Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Jak do budoucna finančně přilepšit dětem? Bezpečnou investici představují šperky s drahými kameny

ALO diamonds
25. 6. 2018 8:58
Investiční šperky jsou skvělým nástrojem pro dlouhodobé stabilní zhodnocení. Mohou tak významně zlepšit finanční situaci vašich potomků.
Foto: ALO diamonds

Investiční šperky v České republice získávají na stále větší popularitě. Důvodem je jejich schopnost výrazného zhodnocení vložených financí v dlouhodobém horizontu. Šperky s drahými kameny totiž představují investici na dobu alespoň 10 a více let. Mohou tak bez nutnosti dalších aktivit pohodlně nabývat na hodnotě, a například u příležitosti ukončení studia potomků posloužit jako dar pro zlepšení jejich finančního stavu.

Foto: ALO diamonds

Vedou barevné drahokamy

Mezi nejžádanější patří šperky s barevnými drahokamy, jako jsou diamanty, smaragdy, rubíny či safíry. A to jak z estetických důvodů, tak i díky jejich investičnímu potenciálu. Například cena vzácných růžových diamantů podle Fancy Color Diamond Indexu vzrostla za 8 let o 180 %, žluté diamanty zhodnotily za stejné období o 90 %, modré o 70 %. "Přírodně barevné diamanty přirozeně stoupají na ceně a s jistotou lze říci, že jejich hodnota bude růst i nadále, což tvoří dobrý předpoklad pro vhodnou investici," říká Alojz Ryšavý, majitel největšího českého klenotnictví ALO diamonds, které se na investiční šperky specializuje.

Kvalita na prvním místě

Jednoznačně nejdůležitějším kritériem při pořízení jakéhokoliv šperku je jeho kvalita. Obecně záleží především na váze použitých drahých kamenů měřené v karátech, jejich barvě, čistotě a brusu. Například u diamantů se podle barvy rozlišuje několik kategorií od prvotřídně bílých (bezbarvých) až po vzácné barevné. "Laik sám nepozná hodnotu drahých kamenů, proto doporučujeme využít konzultaci s odborníkem v renomovaném klenotnictví," vysvětluje Alojz Ryšavý. Klenotnictví ALO diamonds proto ke šperkům s drahokamy poskytuje mezinárodní certifikáty i potvrzení soudního znalce o pravosti použitých kamenů.

Foto: ALO diamonds

Nadčasová okrasa

Pro zhodnocení šperku hraje roli i jeho umělecké zpracování a nadčasový design, který nepodléhá momentálním trendům. Klenoty lze díky jejich velikosti nejen snadno uschovat, přenášet či darovat při výjimečných příležitostech, ale rovněž i nosit pro radost a okrasu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Případ Afroameričana, který zemřel krátce po zatčení, vyšetří ministerstvo spravedlnosti a FBI

Případ smrti zatýkaného neozbrojeného černošského muže ve státě Minnesota vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti a Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Ve středu to sdělil americký prezident Donald Trump. Podle něj se tak děje na jeho žádost. "Požádal jsem, aby toto vyšetřování bylo urychleno a velmi oceňuji veškerou práci, kterou odvádějí místní pořádkové složky," dodal Trump na svém Twitteru.

Úmrtí George Floyda vyvolalo nepokoje ve městě Minneapolis. Policie tam ve středu rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel v pondělí ve vazbě poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat, a strážníka prosil, aby jej nezabíjel. Floyda se snažila zatknout policie na základě udání, že chtěl v samoobsluze zaplatit padělaným šekem. Podle policejní zprávy se strážníkům vzpouzel a byl pod vlivem alkoholu či drog. Čtyři zasahující policisté už kvůli incidentu přišli o práci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy