Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Klíčová změna mobility je teprve před námi

Judita Čapková
10. 9. 2021 12:00
„Elektromobily spolu s technologiemi a správou dat představují největší výzvu, před níž stojí naše odvětví,“ říká Jan Polívka, generální ředitel CCS Česká společnost pro platební karty, firmy, která se o zjednodušení plateb při provozu firemních vozidel stará právě třicet let.
Foto: archiv CCS Česká společnost pro platební karty

Za dobu svého působení vydala CCS Česká společnost pro platební karty celkem 2,5 milionu karet, s nimiž lze platit od pohonných hmot přes parkování až po elektro dobíjení. Před čtrnácti lety se tato firma s českými kořeny stala součástí světového koncernu Fleetcor.

Události posledního roku a půl se výrazně projevily na trhu dopravy a logistiky. Jak se situace vyvíjela v segmentu palivových karet, proměnilo se nějak jejich fungování?

V oblasti firemních vozových parků, zahrnujících osobní a lehké užitkové vozy, si udržujeme významný tržní podíl, a proto jsme v první části pandemie i na našich datech sledovali obdobný příběh, jaký v této oblasti popisovala média. Nicméně od loňského podzimu je již patrný rozdíl, a to ve smyslu znovuobnovení podnikání v závislosti na jednotlivých odvětvích i schopnostech adaptace firem.

Změn u nás proběhlo hodně a přirozeně byly silně poháněny koronakrizí. Během několika dnů jsme přenastavili systémy, umožnili kolegům pracovat z domu a v tomto módu část firmy funguje dodnes. Část změn, a to hlavně produktové úpravy podporující digitalizaci, proběhne ještě nyní na podzim.

Podle čeho má firma vybírat vhodnou palivovou kartu - jaká základní kritéria by měla zhodnotit, aby ze zvolené služby vybrala tu, která jí bude nejlépe sloužit?

Podle mého soudu jde o tři základní kritéria výběru. Kvalita produktu, pod kterou spadá rozsah sítě, cena a dostupnost doplňkových služeb. Dále rychlost a kvalita servisu, zaručující promptní řešení jakýchkoliv požadavků. A jako třetí bych jmenoval digitalizaci a automatizaci, které umožní lépe zacílenou komunikaci a služby na míru.

Foto: archiv CCS Česká společnost pro platební karty

Jak přistupujete k otázce udržitelnosti? Motivujete nějak své klienty, aby volili zelená řešení?

Ano, ve spolupráci s našimi partnery umožňujeme našim klientům redukovat jejich uhlíkovou stopu a snížit dopady na životní prostředí. A to díky konkrétním certifikovaným nebo lokálním projektům jak globálně, tak i v Česku. Jedná se například o výsadby stromů, revitalizace zeleně, podporu zdrojů větrné či vodní energie a další. Dále již nějakou dobu nabízíme naši nejpoužívanější kartu Limit s možností plateb za dobíjení elektromobilů.

Jste na trhu tři desítky let - jak se za tuto dobu váš obor proměnil?

Osobně se domnívám, že ta největší změna je teprve před námi. A v podstatě za dveřmi. Jde o zásadní změnu mobility s klíčovým vlivem elektromobilů. To vše ruku v ruce s výrazně silnější rolí technologií a dat v tomto celém systému.

Samozřejmě technologie již dnes určují klíčové změny v odvětví, ale jejich role bude v následujících letech dramaticky narůstat.

Jaké jsou vaše plány?

Musíme přizpůsobit naše produkty a služby a nabídnout co nejlepší komplexní řešení, abychom firmám umožnili snadný přechod z jejich stávajících vozových parků ke smíšenému autoparku s významným podílem elektroaut.

Jan Polívka
Jan Polívka | Foto: archiv CCS Česká společnost pro platební karty
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy