Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Kam s vašimi poklady? Je tu nové 1. IT Gymnázium v Praze.

komerční článek
17. 1. 2020 11:53
V Praze - Satalicích se otevírá nové soukromé 1. IT Gymnázium, které chce představit zcela inovativní přístup ve vzdělávání.
Foto: komerční článek

Školu založili lidé z praxe a chtějí se zaměřit na výuku informační a informatické gramotnosti.

"Náš absolvent bude schopen najít okamžitě uplatnění na pracovním trhu," říká ředitelka školy Mgr. Markéta Fibigerová, programátorka a analytička, vzděláním učitelka českého jazyka a dějepisu.

Video: komerční článek

Trochu jiný start do života

"Chceme umožnit mladým lidem trochu jiný start do života", říká dále ředitelka, "když v devatenácti vyjdou z gymnázia, aby už mohli být samostatní a finančně nezávislí na rodičích a k tomu, aby mohli dále studovat - v zásadě cokoliv, co budou chtít, protože budou mít všeobecné vzdělání. Věříme, že v našem případě opravdu kvalitní, takové, které odpovídá potřebám moderní doby."

Konec nerdů v IT

Nerdům v IT odzvonilo, najdeme na homepage webových stránek školy.

Ředitelka Markéta Fibigerová k tomu říká: "IT oblast dávno prorůstá do všech odvětví, do všech progresivních oborů a potřebuje úplně normální lidi, ne nějaké podivíny." Je přesvědčena, že v IT jsou potřeba především lidé schopní řešit problémy, efektivně komunikovat a spolupracovat a též jedinci, kteří mají přehled a orientují se nejen v technické oblasti. "Právě proto jsme se rozhodli vybudovat gymnázium a ne průmyslovku."

Foto: komerční článek

Výuka IT

"Výuka IT bude zaměřena daleko více prakticky, než bývá na školách zvykem, máme totiž osobní zkušenost s tím, jak se akademické znalosti třeba i z vysokých škol často míjejí s tím, co je pak v práci potřeba. Zároveň ale chceme udržet i tu teoretickou úroveň, protože rozvíjí myšlení. Budeme tedy učit konkrétní věci na konkrétních technologiích, ideálně takových, které jsou v kurzu, a k tomu budeme učit matematiku, logiku, algoritmizaci, ale třeba také šifrování a ledasjaké zábavné věci, máme na to v týmu experta.

Předmět integrující vzdělávací oblast Matematika a její aplikace a IKT se bude jmenovat Infor/matika a v prvním ročníku ho budeme mít 8 hodin týdně."

Foto: komerční článek

Od současnosti zpět

"Kromě Infor/matiky budeme mít předměty Humanities a Science - tam se nám promítnou skoro všechny ostatní vzdělávací oblasti. Budeme začínat dneškem; v prváku probereme dějiny 21.století a vše, co s tím souvisí. Představte si současnou literaturu, současné společenské, politické a kulturní dění, Českou republiku v kontextu Evropy a Evropu v kontextu světa, mocenské sféry, USA a Rusko, válečné konflikty na východě, náboženství, je toho opravdu hodně a vše to nyní intenzivně připravujeme, k tomu též současná hudba, divadlo a film, nejenom to vysoké, ale též různé zajímavé fenomény, pro příklad uveďme žánr fantasy."

Důraz na angličtinu a sport, zbořit mýtus o ajťácích coby peciválech

"Proč mluvit anglicky jen v hodinách angličtiny, v životě to tak přece není a například v IT je angličtina zcela běžná.

Chceme se věnovat sportu. Nejde nám ale o nějaké výkony, spíš o radost z pohybu a o to, co zdravého a pozitivního sport přináší," říká ředitelka Markéta Fibigerová, sama aktivní horolezkyně a skialpinistka.

Foto: komerční článek

Zakládající pedagogický tým, zleva: Mgr. Radka Čapková, ředitelka Mgr. Markéta Fibigerová, Mgr. Markéta Tuhá.

1.IT Gymnázium -  https://www.itgymnazium.cz

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Schick si podle trenéra musí na návrat ještě několik týdnů počkat

Podle trenéra fotbalistů Leverkusenu Petera Bosze je návrat zraněného útočníka Patrika Schicka na hřiště otázkou několika týdnů. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant, který nehraje od začátku října, nepřicestoval s Bayerem do Prahy, kde se německý celek utká ve čtvrtečním duelu 2. kola základní skupiny Evropské ligy s českým mistrem Slavií.

Schick v minulém ročníku hostoval z AS Řím v Lipsku. "Rudí býci" ale na něj kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru opci neuplatnili. Místo toho po českém hráči sáhl Leverkusen, který ho v září přivedl za více než 700 milionů korun.

V dresu Bayeru stihl Schick odehrát čtyři soutěžní duely, v nichž dal dva góly. Počátkem října si však v bundesligovém duelu se Stuttgartem lehce natrhl zadní stehenní sval a od té doby nehraje.

"Patrik zůstal v Leverkusenu. Trénuje, pracuje na své kondičce. Je to ještě otázka několika týdnů. Včera již s námi trénoval, ale ještě si musí počkat, než bude moci nastoupit," řekl na dnešní tiskové videokonferenci šestapadesátiletý Nizozemec Bosz.

Další zprávy