reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Investovat může opravdu každý

Foto: Komerční sdělení
Chcete-li začít investovat a rozmnožit tak své peníze, můžete se do toho pustit prakticky ihned. A nepotřebujete k tomu nikterak hluboké znalosti – se vším vám pomůže banka a tým odborníků v čele s portfolio manažerem.

Investor má na výběr hned z několika institucí na trhu, které mu pomohou lépe se zorientovat ve světě investic a vytipovat přiměřený podílový fond. Některé banky, např. ING Bank, si za tyto služby dokonce ani neúčtují žádné poplatky.

Na počátku je nejlepší, když si investor nechá vypracovat investiční profil od banky. Ten mu pak jednoduše napoví, jakým směrem se vydat. A jak takový investiční profil vlastně vzniká? Investor nejprve vyplní krátký dotazník, ve kterém odpoví na pět až deset otázek s předem danými možnostmi odpovědí. Otázky se týkají např. postoje k výnosu a riziku, znalosti investičního prostředí, zkušeností s investováním, očekávaného výnosu, ochoty přijmout pokles hodnoty investice atp. Odpovědi pak pomáhají určit, jaký investiční profil je pro klienta vhodné zvolit.

Video: ING Bank

ING Bank používá celkem čtyři typy investičních profilů, které vycházejí z postoje klienta k investování. Jeden zpravidla bývá téměř bezrizikový resp. s velmi nízkou mírou rizika, tzv. opatrný. Ten je zejména určen pro klienty, kteří mají s podílovými fondy nulové zkušenosti. Je založen na nízké rizikovosti a potenciální výnos fondu stoupá jen velmi pomalu nebo se může držet na původní hodnotě. Na jeho druhém konci stojí velmi rizikový či dravý profil, který volí ti, kdo touží po co nejvyšším možném výdělku a nebojí se riskovat. Mezi nimi se nacházejí další dva profily nabízející určitý kompromis. Vyrovnaný - pro ty, kteří si chtějí něco vydělat, a proto se nebojí sem tam trochu zariskovat. A odvážný pro ty, kteří očekávají o dost vyšší zhodnocení než na spořicím účtu a do svého portfolia jsou ochotni zahrnout i rizikovější tituly.

Díky identifikaci vašich současných i budoucích potřeb a reálných očekávání je tedy celkem snadné vytvořit nabídku šitou na míru právě vám. Pokud se o investování chcete dozvědět více, navštivte web www.vseoinvestovani.cz.

autor: komerční článek | 23. 6. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama