reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Jak do budoucna finančně přilepšit dětem? Bezpečnou investici představují šperky s drahými kameny

Investiční šperky jsou skvělým nástrojem pro dlouhodobé stabilní zhodnocení. Mohou tak významně zlepšit finanční situaci vašich potomků.

Investiční šperky v České republice získávají na stále větší popularitě. Důvodem je jejich schopnost výrazného zhodnocení vložených financí v dlouhodobém horizontu. Šperky s drahými kameny totiž představují investici na dobu alespoň 10 a více let. Mohou tak bez nutnosti dalších aktivit pohodlně nabývat na hodnotě, a například u příležitosti ukončení studia potomků posloužit jako dar pro zlepšení jejich finančního stavu.

Vedou barevné drahokamy

Mezi nejžádanější patří šperky s barevnými drahokamy, jako jsou diamanty, smaragdy, rubíny či safíry. A to jak z estetických důvodů, tak i díky jejich investičnímu potenciálu. Například cena vzácných růžových diamantů podle Fancy Color Diamond Indexu vzrostla za 8 let o 180 %, žluté diamanty zhodnotily za stejné období o 90 %, modré o 70 %. "Přírodně barevné diamanty přirozeně stoupají na ceně a s jistotou lze říci, že jejich hodnota bude růst i nadále, což tvoří dobrý předpoklad pro vhodnou investici," říká Alojz Ryšavý, majitel největšího českého klenotnictví ALO diamonds, které se na investiční šperky specializuje.

Kvalita na prvním místě

Jednoznačně nejdůležitějším kritériem při pořízení jakéhokoliv šperku je jeho kvalita. Obecně záleží především na váze použitých drahých kamenů měřené v karátech, jejich barvě, čistotě a brusu. Například u diamantů se podle barvy rozlišuje několik kategorií od prvotřídně bílých (bezbarvých) až po vzácné barevné. "Laik sám nepozná hodnotu drahých kamenů, proto doporučujeme využít konzultaci s odborníkem v renomovaném klenotnictví," vysvětluje Alojz Ryšavý. Klenotnictví ALO diamonds proto ke šperkům s drahokamy poskytuje mezinárodní certifikáty i potvrzení soudního znalce o pravosti použitých kamenů.

Nadčasová okrasa

Pro zhodnocení šperku hraje roli i jeho umělecké zpracování a nadčasový design, který nepodléhá momentálním trendům. Klenoty lze díky jejich velikosti nejen snadno uschovat, přenášet či darovat při výjimečných příležitostech, ale rovněž i nosit pro radost a okrasu.

autor: ALO diamonds | 25. 6. 2018 8:58

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama