reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Jaké doplňkové pojištění se vyplatí sjednat k povinnému ručení?

Povinné ručení musí mít dle zákona každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci. Při výběru pojišťovny se vyplatí koukat nejen na cenu, ale také na doplňkového pojištění a služby navíc. Než se vydáte na cestu, podívejte se, jaké další možnosti máte.

Základ, který často nestačí

Povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla představuje ochranu proti škodám, které způsobíte provozem vašeho vozidla na majetku a zdraví třetích stran. Jinými slovy je z něj například hrazena oprava auta, do kterého jste vaší vinou nabourali. Pro úplnost je vhodné dodat, že škody na vašem vozidle v takovém případě pojištění nekryje. K tomu je určeno havarijní pojištění. Zákon o povinném ručení stanovuje i minimální limit pojistného plnění. Ten v současné době činí 35 miliónů korun.

Řidičská praxe však často odhaluje skutečnost, že zákonný limit je nedostačující. Z tohoto důvodu se vám vyplatí sjednat si vyšší pojistné plnění (alespoň 50 milionů korun) a zároveň zapřemýšlet nad tím, zdali nevyužít rovnou také doplňkové pojištění. To je v některých případech součástí nabízené ceny, některé služby si k povinnému ručení máte možnost přikoupit.

Povinná výbava aktivních řidičů

Pokud trávíte na silnici více času, doplňkovému pojištění věnujte pozornost. Sehnat nejlevnějí povinné ručení je jedna věc, ale investice do vašeho klidu a bezpečí je věc druhá. Obsah nabídek je vždy třeba prostudovat a porovnat. Jedině tak vás za volantem a potažmo také při placení v autoservisu jen tak něco nezaskočí. Díky internetu to jde snadno a rychle. A jaké doplňkové pojištění k povinnému ručení patří mezi nejpopulárnější?

Od rozbitého předního skla až po rychlý odtah

Na prvním místě je bez diskuze pojištění skel. Většina českých silnic není ve zrovna dvakrát dobrém stavu. K neštěstí a velké škodě stačí, aby vám při jízdě narazil kamínek do čelního skla. Ten může bez varování přilétnout od kol před vámi jedoucího vozu. Výměna je finančně náročná, ale s pojištěním stačí vše pouze nahlásit a zdokumentovat. Nic platit nemusíte.

Máte panickou hrůzu z toho, že budete muset někde o půlnoci ve tmě a dešti řešit nepojízdné auto? Vsaďte na asistenční služby. Poskytnou vám pomoc v případě nehody i při poruše vozidla. Dostupné jsou nonstop, stačí zavolat. Základní asistence je zpravidla součástí povinného ručení. Rozšířené asistenční služby se připlácí. Mezi další služby se řadí úrazové pojištění, poškození vozidla zvěří nebo například živelní pojištění.

Vyznejte se v nabídce pojišťoven

Nabídky pojišťoven jsou co do výčtu možných připojištění velmi pestré. I když některé doplňkové služby navyšují cenu pojištění, s ohledem na možná rizika a úspory v případě nešťastné události se je všem řidičům vyplatí minimálně zvážit.

autor: komerční článek | 19. 4. 2018 11:56

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama