrobců postelí zastupujeme také skvělé značky domácího textilu. Jednou takovou je belgický rodinný výrobce z Brugges, značka rodiny Slabbinck či proslulý výrobce přikrývek a polštářů z pravého peří značky Kauffmann. Do naší "LS rodiny" pečlivě vybíráme značky, které chceme zastupovat. Musíme jim především věřit my osobně, abychom se za jejich kvalitu mohli postavit.

Máte v showroomu aktuálně vystavený nějaký zvláštní zajímavý kousek?

V podstatě všechny postele jsou originálním kouskem. Každá postel je neopakovatelná právě díky variabilitě výběru komponentů, určení vlastností a vzhledu. Důkazem toho, že návrhu postele byl vdechnut život tím, že byl vyroben pouze pro klienta a dle jeho požadavků, je výšivka nesoucí ať už jméno klienta, logo či jiný motiv přímo na matraci.

V současnosti máme na showroomu dle našeho názoru nejlepší postel, co se pohodlí a správné podpory týče. Říkáme jí Královna showroomu, a je to postel Alexia se všemi zdvojenými vrstvami použitých přírodních materiálů. Je to vlajková loď značky Kuperus.

Pravdou je, že kdo do ní ulehne, nechce se mu z ní ven.

Pro klienty, kteří ocení funkcionalitu postele, máme k vyzkoušení nejpokrokovější polohovací systém Slide Back, který stiskem tlačítka dálkového ovladače vytvoří z postele pohodlné křeslo. Nemůžeme opomenout ani poslední kus postele značky současného amerického prezidenta, Trump Home. Jedná se o limitovanou kolekci, a my máme už jediný zbývající model této postele na našem showroomu. Další už se vyrábět nebudou, jde tedy téměř o sběratelský kousek.

Značka LUXURY SLEEPING vznikla téměř před 10-ti lety. Váš tým prodal již mnoho luxusních postelí. Jsou zakázky, na které rádi vzpomínáte?

Jak již bylo řečeno, každá zakázka je jedinečná. Od dodávání postelí do zámeckých prostor, přes spací systémy do jachet a privátních letadel, až po polohovací postele pro osoby s potřebnou speciální péčí.

Velmi ráda vzpomínám na vyřizování zakázky, která byla pro nás zejména lidským přínosem. Jedna z nejvýraznějších osobností českého právnictví nás potěšila nejen tím, že si u nás vybrala hned několik postelí pro svou rodinu, nýbrž i samotné setkávání s touto zajímavou a zkušenou osobou bylo pro nás velmi inspirativním a obohacujícím zážitkem v oblasti osobního rozvoje. Jinak řečeno, jsme ambasadory zdravého spánku a dokážeme v této oblasti lidem pomáhat, a zároveň jsme připraveni učit se od našich klientů a naslouchat jim. 

V mysli mám stále také jednu ze sofistikovaných zakázek, kdy si zákazník přál, aby postel tvořila dojem, že je "levitující". Zadání bylo o to složitější, protože postel měla být polohovatelná. Bylo tedy třeba brát v úvahu existenci motorů a polohovacího systému ve vnitřní části boxspringu. Celá postel měla samozřejmě vzhledově ladit s navrženým interiérem. Řešení této zajímavé zakázky vyžadovalo úzkou spolupráci mezi designérem klienta, konstruktérem, stavební společností a technickými inženýry v holandské výrobě Každá složitější zakázka je pro nás výzvou a jsme vždy hrdí na to, že i ta nejextravagantnější přání dokážeme realizovat.

Změnily se nějak v průběhu let požadavky Vašich klientů?

Naši zákazníci stále více hledají řešení spánku na míru, co do rozměru postele, její výšky, designu, a hlavně individuálního řešení pohodlného a zdravého spánku. Dříve lidé nevěnovali příliš pozornosti tomu, na jakou matraci a postel uléhají. Postel byla chápána jako nábytek do ložnice, který měl plnit maximálně funkci z hlediska designu. Cítili jsme se od samého počátku být takovými "prvními posly" kvalitního spánku a vysvětlovali lidem, že na posteli je nejdůležitější právě samotná spací plocha. Ne všichni byli připraveni zpočátku do kvalitního spánku investovat, ovšem postupně se situace mění a nás těší, že čím dál tím více lidí chápe, jak důležité je dobře se vyspat.  Stále více si lidé uvědomují hodnoty svého zdraví a chápou, že díky správnému spánku a odpočinku mohou načerpat více energie, díky čemuž mohou lépe dosáhnout úspěchu v každodenním konání.

V jakých postelích bude podle Vás spát generace našich dětí a změní se nějak svět luxusních postelí?

Mladá generace vyrůstá v době náročné na množství shonu, podávání špičkových výkonů, dosahování vysokých cílů a zároveň na rozmanité možnosti sportovních aktivit a zábavy. I díky tomu získává stále více na významu kvalitní spánek a odpočinek pro regeneraci těla.

Mladí lidé se čím dál tím více zajímají o zdravý způsob života, klima a přírodu. Nejen v souvislosti se zdravou životosprávou už nyní tuší, jak důležitý je kvalitní spánek. Budou se stále více obracet k přírodě a upřednostňovat přírodní materiály.

Zároveň hledají komfort v životě a vyšší úroveň pohodlí. Benefitem pro ně budou tedy i polohovací postele, kdy spolu s moderními technologiemi bude stále zachována kombinace s přírodními materiály.  Již v mladším věku budou připravenější investovat do skutečně kvalitní postele. Takové postele si lze již nyní vybrat na www.postele-LS.cz

autor: komerční článek | 10. 5. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama