Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Kryolipolýza - funguje nebo jde o plané sliby?

29. 7. 2019 12:54
Snadné hubnutí v leže? Zní to jako sen, jen se položíte a pomocí přístroje hubnete. Přestože marketingové slogany slibují doslova zázraky, buďte na pozoru. Je jen pár nechirurgických metod, které vám pomohou zformovat postavu. Kryolipolýza je bezesporu jednou z nich.
Foto: Komerční sdělení
Video: Asklepion

Jak lze tuk zničit bez použití skalpelu?
Principem neinvazivních formovacích ošetření je štěpení tukových buněk například pomocí ultrazvuku, roztoku nebo mrazem. Po dobu několika týdnů tělo tuk postupně odplavuje nebo se o jeho likvidaci postará metabolismus. Obecně se tento proces nazývá lipolýza. Na trhu naleznete různé druhy přístrojů, které lipolýzu slibují. Jejich výkony mohou být směšné a klienti na ně pochopitelně zanevřou. Tyto přístroje většinou najdete v kosmetických salonech nebo pochybných estetických studiích. Existují ale i efektivní přístroje, které jsou zpravidla dražší a najdete je na renomovaných klinikách nebo v dermatologických ordinacích.

Kryolipolýza ničí tukové buňky pomocí mrazu
Kryolipolýza patří k procedurám s největším účinkem redukce tuku. Ke štěpení tukových buněk využívá chlad. V praxi to vypadá tak, že vám lékař nasaje 1 nebo více problematických partií do speciální hlavice, která danou oblast začne ochlazovat na teplotu -8 °C. Jedná se o maximální možnou teplotu, při které jsou ostatní tkáně v bezpečí. Počítejte s tím, že vám ošetření zabere zhruba 1 hodinu. Poté se můžete pohodlně vrátit do práce nebo k běžným aktivitám.

Foto: Komerční sdělení

Kryolipolýza zformuje bříško, paže nebo zadeček
Kryolipolýza dobře funguje na různé části těla. Během jednoho sezení lze ošetřit i více partií najednou (např. vnitřní a vnější stehna). U párových partií aplikujeme naráz 2 hlavice. Mezi nejžádanější patří ošetření břicha, boků, zad, stehen, zadečku a paží. Efekt nečekejte ze dne na den, přichází postupně (6-8 týdnů) s tím, jak se tělo zbavuje narušených tukových buněk. V případě kryolipolýzy vám na rozdíl od většiny jiných neinvazivních metod bude stačit jedna návštěva. Můžete ji podstoupit i opakovaně, než dosáhnete kýženého úbytku tuku. Tento proces je naprosto bezpečný a organizmus nijak nezatěžuje.

Umíme vypnout i pleť na těle
Jak hubneme, může se stát, že nám na těle zůstane povolená nebo dokonce povislá kůže. Tento jev se objevuje i po těhotenství. Naštěstí i s tím si umí estetická dermatologie poradit. Novinkou v péči o pokožku je vysoce výkonný laser Fotona, který má široké spektrum využití, mimo jiné zpevňuje i kůži. Tělové ošetření Fotona TightSculpting využívá dvě vlnové délky laserového záření k dosažení hlubokého i povrchového vypnutí pleti. Díky tomu dochází k stimulaci tvorby kolagenu a zpevnění pokožky. Kolagenní vlákna se díky laserovému záření stáhnou, stará a poškozená se vstřebají a během šesti týdnů se začínají tvořit nová, pružnější a kvalitnější.

Foto: Komerční sdělení

Kryolipolýza není hubnutí
Někdy si pacienti slibují od hubnoucích procedur více, než co jim mohou skutečně nabídnout. Pokud zvažujete, že byste kryolipolýzu podstoupili, mějte na paměti, že se nejedná o hubnutí v pravém slova smyslu, ale jen o lokální opatření. Nepočítejte s tím, že po ošetření uvidíte na váze, jak vám mizí kila. Bodyforming zlepšuje proporce těla a pomáhá zredukovat tuk v problematických partiích, kde se ho nejde zbavit dietami ani cvičením. Pokud toužíte po výrazném úbytku tuku, trvalá a efektivní může být jen změna poměru mezi příjmem a výdejem energie, tzn. racionální změna jídelníčku a vyšší pohybová aktivita. Jedině tak lze očekávat větší redukci tukových buněk.

 

Právě se děje

před 5 minutami
před 23 minutami

Klíčový svědek v kauze letounů CASA dostane odškodné 312 tisíc korun

Klíčový svědek v kauze letounů CASA Karel Daňhel dostane od Národního bezpečnostního úřadu a ministerstva financí 312 500 korun za odebrání prověrky a zničení profesní kariéry. Původně u soudu žádal o 400 tisíc.

před 41 minutami

Nový Zéland odmítl propustit z vězení Čecha, který pašoval drogy

Novozélandské úřady odmítly žádost českého občana Karla Šroubka o podmínečné propuštění z vězení, kde si odpykává šestiletý trest za pašování drog. Informoval o tom ve středu novozélandský list The New Zealand Herald. Podle výboru, který o podmínečném propuštění rozhoduje, představuje Šroubek nadále příliš velké riziko pro společnost a na svobodu by se teď dostat neměl.

"Má na kontě řadu ilegálních aktivit jak v České republice, tak na Novém Zélandu. Některé jsou spojeny s násilím, jiné s drogami a další s podvody," konstatoval výbor. Poukázal i na Šroubkovo "spojení se zločinci v Česku a s motorkářským gangem Hells Angels na Novém Zélandu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy