reklama
 
 
Komerční sdělení - toto je komerční sdělení, Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Když přijdou horší časy, pomůže vám rezerva k účtu

Foto: Komerční článek
Potřebujete půjčit peníze jednorázově, nebo na delší dobu bez udání důvodu? V takovém případě se vám hodí kontokorent k účtu, který lze navíc sjednat online bez návštěvy pobočky.

Kontokorent je v podstatě rezerva na horší časy, kterou vůbec nemusíte využívat. Máte sjednaný úvěrový rámec, který můžete vyčerpat celý najednou, nebo jen jeho část podle toho, kolik zrovna potřebujete. A úrok platíte jen z aktuálně čerpané částky. Nikdo se vás neptá, na co peníze chcete, a za jak dlouho je vrátíte. Některé banky navíc nevyžadují, abyste byli na účtu v plusu ani na jediný den v roce. Takovým příkladem je česká Fio banka, která umožňuje čerpání rezervy k účtu kdykoliv, na cokoliv a na neomezenou dobu. Kromě toho dává vybrat ze tří tarifů, které se liší úrokovou sazbou a poplatkem za přistavení. Takže pokud hledáte rezervu, kterou budete čerpat celý rok, nebo i déle, vyplatí se vám první tarif s nízkým úrokem, a to i přesto, že se platí poplatek za prvotní přistavení úvěru a jeho roční obnovu. Jestliže naopak potřebujete jen občasně zalepit rozpočet na krátkou dobu třeba před výplatou, uvítáte třetí tarif, který má sice vyšší úrokovou sazbu, ale je bez poplatků za přistavení a roční obnovu. Kontokorent si zkrátka nastavíte tak, jak potřebujete.

Fio banka navíc v září přišla s novinkou v podobě kompletního sjednání online v internetovém bankovnictví. V něm si jednoduše vyberete jeden ze tří nabízených tarifů, částku, kterou byste chtěli mít ke svému účtu přistavenou a elektronickou žádost zašlete do banky. Na stejném místě pak najdete zprávu o schválení úvěru i smlouvu k podpisu, kterou autorizujete pomocí kódu zaslaného SMS zprávou. Kompletní vyřízení online se týká fyzických osob. Podnikatelé a právnické osoby mohou v internetbankingu podat žádost, smlouvu pak podepíší na některé ze 78 poboček banky. Podmínkou sjednání kontokorentu u Fio banky je založený účet, který je ale zdarma a na který vám bude chodit pravidelný příjem, třeba výplata, tržby nebo důchod. Banka navíc nabízí jednodušší pravidla pro studenty od druhého ročníku vysoké školy, kteří mohou získat kontokorent až do výše 10 000 Kč bez toho, aniž by jim na účet chodil pravidelný příjem. Stačí, když bance elektronicky zašlou nebo osobně donesou platné potvrzení o prezenčním studiu.

Kompletní vyřízení kontokorentu online se tak ve Fio bance řadí k dalším produktům, jako jsou osobní účty v 15 měnách, spořicí účty, termínované vklady nebo úvěr na obchodování, které jdou vyřídit na dálku.

autor: Fio banka | 21. 9. 2016

reklama
reklama
reklama
Komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama