Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Jak si zařídit skutečně moderní obývací pokoj?

komerční článek
21. 10. 2020 12:55
Obývací pokoj je místnost, kde žijeme. To je místo, kde nyní děláme všechno. Zde se setkáváme večer s rodinou, zde odpočíváme s partnerem u televize se sklenkou vína. Jak si ale udělat toto místo ještě útulnější?
Foto: Dovido.cz

1.     Začněte plánem, ne polštáři

První krok? Vyhněte se zběsilému nákupu polštářů. Protože ve vašem obývacím pokoji se mohou konat nejrůznější aktivity, ať už jde o koktejl nebo rodinnou filmovou noc, doporučujeme plánovat skutečný život. Vypracujte si plán nábytku, který zohlední váš životní styl. To zahrnuje TV - od plochých obrazovek až po projektory má televizní design za sebou dlouhou cestu. Stylu televize přizpůsobte také rozvržení nábytku - chcete mít TV na zdi, nebo na stolku? Myslete při rozvržení nábytku i na místo, kde budou stát květiny či další dekorace.

2.     Investujte do gauče

Jakmile zajistíte funkčnost, první kus nábytku, který byste měli pořídit, je pohovka. Je důležité najít kousek, který obstojí ve zkoušce času a bude kvalitní. Pokud máte děti, určitě se doporučuje pohovka z kůže, nebo koženky. Pokud máte prostory, buďte megalomanský - kupte si tak velký gauč, jaký vám prostor nabídne. Váš obývací pokoj tak bude působit honosně a na první pohled útulně.

3.     Konferenční stolek

Konferenční stolky se mohou stát ústředním bodem, protože oko je přitahováno k jejich tvaru a také proto, že kontrastují s pohovkou. Moderní jsou konferenční stolky, co mají silné linie a jsou nadčasové. V případě, že nemáte doma malé děti, je jistě vhodné umístit před gauč konferenční stolek ze skla. Pokud jste se již dostatečně "vyřádili" na svém koberci, volte vzhledově decentní, ale jasně orámovaný stolek, který přirozeně zapadne do vašeho interiéru.

4.     Obrazy

I ta sebemodernější domácnost bude vypadat "prázdná", pokud na zdích nebudou viset obrazy. Pokud chcete mít opravdu IN obývací pokoj, měli byste na zdi umístit abstraktní obrazy. Ty okamžitě probudí vaši fantazii a zaměstnají mozek. Díky jejich variabilnosti a exkluzivitě se hodí do každé místnosti, protože jednoduše zapadnou do každého stylu.

Foto: Dovido.cz

5.     Myslete na osvětlení

Při plánování rozložení nábytku v místnosti myslete vždy na přirozené světlo. To podpoříte velkým zrcadlem, které bude sluneční svit lámat a odrážet do obývacího pokoje. Také opticky celý prostor zvětší, což je super tip pro menší pokoje. Na večerní svícení není nic modernějšího než stojací lampa umístěna za gaučem.

6.     Orámujte místnost koberci

V případě koberců stále zůstaneme u abstrakce. V dnešní době již nefrčí koberce přes celou plochu pokoje, nicméně kusové koberce, které obepisují akorát rozměr konferenčního stolku také ne. Kusový koberec volte tak velký, aby přesahoval velikost gauče. Myslete nadrozměrně - velký koberec nakonec způsobí, že i místnost bude vypadat větší. Do hry vstupují samozřejmě ještě další prvky - a to je barevnost a vzory. Zde se otevírá brána pro abstrakci. Vyberte si kubistický koberec s geometrickými tvary a nejlépe několika barvami. Opticky váš pokoj prozáří.

7.     Doplňky

Příslušenství nejsou jen drobnosti nebo nepořádek. Jsou příležitostí vyprávět příběh o osobnosti a životě majitele domu. Zapojením těchto kousků do celkového designu se budete v prostoru skutečně cítit "jako doma". A kdy se budete cítit lépe, než když ucítíte již ve dveřích "vůni domova"? K tomu vám skvěle poslouží ultrazvukový difuzér. Jeho výhodou je, že se dá sehnat v různých stylech, takže vždy může zapadnout do zaměření vaší domácnosti. Nejenom, že je to estetický doplněk, ale také zahalí vaši domácnost do příjemné vůně, u které můžete jednoduše relaxovat.

Technologie nás naučila, že rychlost je důležitá, ale umění vyžaduje čas. Skutečně zvažte, co o vás tento prostor chce říci a jak chcete, abyste se u vás doma cítili. Všechno, na co se podíváte, by vás mělo potěšit.

Foto: Dovido.cz
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy