reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Jak pečovat o zastřešení bazénu a terasy?

Foto: Komerční sdělení
Pokud máte doma na zahradě bazénové zastřešení nebo posuvné terasové zastřešení CORSO, jistě oceníte, že péče o něj je zcela nenáročná. Aby zastřešení nejen dobře vypadalo, ale i fungovalo desítky let, je ho potřeba jednou za čas ošetřit. Podívejte se na rady a tipy, jak o něj správně pečovat.

Designové zastřešení bazénu VIVA

Nízké bazénové zastřešení, které nenarušuje své okolí je oblíbené pro svůj design a snadnou údržbu. Znečištěné průhledné výplně z polykarbonátu stačí většinou jenom opláchnout proudem vlažné vody, aby se opět rozzářily. V případě silnějšího znečištění je umyjete mýdlovou vodou. Vyhněte se čištění drsnými kartáči nebo abrazivními pastami, které mohou povrch polykarbonátu poškrábat. Stejně tak není vhodné používat k čištění přípravky obsahující benzol, benzín, aceton nebo čistící prášek. Polykarbonát neumývejte, pokud je rozpálený od slunce a počkejte, až trochu vychladne. Zastřešení teras mívají často místo polykarbonátu výplně z bezpečnostních skel, které je možné umývat stejným způsobem, jako běžná okna. Naši péči si zaslouží i kolejnice, po kterých zastřešení klouže. Ty je třeba metličkou nebo proudem vody pravidelně zbavovat spadaných nečistot, jako je listí, větvičky nebo kamínky, aby odpad nebránil snadnému pohybu zastřešení.

Stabilní zastřešení bazénu NEO

Bytelné zastřešení klouže po pochozích kolejnicích, na které můžete bez obav stoupnout i bosou nohou. Je bytelné a zabírá větší plochu, do které se může opřít silný vítr, prudce jej posunout a poškodit. Proto pokud je to možné, vždy zamykejte každý segment zastřešení. Abyste se u toho nemuseli pokaždé sklánět až k zemi, vyvinula společnost ALUKOV, výrobce zastřešení bazénů a teras CORSO, vyvýšený systém zamykání EASY UP, který se nachází v úrovni pasu a usnadňuje tak zamykání.

"Málokdo ví, že dlouhodobé přehřívání vody pod zastřešením nad 30° Celsia může vést k poškození technologických součástí bazénu a výrazně zvyšuje spotřebu bazénové chemie," vysvětluje Pavel Tuček, obchodní ředitel společnosti ALUKOV. Tento problém řeší unikátní systém AirFresh, který umožňuje pohodlně regulovat přístup čerstvého vzduchu k bazénu, aniž by bylo nutné celé zastřešení ponechávat otevřené a riskovat pád dítěte do vody. U zastřešení s tímto systémem se využívá princip, kdy spodní část zastřešení nasává chladnější vzduch a v horní části uniká ohřátý vzduch ven, čímž dochází k neustálé cirkulaci vzduchu a vytvoření teplotně přijatelnějšího klima pod zastřešením.

Zastřešte si terasu a využívejte ji naplno po celý rok

Kromě bazénového zastřešení rapidně roste zájem o posuvné zastřešení terasy CORSO. Na rozdíl od pouhého zastřešení pergoly disponuje CORSO důmyslnými doplňky. Jeho součástí je i zabudovaný systém stínění pod střechou a ve stěnách zastřešení, které vytvoří příjemnou ochranu před silným sluncem i soukromí pro romantické večery ve dvou. Dále je možné opatřit zastřešení terasy moskytiérou, která ochrání terasu i zbytek domu před nepříjemným hmyzem, aniž by bylo nutné vzdávat se přísunu čerstvého vzduchu.

ALUKOV vyrábí svá zastřešení vždy na míru a zajišťuje celý dodavatelský cyklus, od předprodejní konzultace, přes výrobu až po odbornou montáž a poprodejní servis. Zastřešení si můžete prohlédnout na www.alukov.cz.

autor: komerční článek | 23. 6. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama