Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Jak si zařídit skutečně moderní obývací pokoj?

komerční článek
21. 10. 2020 12:55
Obývací pokoj je místnost, kde žijeme. To je místo, kde nyní děláme všechno. Zde se setkáváme večer s rodinou, zde odpočíváme s partnerem u televize se sklenkou vína. Jak si ale udělat toto místo ještě útulnější?
Foto: Dovido.cz

1.     Začněte plánem, ne polštáři

První krok? Vyhněte se zběsilému nákupu polštářů. Protože ve vašem obývacím pokoji se mohou konat nejrůznější aktivity, ať už jde o koktejl nebo rodinnou filmovou noc, doporučujeme plánovat skutečný život. Vypracujte si plán nábytku, který zohlední váš životní styl. To zahrnuje TV - od plochých obrazovek až po projektory má televizní design za sebou dlouhou cestu. Stylu televize přizpůsobte také rozvržení nábytku - chcete mít TV na zdi, nebo na stolku? Myslete při rozvržení nábytku i na místo, kde budou stát květiny či další dekorace.

2.     Investujte do gauče

Jakmile zajistíte funkčnost, první kus nábytku, který byste měli pořídit, je pohovka. Je důležité najít kousek, který obstojí ve zkoušce času a bude kvalitní. Pokud máte děti, určitě se doporučuje pohovka z kůže, nebo koženky. Pokud máte prostory, buďte megalomanský - kupte si tak velký gauč, jaký vám prostor nabídne. Váš obývací pokoj tak bude působit honosně a na první pohled útulně.

3.     Konferenční stolek

Konferenční stolky se mohou stát ústředním bodem, protože oko je přitahováno k jejich tvaru a také proto, že kontrastují s pohovkou. Moderní jsou konferenční stolky, co mají silné linie a jsou nadčasové. V případě, že nemáte doma malé děti, je jistě vhodné umístit před gauč konferenční stolek ze skla. Pokud jste se již dostatečně "vyřádili" na svém koberci, volte vzhledově decentní, ale jasně orámovaný stolek, který přirozeně zapadne do vašeho interiéru.

4.     Obrazy

I ta sebemodernější domácnost bude vypadat "prázdná", pokud na zdích nebudou viset obrazy. Pokud chcete mít opravdu IN obývací pokoj, měli byste na zdi umístit abstraktní obrazy. Ty okamžitě probudí vaši fantazii a zaměstnají mozek. Díky jejich variabilnosti a exkluzivitě se hodí do každé místnosti, protože jednoduše zapadnou do každého stylu.

Foto: Dovido.cz

5.     Myslete na osvětlení

Při plánování rozložení nábytku v místnosti myslete vždy na přirozené světlo. To podpoříte velkým zrcadlem, které bude sluneční svit lámat a odrážet do obývacího pokoje. Také opticky celý prostor zvětší, což je super tip pro menší pokoje. Na večerní svícení není nic modernějšího než stojací lampa umístěna za gaučem.

6.     Orámujte místnost koberci

V případě koberců stále zůstaneme u abstrakce. V dnešní době již nefrčí koberce přes celou plochu pokoje, nicméně kusové koberce, které obepisují akorát rozměr konferenčního stolku také ne. Kusový koberec volte tak velký, aby přesahoval velikost gauče. Myslete nadrozměrně - velký koberec nakonec způsobí, že i místnost bude vypadat větší. Do hry vstupují samozřejmě ještě další prvky - a to je barevnost a vzory. Zde se otevírá brána pro abstrakci. Vyberte si kubistický koberec s geometrickými tvary a nejlépe několika barvami. Opticky váš pokoj prozáří.

7.     Doplňky

Příslušenství nejsou jen drobnosti nebo nepořádek. Jsou příležitostí vyprávět příběh o osobnosti a životě majitele domu. Zapojením těchto kousků do celkového designu se budete v prostoru skutečně cítit "jako doma". A kdy se budete cítit lépe, než když ucítíte již ve dveřích "vůni domova"? K tomu vám skvěle poslouží ultrazvukový difuzér. Jeho výhodou je, že se dá sehnat v různých stylech, takže vždy může zapadnout do zaměření vaší domácnosti. Nejenom, že je to estetický doplněk, ale také zahalí vaši domácnost do příjemné vůně, u které můžete jednoduše relaxovat.

Technologie nás naučila, že rychlost je důležitá, ale umění vyžaduje čas. Skutečně zvažte, co o vás tento prostor chce říci a jak chcete, abyste se u vás doma cítili. Všechno, na co se podíváte, by vás mělo potěšit.

Foto: Dovido.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy