Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Jak investovat do nemovitostí i s malými částkami

komerční článek
16. 6. 2021 11:36
Není nutné nemovitost vlastnit a zadlužit se hypotékou
Foto: RONDA INVEST

Ceny bytů, domů i stavebních pozemků v době pandemie stoupaly stejně jako zájem o poskytnutí hypotéky. Nic se na tom nemění ani s ústupem pandemie. Jistotu, kterou přináší vlastní bydlení, si uvědomuje čím dál více lidí.

Důležitou roli zde sehrály obavy z budoucnosti, kdy lidé v nejistých dobách zcela přirozeně investují své peníze do aktiv, na která si mohou sáhnout a která jim nikdo nevezme. Nemovitosti jsou v tomto ohledu vnímány jako jistota.

Kdo si tedy pořídil investiční byt určený k pronájmu, může se těšit z výnosů z pronájmu. Ale ani drobní investoři, kteří by chtěli investovat jen malou částku, nemusí zoufat. I oni totiž mohou profitovat z výhod, které nemovitosti přináší a nemusí přitom řešit závazky a administrativu spojenou s jejich vlastnictvím. Příkladem takové investice jsou investice do úvěrů zajištěných nemovitostmi, které nabízí společnost RONDA INVEST. Ta lidem umožňuje investovat už od tisícikoruny a nabízí možnost, jak se podílet na výnosech z úvěrů, které developerům sama poskytuje. Většinou se jedná o financování nákupu, výstavby nebo rekonstrukce nemovitostí.

Jak to funguje?

Společnost RONDA INVEST všechny úvěry nejprve zafinancuje a teprve až po ověření platební morálky dlužníků je nabízí investorům k investování. Každý úvěr nabízený k investování je zajištěn likvidní nemovitostí v Praze, jejím okolí nebo v krajských městech. V případě vážných finančních problémů příjemce úvěru je tedy možné rychle jednat a zastavenou nemovitost zpeněžit. Výše poskytnutého úvěru může nejvýše odpovídat 70 % hodnoty zastavené nemovitosti. Tím se kromě jiného firma jistí pro případ, že by ceny nemovitostí klesly.

Riziko snižuje také postup, jak RONDA projekty, které dá k dispozici investorům, vybírá. Úvěrovaným firmám sama půjčuje, takže si je i řádně prověřuje. "Nejdříve poskytneme úvěr v plné výši, a až po prokázání bezproblémového splácení ho následně zpřístupňujeme investorům na našich internetových stránkách. V případě, že bychom v tomto období identifikovali u dlužníka potenciální problém, pak jej k investování nenabízíme. V dosavadní historii RONDY se jednalo jen o výjimečné případy," říká Lukáš Blažek, obchodní ředitel společnosti RONDA INVEST.

Investování je nástrojem, který přináší možnost peníze efektivně ochránit před inflací

Pakliže se rozhodnete investovat, mějte na paměti, že nevadí investovat malé částky, ale důležité je investovat pravidelně. I s malými částkami se po letech můžete dostat k zajímavé celkové částce "Představte si situaci, kdy budete investovat každý měsíc malou částku - například tři tisíce korun do investice s čistým výnosem 6 % p.a. Za 20 let se dostanete na částku bezmála 1,4 milionu korun. Příklad pro srovnání - když budete stejnou částku (3000 korun) spořit do šuplíku, po 20 letech se dostanete k 720 tisícům korun, tedy pouze na polovinu toho, co byste mohli získat s dobře investovanými penězi," vysvětluje Petr Golka.

V případě, že vaše investice bude ve výši min. 10 000 Kč, získáte od nás k první investici bonus 500 Kč o který si můžete zažádat NA TÉTO STRÁNCE. Investice není spojena s žádnými vstup-ními ani průběžnými poplatky, což je velkou výhodou ve srovnání s například realitními fondy. Investovat je možné ONLINE z bezpečí Vašeho domova.

Foto: RONDA INVEST
 

Právě se děje

před 14 minutami

Pokud to bude nutné pro bezpečnost, pozveme ruskou armádu, říká Lukašenko

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko uvedl, že je připraven nechat v Bělorusku rozmístit ruské jednotky, pokud by to bylo nezbytné pro bezpečnost společného svazového soustátí. V současnosti to potřeba není, uvedl Lukašenko podle médií. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle listu Kommersant uvedl, že Minsk nežádal Moskvu o rozmístění vojsk.

"Jestli to bude nutné pro bezpečnost svazového soustátí, které (s Ruskem) budujeme, budou zde (ruské jednotky) rozmístěny neprodleně. Nyní to ale není nijak nezbytné," řekl Lukašenko během porady o situaci. Podle státní agentury Belta ujistil, že Bělorusko je s to v případě potřeby v mžiku postavit do zbraně půl milionu vojáků.

"Pokud to bude málo, budou sem převedeny všechny ozbrojené síly Ruské federace. To se nikdy nestane. Ale pokud to bude nutné, nebudeme váhat," zdůraznil Lukašenko.

Mluvčí Kremlu Peskov na dotaz novinářů odpověděl, že vyslat ozbrojené síly do jiné země lze ze zákona jen na základě žádosti vedení této země k Moskvě, což se ale v případě Běloruska nestalo. Kommersant připomněl, že prezident Vladimir Putin dříve upozornil, že svazové soustátí s Běloruskem představuje "určitou úroveň integrace", a ne stát v přímém smyslu slova. A úroveň integrace ve svazovém soustátí je podle Putina nižší než v Evropské unii.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Trump chtěl po ministerstvu spravedlnosti, aby loňské volby označilo za zkorumpované, píše se v poznámkách bývalého náměstka zveřejněných Kongresem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Českokrumlovsku se srazilo na přejezdu auto s vlakem, zranili se tři lidé

Při srážce automobilu s vlakem u Holubova na Českokrumlovsku se zranili dospělý člověk a dvě děti z auta. Záchranáři je převezli do nemocnice. Podle prvotních informací řidič auta vjel na přejezd i přes výstražné znamení. Novináře o tom informovala ve zprávě mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

"Na místě záchranáři ošetřovali tři zraněné osoby: Muž musel být v rámci poskytnutí akutní přednemocniční péče napojen na umělou plicní ventilaci a ze závažnými mnohačetnými poraněními převezen ve stabilním stavu na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Dodala, že o zdravotním stavu dětí nelze poskytnout detailní informace kvůli jejich věku.

Ve vlaku cestovalo přibližně 45 lidí. Nehoda se stala po 14:00 na železniční trase mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem. Provoz na trati je vdaném úseku podle odhadů Českých drah minimálně do 17:00 přerušen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy