reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Je možné stát se intradenním obchodníkem za měsíc?

Foto: X-Trade Brokers
Tuzemský broker XTB spustil podzimní vzdělávací cyklus s názvem Intradenním obchodníkem za měsíc. Opravdu se lze naučit obchodovat na velmi volatilním trhu během 30 dní? Kolik lidí může uspět a lze opravdu online tradingem vydělat? Zeptali jsme se Vladimíra Holovky, obchodního ředitele XTB Česká republika.

Investiční webináře u nás nabízí řada firem. Není už jich trochu moc?

Je pravda, že nabídka různých vzdělávacích kurzů v této oblasti je v České republice hodně široká. Každý investor by měl ale rozlišovat, zda se jedná o prezentaci někoho, kdo chce prodat svůj systém na obchodování, nebo zda se jedná o kvalitní seminář. Ten se pozná zpravidla podle toho, že jsou na internetu dostupná pozitivní hodnocení a nejlepší je samozřejmě reference od kamaráda nebo někoho, kdo na takovém semináři již byl.

Proč bychom se měli účastnit Vašeho vzdělávacího cyklu a pro koho jste ho připravili?

Každý den se setkávám s lidmi, kteří absolvovali různé webináře či přednášky, ale řada dílčích vědomostí jim chybí. Řeknu konkrétní příklad. Umí např. otevřít obchod, ale nevědí, jak velkou částku investovat a ani to, že právě tohle je velmi důležité z hlediska řízení rizika. Nebo někteří obchodníci nesledují důležité ekonomické události, které mohou silně zahýbat s cenami finančních instrumentů. Těch věcí je celá řada. Takže cílem našeho vzdělávacího cyklu bylo poskládat všechny tyto vědomosti a umožnit účastníkům kurzu seznámit se se vším během jednoho měsíce.

Vzdělávací cyklus není samozřejmě jen pro začátečníky, ale i pro pokročilé obchodníky, kteří si tam mohou vybrat témata, která se chtějí naučit nebo si je zopakovat.

A jaká je cena?

Naší hlavní činností je poskytování profesionálních obchodních platforem pro obchodování individuálních investorů. Vzdělávání nabízíme zdarma jako podporu jednak začínajícím obchodníkům, aby byli dobře připraveni ještě předtím, než si otevřou obchodní účet a začnou obchodovat se svým vlastním kapitálem. Připravujeme ale i webináře o tvorbě strategií nebo pokročilém money managementu, které jsou určeny zkušenějším obchodníkům.

Ještě se vrátím k tomu, co znamená intradenní?

Na to není těžké odpovědět. Všichni si pod pojmem investování představujeme nákup nemovitosti nebo nějakého cenného papíru a jeho držení několik let. V realitě je ale většina investic např. u akcií kratší než 1 rok. Moderní investoři dnes ale vyhledávají možnost zhodnotit své peníze ve velmi krátké době, ideálně v průběhu několika dnů nebo i v průběhu jednoho dne. A takové investování se nazývá intradenní.

Překvapilo mne, že se dají intradenně obchodovat i kryptoměny.

Ano. Myslím si, že je to proto, že těžení může být pro některé lidi náročnější, a mnozí se chtějí svézt s rostoucím trendem a zkusit na něm vydělat. Tato poptávka nás tedy motivovala rozšířit nabídku i o kryptoměny. V současné době nabízíme obchodování cenných papírů, jejichž podkladovým aktivem je bitcoin, ethereum, litecoin, ripple a dash.

Jaká kryptoměna se obchoduje nejvíce?

Samozřejmě bitcoin, ale větší objem transakcí zaznamenáváme i na ethereu nebo litecoinu. Jak je obchodovat bude obsahem webináře, který vysíláme 5. 10.

Jak rizikové je intradenní obchodování?

Jedná se o velmi volatilní trh. Volatilní znamená, že se ceny mohou rychle pohybovat nahoru i dolů. Na málo volatilním trhu se nedá vydělat, protože se v dlouhém období objeví jen velmi malý rozdíl v ceně. Volatilita je tedy pro investory žádoucí. Pro nezkušené obchodníky představuje samozřejmě velké riziko. Se správnými návyky a schopností určit s co největší přesností, kdy obchod otevřít a poté uzavřít, lze ale toto riziko snížit na minimum.

Lze se skutečně naučit obchodovat za měsíc?

Pravidla obchodování je možné se naučit za měsíc, možná i dříve. Ale cvičení dělá mistra. Je potřeba to, co jsme se naučili, každý den aplikovat při reálném obchodování. Vyčlenit si každý den čas, např. 1 hodinu, pokud chodím do práce, a zkoušet otevírat obchody. Vědět, proč je otevírám, a dodržovat svůj plán, kolik chci investovat ten den a do této konkrétní pozice. Pravidelně také své výsledky vyhodnocovat a podle toho upravit své obchodování.

Řada profesionálních obchodníků říká, že dosáhnout skutečně ziskového obchodování a jistoty při obchodování jim trvalo 2, 3 nebo 5 let. Já bych to viděl tak na 2 roky, než člověk nabyde jistotu a získá dobrou znalost trhu.

Zaujala mne Vaše soutěž o nejlepší strategii

Tu jsme zařadili pro zkušenější obchodníky, kteří už mají nějaký svůj obchodní systém či pravidla, která dodržují. Zájemci vyplní jen krátký dotazník. My z nich pak vybereme 9, se kterými uděláme detailnější rozhovor. Pro obchodníka s nejlepší strategií jsme připravili obchodní stanici Dell, jejíž součástí je výkonný počítač a 3 monitory. Myslím, že jsme vybrali opravdu dobře a že ji její nový majitel nejen ocení, ale především bude co nejčastěji využívat.

Do vzdělávacího cyklu Intradenním obchodníkem za měsíc se můžete přihlásit na:

https://cz.xtb.com/kurz-intradenni-obchodnik

autor: komerční článek | 13. 9. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama