Karolína Plíšková

Karolína Plíšková

Česká tenistka a dvojče další hráčky Kristýny Plíškové (*1992). V roce 2010 ovládla juniorské Australian Open.

V březnu 2013 poprvé vyhrála turnaj WTA v Malajsii, když ve finále porazila Američanku Mattekovou Sandsovou. Celkem na okruhu vyhrála šestkrát. Deset triumfů si připsala na okruhu ITF.

Spolu se sestrou Kristýnou získaly v říjnu 2013 první deblový titul na okruhu WTA v Linci. Poté získaly ještě další tři.

Průlomový pro ni byl rok 2014, kdy v Soulu a Linci získala dva turnajové tituly a dostala se do první třicítky. V květnu 2015 přidala páté turnajové vítězství v singlu v Praze. V srpnu 2016 opanovala turnaj v Cincinnati, krátce na to postoupila do finále US Open, kde nestačila na Němku Angelique Kerberovou.

Karolína Plíškova je s českým týmem dvojnásobnou vítězkou Fed Cupu (2015 a 2016).

Karolína Plíšková bude v Čeng-čou dohrávat 2. kolo ve čtvrtek

Nepříznivé počasí znemožnilo tenistce Karolíně Plíškové dohrát na turnaji v Čeng-čou dnešní zápas druhého kola s Polonou Hercogovou. Nejvýše nasazená česká hráčka získala první set 6:3, ve druhém pořadatelé duel za stavu 5:2 pro slovinskou tenistku nejprve kvůli dešti přerušili a následně po chvíli čekání odložili na čtvrtek.

Aktuální světová dvojka Plíšková, která měla v Číně v úvodním kole volný los, vybojovala první set navzdory dvěma ztraceným servisům za 39 minut. Ve druhém přišla v šestém gamu o podání potřetí a Hercogová, která byla tentokrát na servisu bezchybná, měla po hodině a 20 minutách blízko k vyrovnání.

Pokračovat