Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Jak na to, aby vám květina dělala dlouho radost?

8. 3. 2019 14:49
Není ženy, kterou by květina nepotěšila. Vykouzlí úsměv na tváři, rozzáří oči, zahřeje u srdíčka. Dlouho bychom se z ní rády těšily, ale jak na to, aby během pár dnů neuvadla?
Kytice řezaných i čersvých květin dokáže udělat obrovskou radost
Kytice řezaných i čersvých květin dokáže udělat obrovskou radost | Foto: Komerční sdělení

Pečovat o květiny se může zdát snadné. Stačí jim přeci voda, ne? Chyba lávky. Správná péče je základ úspěchu. Když se jim budete věnovat, odmění vás. Budete se z jejich krásy radovat delší čas. Za to to přeci stojí.

Řiďte se následujícími radami a sami uvidíte, jak vám budou kvést před očima.

Vybírejte čerstvé květiny

To je rada spíš pro ty, kteří květinu pořizují. Nekupujte řezané květiny za každou cenu. Vybírejte si a když se vám - byť jen maličko - nebude zdát, vyberte jinou, hezčí.

Ke kytičce darujte i výživu

Z dobrého květinářství si kromě kytice odnesete taky malý sáček přilepený na stoncích. Jedná se o speciální výživu, která kromě živin obsahuje i desinfekci. Zpomalí tvorbu bakterií a voda zůstane krásně čistá, nebude se kalit.

Ke květině vždy darujte i výživu do vázy, kytice pak vydrží déle hezká
Ke květině vždy darujte i výživu do vázy, kytice pak vydrží déle hezká | Foto: Komerční sdělení

Vyberte vhodnou vázu

Neměla by být ani příliš velká, ani příliš malá. Před tím, než do ní vložíte květiny, vypláchněte ji. Až pak do ní nalijte vodu a tu každé 2 dny měňte. Věděli jste, že stonek by měl být ve vodě ponořený maximálně do výšky 4 cm?

Seřízněte stonky

Žádná květina nepatří hned do vody. Když ji dostanete, neutíkejte hned pro vázu. Nejprve stonek každé květiny šikmo seřízněte. Každé 2 dny to zopakujte.

Nezapomeňte také odstranit ze stonků všechny listy, které by se jinak máčely ve vodě.

Není voda jako voda

Ideální je převařená a vychladlá voda. Kdo ale dopředu ví, že dostane kytici? Postačí, když vodu necháte pár hodin odstát. A přidejte do ní trochu kyseliny citronové. Zabráníte množení mikroorganismů.

Mezitím stonky květin zabalte do vlhkého kapesníku, aby měly aspoň nějakou vláhu.

Květiny spolu jdou libovolně kombinovat a zkušená floristka vám dokáže sestavit krásnou kytici na míru
Květiny spolu jdou libovolně kombinovat a zkušená floristka vám dokáže sestavit krásnou kytici na míru | Foto: Komerční sdělení

Nemíchejte staré a nové květiny

Nikdy je nedávejte dohromady. Každá kytice si zaslouží čistou vázu a čistou vodu.

Slunce a průvan jim nesvědčí

Dobře vyberte místo, kam vázu postavíte. I taková zdánlivá drobnost hodně ovlivní, jak dlouho se z kytice budete radovat. Řezaným květinám nesvědčí ani přímé slunce, ani mráz. O průvanu nemluvě.

Místo vyberte tak, aby na ně netáhlo, ale zároveň aby nebyly příliš blízko k topení. Nesvědčí jim ani cigaretový kouř.

Věděli jste, že by neměly být ani v blízkosti jablek a dalšího ovoce? To totiž uvolňuje etylen, který jim vůbec nesvědčí. Rychle pak vadnou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V americkém Kentucky se při výcviku srazily dva vrtulníky, zemřelo devět vojáků

Devět vojáků přišlo v noci na čtvrtek o život při srážce dvou amerických armádních vrtulníků v Kentucky. S odkazem na armádní mluvčí o tom informuje list The Washington Post. Vrtulníky byly zapojeny do výcvikové mise při základně u hranice se státem Tennessee.

Dva vrtulníky Black Hawk se při rutinní výcvikové misi srazily kolem 22:00 místního času (04:00 SELČ) v okrese Trigg nedaleko rozlehlé vojenské základy Fort Campbell, uvedla armádní mluvčí Nondice Thurmanová. Další podrobnosti se veřejnost dozví na tiskové konferenci, která má být ještě tento den. V oblasti Fort Campbell v noci na čtvrtek panovala dobrá viditelnost a foukal jen slabý vítr.

"V tuto chvíli se soustředíme na vojáky a jejich rodiny," uvádí armádní prohlášení. Příčina neštěstí se podle něj vyšetřuje. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Česká pošta zruší v Praze 35 poboček, v Ostravě 27

Česká pošta zruší nejvíce poboček v Praze, Ostravě, Brně a Plzni. V Praze má ubýt 35 pošt, v Ostravě 27, v Brně a Plzni po 12. Vyplývá to z pracovní verze materiálu pošty, který dnes zveřejnil web Seznam Zprávy. Mluvčí pošty Matyáš Vitík ČTK řekl, že seznam konkrétních rušených poboček podnik zveřejní zřejmě v pátek. Celkově se má v polovině roku uzavřít 300 z 3200 poboček. Návrh snížení počtu provozovaných pošt musí ještě schválit vláda.

V dokumentu, který mají Seznam Zprávy k dispozici, jsou zmíněna města napříč Českem. Rušení pošt by se mělo týkat 115 měst a obcí. Ve velkých městech, jako je Hradec Králové nebo Olomouc, má ubýt sedm poboček, o pět pošt méně budou mít České Budějovice, Liberec nebo Havířov, v Pardubicích, Karlových Varech, Karviné, Opavě nebo Kladně podnik zavře po čtyřech pobočkách.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) ve středu schválil vypořádání připomínek k návrhu snížení počtu pošt pro vládu. "Vypořádání bylo schváleno Radou ČTÚ ve středu, tak, aby byl ze strany ČTÚ legislativní proces urychlen v jeho částech, kde to je možné. Nyní bude návrh vypořádání projednán s připomínkujícími subjekty. Stále platí, že poté je třeba, aby návrh projednala ještě Legislativní rada vlády," řekla ČTK mluvčí ČTÚ Tereza Meravá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy