reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Jak nejlépe prožít podzim v Praze? Vydejte se za kulturou i gurmánskými zážitky

Po klidnějších letních měsících naše metropole nabírá druhý dech a začíná vířit energií. Podzim je pro milovníky kultury nejoblíbenějším obdobím. Hudební a multižánrové festivaly, výstavy i divadelní premiéry jsou na denním pořádku. Stejně magické bývají i procházky po památkách a přilehlých parcích – Praha je na podzim nejvíce fotogenická.

Pokud se vydáte do Prahy na prodloužený víkend, nudit se nebudete ani minutu. Ubytování v historickém centru v Hotelu Paříž Praha se postará o další nevšední zážitek. Zdobná novogotická stavba, kterou v roce 1904 postavil věhlasný architekt Jan Vejrych, upoutá vaši pozornost už zdálky. Přepychové interiéry v secesním stylu zachované v původní podobě vám zprostředkují nezaměnitelné genius loci.

Na podzim Praha ožívá kulturou

Hotel Paříž Praha leží kousek od Prašné brány, v malé uličce u Náměstí Republiky, jen 5 minut chůze od Staroměstského náměstí. Divadla, galerie a koncertní síně tak budete mít na dosah ruky. V podzimní měsíce se můžete těšit i na každoroční akce - hudební Dvořákovu Prahu a Struny podzimu, světelný Signal festival, Designblok či četná vinobraní. Recepce hotelu vám je vždy připravena poradit, kam se daný den za kulturou vypravit.

Odpočívejte ve stylové kavárně Café de Paris

Po kulturním zážitku je potřeba doplnit energii, a i chladnější počasí svádí k posezení u šálku kvalitního espressa. Stylová kavárna Café de Paris je oblíbené místo vhodné pro setkání s přáteli nebo pro uspořádání pracovní schůzky. Vzdušné prostory působí útulným prvorepublikovým dojmem, velkými francouzskými okny můžete pozorovat městský ruch a nasávat všemi smysly půvabnou atmosféru známou z filmů pro pamětníky. V nabídce jsou výtečné snídaně s domácím čerstvým pečivem i dezerty v čele s legendárním dortem "Paříž", který se připravuje dle původní receptury z roku 1904. Přes den se podávají lehké pokrmy a jídla kombinující rozmanité chutě evropských metropolí.

Ochutnejte vytříbené delikatesy v restauraci Sarah Bernhardt

Za gurmánskými zážitky a špičkovou kuchyní se vydejte na večeři do restaurace Sarah Bernhardt. Ta stojí za návštěvu už jen pro krásu secesních interiérů, které jsou tvořeny modrými štípanými mozaikami, zachovalým originálním osvětlením, vykládaným obložením a zlaceným štukováním. Šéfkuchař Karel Hynek sestavil originální menu ze specialit francouzské kuchyně a české moderní gastronomie. Při výběru pokrmů vždy klade důraz na kvalitu surovin a sezonní nabídku.

Těšíme se na Vaši návštěvu.
Hotel Paříž Praha, U Obecního Domu 1, Praha 1
www.hotel-paris.cz

autor: komerční článek | 14. 9. 2018 15:32

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama